Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.079
  Допаѓања:
  445
  Поминува, не во целост ама pain free движење, и вежбање и живеење без болка секако дека може. Најлошо нешто е ако престанеш со активност, и не прекинувај да ја правиш вежбата, може само да ти помогне.
  Можеш да пробаш мене ова ми помага некогаш кога имам болки во грбот, извади го душекот спиј на рамно, ама рамно рамно даски, и стави перница под нозе, да го тргне притисокот на долна кичма кога спиеш.

  Видеово дава многу добра психолошка насока на размислување при повреда. Можеби повредата не е како твојата но сепак доста корисно.
   
  Последно уредено: 4 ноември 2018
 2. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  202
  Не користам подолг период preworkout бидејќи кога го конзумирам наместо да ме освежи вушност ме заспива, денес земав една поединечна доза и пак исти проблем... Пребарував на интернет и нема баш нешто за овај проблем, како да губам кислород дали некој имал вакво искуство?
   
 3. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  86
  Има некој нарачувано foam roller од нет ? Линкче некое за да нарачам ?
   
 4. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.977
  Допаѓања:
  7.552
  Зашто да мора од нет да е?
   
  На kkk666 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  86
  Па немора ама како што гледав овде се по 2000+ ден, а на нет се 10-15 евра, мада не сум разглдувал многу кај нас по продавнициве па така да ако имаш препорака бујрум. ХД
   
 6. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  202
  А зошто сам да не си го направиш за ЏАБЕ?
   
  На kkk666 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.836
  Допаѓања:
  6.226
  Имаш и поефтини, во Џамбо ти се под 1000ка, а еве и во Ранерс ги имаш за 1100, знам дека ги имаше и на групер на попусти, види може да најдеш и сега.
   
  На kkk666 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.583
  Допаѓања:
  6.211
  Тие што имаат широки рамења, а сакаат да се женат, одете во "Љубов и секс", има интересна понуда за вас :icon_mrgr::icon_mrgr:
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  86
  Како ?
   
 10. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  797
  Допаѓања:
  413
  На kkk666 и Macedonian97 им се допаѓа ова.
 11. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  127
  Знај некој колку кошта испитување на тестостерон? И каде се прави?
   
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.836
  Допаѓања:
  6.226
  600-700 денари по хормон е цената најчесто, имаш и во приватни лаборатии и на клиника, али како и да се свртиш ќе ти биде на приватно, преку фонд само ако те има на листата дека боледуваш од болест за која е неопходно такво испитување, исто е и за хормони на тироидна.
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  127
  Mи треба некаков упат на приватна или само да одам и да кажам што сакам да испитам?
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.836
  Допаѓања:
  6.226
  Не треба упат, само да знаеш што треба да ти проверат.
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: