Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Oak

Член од
16 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Има ли некаде да се купи ваква шипка кај нас?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Има ли некаде да се купи ваква шипка кај нас?
Прашај го газдата на Капитол, мислам дека видов оти имаше објавено дека продава пред некое време, или види со овие што прават справи, Бандата во Битола.
 

Oak

Член од
16 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Прашај го газдата на Капитол, мислам дека видов оти имаше објавено дека продава пред некое време, или види со овие што прават справи, Бандата во Битола.
Ако може повеќе инфо за "Бандата". Не сум баш упатен, не сум слушнал за нив до сега.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Ако може повеќе инфо за "Бандата". Не сум баш упатен, не сум слушнал за нив до сега.
Како така го знам јас, немам контакт, подетално ако може да ви даде @martin01
 
Член од
11 април 2018
Мислења
204
Поени од реакции
60
Поздрав

Вежбам веќе шести месец и резултатите почнуваат да се гледаат но најмалку на стомакот иако тој ми беше најважен да го средам пред да почнам да вежбам
Голем дел од салото на стомакот е намалено но ликот не е како што треба не е затегнат се уште е растресен и пример кога правам склекови виси како издишана топка надолу вероватно како вишок кожа нешто како на жена после пороѓај :)

Ме интересира совет да продолжам со вежбање како досега (вежбам секоја мускулна група посебно пет дена неделно плус кардио три дена неделно) и стомакот ќе се затегни или треба хируршка интервенција мислам пластична или козметичка интервенција за стомакот
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Поздрав

Вежбам веќе шести месец и резултатите почнуваат да се гледаат но најмалку на стомакот иако тој ми беше најважен да го средам пред да почнам да вежбам
Голем дел од салото на стомакот е намалено но ликот не е како што треба не е затегнат се уште е растресен и пример кога правам склекови виси како издишана топка надолу вероватно како вишок кожа нешто како на жена после пороѓај :)

Ме интересира совет да продолжам со вежбање како досега (вежбам секоја мускулна група посебно пет дена неделно плус кардио три дена неделно) и стомакот ќе се затегни или треба хируршка интервенција мислам пластична или козметичка интервенција за стомакот
прави склекови и стомачни ако сакаш стомакот да го стегнеш, нема да се стегне со дигање тегови. Исто така пешачење и трчање, лебот гледај да го намалиш на кришка до две на оброк, и за неколку месеци би требало да се стопи.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Извинете морав да го споделам ова :pos:

Не е за смеење ова :S Дечкото пати од ILS (Imaginary Lat-Syndrome).
Некои викаат дека се измислил лек ама дечките не можеле да стигнат до докторот...не ги збирало низ врата.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Здраво живо :)
Имам едно прашање , прво во кратки црти да објаснам нешто ,
до пред 12 медеци имав некаде 108 килограми и решив да го сменам начино на живот,, намалив со исхраната и почнав да возам велосипед почнав да вежбам дома склекови стомачни тегови кревање и ја симнав килажата на 81 кило , значи за 12 месеци сум изгубил 27 килограми шо е добро,, ама имам друг проблем и мака,, како на почетокот такаа и сега неможам да вежбам повеќе од пола сат, пример 100 ске
лекови 5 минути одмор пак 100 пак 5 минути одмор па стомачни исто така, кревање тегови и толку неможам повеќе ми се слошува немам енергија сум заматен,, на почетокот мислев е до дебелината ама еве сега ослабив и пак истото е . од што можи да е,?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
од што можи да е,?
Можи да е од fallacious notion-от дека теретана/вежбање мора да ти траат саат и пол.
30 минути ти е таман, 5 минути одмор ти е исто таман.
Не се замарај и вежбај си.
Или на крај краева иди на доктор.
Assuming your pre-workout meal is good.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Assuming your pre-workout meal is good.
Ние што вежбаме гладни што да кажеме?

@Toto.toto пробај со потешки вежби. Пример diamond push-ups. Ќе ти се намали бројот на репетиции и нема толку многу енергија да ти троши телото. Стил вака фокусираш endurance, пробај фокусирај strength.

And/or legit план за вежбање. Recommended routine на /r/bodyweightfitness на reddit.

Уствари и ваму баш делот со вежбање за сила трае окулу 30-40 минути, само струкурата на серии/репетиции/паузи е различна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom