Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
11 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam okolu 75 kg i 165cm mi trebat da oslabam edno 8 9 kila vo dva meseci i da izvam stomacni predlog vezbi dieta ishrana?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
471
Поени од реакции
326
Imam okolu 75 kg i 165cm mi trebat da oslabam edno 8 9 kila vo dva meseci i da izvam stomacni predlog vezbi dieta ishrana?
И јас сакам порше за два месеци ама нема...

Калориски дефицит, аеробен тренинг и full body тренинг искомбинирај си разгледај си на интернет и пичи теретана...
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
471
Поени од реакции
326
Има некои промоции на протеини нешто?
Чим има промоции, значи има неквалитет или бавно се трошат суплементите и рокот им е при крај... Но во секој случај за нас се е добро како што сме без пари и какао да ни стават во кутиите би го пијале со сласт...
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
314
Поени од реакции
330
Има некои промоции на протеини нешто?
Имаш промоција во полео, мајпротеин е евтин 1120ден. Прошлиот месец пиев, сега го начекав scitec па тој го пијам али пак ќе земам од мајпротеин.[DOUBLEPOST=1561379610][/DOUBLEPOST]Некој ашваганда да не користел, review да каже нешто?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
82
Поени од реакции
33
Зедов веќе брат од trecnutrition, иако сакав друга компанија, али на промоција беше плус голд ... Фала иначе сепак :)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
471
Поени од реакции
326
Зедов веќе брат од trecnutrition, иако сакав друга компанија, али на промоција беше плус голд ... Фала иначе сепак :)
Е сега си ја утнал цела работа, голд линијата им е само паковајнето два пати полоша од обичната линија...
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
82
Поени од реакции
33
Е сега си ја утнал цела работа, голд линијата им е само паковајнето два пати полоша од обичната линија...
Зошто полоша кога сите есенцијални амино киселини се задржани?
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
261
Поени од реакции
75
Имам 55 кг и висина од 175 см и не сум многу физички активен периодов. Може ли некој да препорача некакви суплементи или нешто слично за зголемување на телесна тежина? Дали може да се постигне тоа со протеин во прав од сурутка, аминокиселини, или, пак, со БЦАА ампулите што ги има во Зегин аптеките? Фала ви однапред!:)
 
На врв Bottom