Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во ова ќе да е тајната ;)
Туна земам само од КАМ таа што беше порано во жолто сега сино паковање, најисплатлива е и не е лоша. За 275 денари има да купиш 5 туни од таа.
Не бев свесен за цената на ова до пред две недели, ја начекав во Тинекс на попуст, 320гр за 275 денари, редовна цена 300 и кусур, кило идат 1000 и ситно.
Смешна пара. :Pos:

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Некој што има користено клен, да даде некој совет?! :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Некој што има користено клен, да даде некој совет?! :D
Ништо посебно, придржувај се до шемата и дозирањето, кога стигнеш до 5-6 апчиња ќе ти се тресат рацете 2-3 саати и тоа е :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ништо посебно, придржувај се до шемата и дозирањето, кога стигнеш до 5-6 апчиња ќе ти се тресат рацете 2-3 саати и тоа е :D
Ќе му се тресат и на 2 апчиња и на 5-6, кога нема да му се тресат ќе треба да го прекине :) тресењето како тресење и се трпи, али несоница, тахикардија и грчеви нервираат повеќе. За грчевите калиум и таурин[DOUBLEPOST=1536252126][/DOUBLEPOST]
Некој што има користено клен, да даде некој совет?! :D
Се чистиш под 10-12% или онака за слабеење го зеде?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Ќе му се тресат и на 2 апчиња и на 5-6, кога нема да му се тресат ќе треба да го прекине :) тресењето како тресење и се трпи, али несоница, тахикардија и грчеви нервираат повеќе. За грчевите калиум и таурин[DOUBLEPOST=1536252126][/DOUBLEPOST]
Се чистиш под 10-12% или онака за слабеење го зеде?
Мене на 4 почнаа да ми се тресат и да ми смета тоа.. на 2 беше незначително..
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Ќе му се тресат и на 2 апчиња и на 5-6, кога нема да му се тресат ќе треба да го прекине :) тресењето како тресење и се трпи, али несоница, тахикардија и грчеви нервираат повеќе. За грчевите калиум и таурин[DOUBLEPOST=1536252126][/DOUBLEPOST]
Се чистиш под 10-12% или онака за слабеење го зеде?
За слабење :D Ништо посебно.. Една доза т.е едно пакетче, да видам како ќе го поднесувам :D
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Kolku procenti na masti imas ?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Почнав на 130кг февруари, сега до Јуни дојдов 105(искрено со 5 оборци на ден) не очекував дека толку брзо ќе паднам.. Чисто сакам да ги пробам да видам дали ќе имаат ефект некој голем.. :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Почнав на 130кг февруари, сега до Јуни дојдов 105(искрено со 5 оборци на ден) не очекував дека толку брзо ќе паднам.. Чисто сакам да ги пробам да видам дали ќе имаат ефект некој голем.. :D
Da, ama procentualno kolku imas masti, poso edno e da si 100 kila na metar i 95 i na metar i 60.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сигурно над 30%
Cim si na tolku nemas potreba od clen, ne sega.

Nema da te stopi, namali blizu 12-13 i togas zemaj, cak i ova e mnogu ama poso ne si pro nema potreba da cekas povekje, ako vekje sakas da go probas od kejf.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Мене на 4 почнаа да ми се тресат и да ми смета тоа.. на 2 беше незначително..
Различно реагира на секое тело, јас еднаш имам пробано од софарма 50 апчиња и никогаш повторно, во сон рипав од тахикардија, покачена ми беше постојано температурата, грчеви особено во листовите на нозете ме фаќаа апла дури и во спиење ми се случи. За разлика од него салбутамолот е закон, можеби за нијанса послаб, али има 4-6 саати полуживот и ноќе спиеш раат, сепак кардаринот е според мене број 1 во сооднос на сајд ефекти. Ефедринот е уште позаебан од кленот, еца стакот е упм, сега скоро другар земаше геранабол демек фабричен микс еца стак и се жалеше премногу.[DOUBLEPOST=1536254266][/DOUBLEPOST]
За слабење :D Ништо посебно.. Една доза т.е едно пакетче, да видам како ќе го поднесувам :D
Лек како кленот не се зема на заебанција само за слабеење, си немал потреба од него, такво нешто се зема само апла кога со диетата не бива, пример ти почнале да ѕиркаат стомачните и успоруваш само со диета, па да појачаш иако и за тоа има финти.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Различно реагира на секое тело, јас еднаш имам пробано од софарма 50 апчиња и никогаш повторно, во сон рипав од тахикардија, покачена ми беше постојано температурата, грчеви особено во листовите на нозете ме фаќаа апла дури и во спиење ми се случи. За разлика од него салбутамолот е закон, можеби за нијанса послаб, али има 4-6 саати полуживот и ноќе спиеш раат, сепак кардаринот е според мене број 1 во сооднос на сајд ефекти. Ефедринот е уште позаебан од кленот, еца стакот е упм, сега скоро другар земаше геранабол демек фабричен микс еца стак и се жалеше премногу.[DOUBLEPOST=1536254266][/DOUBLEPOST]
Лек како кленот не се зема на заебанција само за слабеење, си немал потреба од него, такво нешто се зема само апла кога со диетата не бива, пример ти почнале да ѕиркаат стомачните и успоруваш само со диета, па да појачаш иако и за тоа има финти.
Ист таков е овај што го земав јас.. Другар мој го користеше пред месец и пол вика за 2 недели 8 кг скинав и немав некој сајд ефекти лоши..[DOUBLEPOST=1536254408][/DOUBLEPOST]
Различно реагира на секое тело, јас еднаш имам пробано од софарма 50 апчиња и никогаш повторно, во сон рипав од тахикардија, покачена ми беше постојано температурата, грчеви особено во листовите на нозете ме фаќаа апла дури и во спиење ми се случи. За разлика од него салбутамолот е закон, можеби за нијанса послаб, али има 4-6 саати полуживот и ноќе спиеш раат, сепак кардаринот е според мене број 1 во сооднос на сајд ефекти. Ефедринот е уште позаебан од кленот, еца стакот е упм, сега скоро другар земаше геранабол демек фабричен микс еца стак и се жалеше премногу.[DOUBLEPOST=1536254266][/DOUBLEPOST]
Лек како кленот не се зема на заебанција само за слабеење, си немал потреба од него, такво нешто се зема само апла кога со диетата не бива, пример ти почнале да ѕиркаат стомачните и успоруваш само со диета, па да појачаш иако и за тоа има финти.
Значи нека чека кленот за наредна сезона :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ист таков е овај што го земав јас.. Другар мој го користеше пред месец и пол вика за 2 недели 8 кг скинав и немав некој сајд ефекти лоши..
Да де од Бугарија тој се носи тука, не се сеќавам али околу 5 лева мислам дека го купив во аптека во Бугарија, тука оди од 300-500 денари за паковање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom