Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
23 ноември 2016
Мислења
102
Поени од реакции
45
Помалце прашање, малку повеќе кон услуга. Дали би ви било тешко да одвоите 5 минути и да ја пополните анкетава?
Би ми значело многу! :D
Фала од напред и имајте убав ден, а уште поубав тренинг!
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.221
Помалце прашање, малку повеќе кон услуга. Дали би ви било тешко да одвоите 5 минути и да ја пополните анкетава?
Би ми значело многу! :D
Фала од напред и имајте убав ден, а уште поубав тренинг!
ja potpolniv, ama nekako opsirna ti e.
imas prasanja prvo za fizicka aktivnost, pa za plakjanje trener, pa za suplementi,
pa za motivacija, pa za fiver-freelancing.

pretpostavka mi e deka sakas da rabotis nesto od toa. moe mislenje e da se fokusiras na
edna od tie raboti.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
102
Поени од реакции
45
ja potpolniv, ama nekako opsirna ti e.
imas prasanja prvo za fizicka aktivnost, pa za plakjanje trener, pa za suplementi,
pa za motivacija, pa za fiver-freelancing.

pretpostavka mi e deka sakas da rabotis nesto od toa. moe mislenje e da se fokusiras na
edna od tie raboti.
Фала многу, иначе сите прашања ми требаат, за жал. После планирам и статистички анализи да напрам. Примерно ми е за на факс, а после то ако испадни нешто, уште подобро :D
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.221
Фала многу, иначе сите прашања ми требаат, за жал. После планирам и статистички анализи да напрам. Примерно ми е за на факс, а после то ако испадни нешто, уште подобро :D
cim e za faks, polesno e. jas mislev sakas da pocnes da rabotis so toa.
ok, srekjno, kako i da e.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
403
Поени од реакции
367
Ќе почнувам втеретана за едно 7-10 дена.

Имав одено 5 месеци редовно и видов одлични резултати, но прекинав летово заради обврски.

Сега сакам пак да се вратам и сум во план да купам Амино Киселини и Whey Protein.

Дали е добра одлука да земам Амино и Whey ? (74кг, 177cm, 21yo)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.727
Ќе почнувам втеретана за едно 7-10 дена.

Имав одено 5 месеци редовно и видов одлични резултати, но прекинав летово заради обврски.

Сега сакам пак да се вратам и сум во план да купам Амино Киселини и Whey Protein.

Дали е добра одлука да земам Амино и Whey ? (74кг, 177cm, 21yo)
Јас не би си давал пари за амино, подобро само веј протеин или веј и креатин.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.727
Читав има доста бенефити од амино киселините. Зошто да не ?
И јас читав на времето, па пробав неколку пати, па сфатив дека ништо придобивка немам (од аспект на физичка промена).
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.457
Поени од реакции
938
Ќе почнувам втеретана за едно 7-10 дена.

Имав одено 5 месеци редовно и видов одлични резултати, но прекинав летово заради обврски.

Сега сакам пак да се вратам и сум во план да купам Амино Киселини и Whey Protein.

Дали е добра одлука да земам Амино и Whey ? (74кг, 177cm, 21yo)
Suplementi koj ke ti se od korist se
EAA
Whey protein nekoj pokvaliteten.
Creatin monohidrat ili etil ester.
Beta alanin
Dekstroza
Om3ga 3,6,9
Vitamin c
Kalium
Magnezium.
Prvo sredia ishranata i vidi dali imas potreba od Whey protein ili bilo koj od drugite ostanati suplementi.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.900
Поени од реакции
19.706
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.581
Поени од реакции
6.890
@martin01 и @GavolRulz по 10+ години во теретана уште ве лажат за ефикасноста на суплементите :D

Еве ви примери со гарантирана ефикасност: пример1, пример 2, пример 3, пример 4, пример 5, пример 6, пример 7, семоќниот...
Штета што е забранета дискусија за стероиди на форумов, голема примена имаат а богами и доста лаици посегнуваат и се горат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.900
Поени од реакции
19.706
Штета што е забранета дискусија за стероиди на форумов, голема примена имаат а богами и доста лаици посегнуваат и се горат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Имаше на времето еден убав форум исклучиво за стероиди, ама јбг, тоа беа други времиња и не секоја снегулка се наоѓаше увредена за глупости.
Има инаку една информативна тема тука со основни информации што се стероидите.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.727
Тоа е кога модераторите изиграваат Дева Марија. Зошто не е забранета дискусија за марихуана и други дроги на форумов, тие нели се илегални супстанци?
 
Член од
18 април 2014
Мислења
362
Поени од реакции
666
А зошто е забранета дискусија за стероиди?
Поради кој основ нека се искаже модераторот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.172
Поени од реакции
313
Само на црно се зимаат стероидите?
Со месеци неможам да најдам тестостерон по аптекиве (хипогонадизам)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom