Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

1. AceCaleb

AceCaleb Деспот на Адот

Член од:
    31 декември 2007
    Мислења:
    4.580
    Допаѓања:
    7.264
    Роли мислам дека е преискусен за да заврши како Далас. Изгледа застрашувачки, ама на тие огледала во Кувајт обично е така, иако во оваа бодибилдинг поза Роли е веројатно најстрашен од сите на моменталната сцена :) За овие 6 недели ќе му отиде и дел од масата, али Роли е страшен бодибилдер навивам за него последниве години, ама Фил кога ќе застане со грбот, обично се знае кој ќе биде победникот. Фил е неверојатен, едино ако ја утне како прошла година со стомакот, можно е да не му простат и да изгуби, во спротивно, нема кој да го добие сеуште... Пред две години реков дека Фил веројатно ќе земе 10 титули со ред, многу возможно е да се деси тоа. Каи, прошла година да настапеше може и ќе го поразеше, ама тоа е решил веќе да не излегува на Олимпија, штета.

На martin01 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
  2. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.518
    Допаѓања:
    5.461
    Искрено се надевам дека знае што прави, забегуваат сите после одењето во Кувајт, ваљда си наоѓаат некој спонзор што си ги третира како заморчиња :) имаше и еден канал на youtube што постираше инфо за овие работи, али гледам го избришале.
    Стомакот е дел од позирањето, со користењето на hgh кај сите растат внатрешните органи и се како трудни, па мора да вежбаат повеќе вакум додека позираат.
    Ќе видиме како ќе биде оваа година, не верувам дека ќе му дадат на Биг Рами да победи, инаку од тоа што го гледам по инстаграм може и да му ја земе титулата на Фил, не е до толку идеален со симетрија и облик на мускули, али масивен е упм.

На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Makaron

Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.528
    Допаѓања:
    9.696
    Мислење за хумус, вегански паштети ?
    Мрза сум за готвење а морам едно јадење вака да потполнам, е сеа несакам да јадам сувомеснато или обични паштети...

Или да си останам на путер од кикирики, едини проблем со тоа ми е што се мали во грамажа а едино ги има во маркет.

И кои витамини да ги земам, т.е од која фирма што ги има низ аптекиве кај нас, не ми се чека од ихерб да нарачам.

4. martin01

martin01

Член од:
    26 октомври 2016
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    350
    namesto pasteta zemisi gotovo grafce so kjofte, samo go stopluvas i mnogu povkusno e i pokvalitetno. Ili stavisi jajca da se varat i brkajsi raboti nizdoma, em evtino em pozdravo.
    Doktor viton firmata ti se najkvalitetni. jas gi koristam magnezan neuro 4 meseci bez prestan. sodrzat d3, magnezium, k2, vitamin c, b6, kalium, vitamin e. mnogu podobar son i go namalvat stresot. jasum prezadovolen odniv.

На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Macedonian97

Macedonian97

Член од:
    25 септември 2016
    Мислења:
    269
    Допаѓања:
    178
    Тоа гравчето од Carnex или тие конзервите од било која фирма се многу лоши барем според мене (не само на хартија туку и на маса), незнам колку си конзумирал сува храна но мене често ми беше на менито за и после служење на воен рок кога одев на планина да кампувам...

Во секој случај тоа паштетите се добри, ги имам пробано од КАМ, но за многу помалце пари можеш дома да си ги направиш во блендер...

На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
  6. martin01

martin01

Член од:
    26 октомври 2016
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    350
    ne vo konzerva, gotovo gravce potpeceno ima vo nekoj marketi kako gotova hrana i edno kjofte vo sos ili nekoe drugo meso gi ima vo kam marketite, mnogu se vkusni. Vo vero ili vo nekoj prodavnicina kade sto pravat jadenja moze se da se najdi.
    vo posledno vreme povejke kupuvam nego sto gotvam. Gore dolu isto idi so pari ali barem nemam za mienje. Koga nemam vreme za gotvenje zemam nekoja hrana konzervirana ali gledam da ne e cesto sepak ne se znaj sojma vnatre a posebno na kam ne mu se verni tie kaloriskite tabli. Vo vojska gravot bese nesto najvkusnoto nesto :D
    cebren prilepska skara iam vo blizina, mesoto mu e ekstra. bataliv gotvenje :P

На Macedonian97 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. martin petrovskii

martin petrovskii

Член од:
    14 септември 2015
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    3
  8. Macedonian97

Macedonian97

Член од:
    25 септември 2016
    Мислења:
    269
    Допаѓања:
    178
    Ова е за поголемите батковци, не е ова за сите... Ако имаш стрикна диета тогаш да, но ако немаш цук цук...

На martin petrovskii му/ѝ се допаѓа ова.
  9. martin petrovskii

martin petrovskii

Член од:
    14 септември 2015
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    3
    Исхраната ми е средена целосно но моментално сум на маса,рано е за диети :P
    --- Споено дупло мислење, 13 август 2018 во 03:14 ---
    Ако може некој да ми кажи некој добри вежби за грб?

10. martin01

martin01

Член од:
    26 октомври 2016
    Мислења:
    716
    Допаѓања:
    350
    https://www.youtube.com/watch?v=qzgRbqrYGjA na :P

11. Macedonian97

Macedonian97

Член од:
    25 септември 2016
    Мислења:
    269
    Допаѓања:
    178
    1. МРТВИ ДИГАЊА
    2. ВРАТИЛО
    3. T-row
    4. Bent Over Rows

Не ти требаат многу вежби доволно се овие, би ти препорачал PPL да вежбаш и тоа е тоа ако ти е средена исхраната и ако си почетник многу брзо ќе имаш резултати...

12. martin petrovskii

martin petrovskii

Член од:
    14 септември 2015
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    3
    Напреден вежбач сум,тренирам 3 години но само сплит 1 мускулна партиа на ден. Многу добар напредок имав но ми треба една промена при тренингот за грб. Почнав ППЛ. но ме интересира по колку серии правиш за трицепс во пуш денот а колку серии за бицепс во пулл денот.
    Колкав е бројот на серии за раце на неделно ниво?

13. Makaron

Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.528
    Допаѓања:
    9.696
    Јас почвам со 12 за трицепс и 14 за бицепс, потоа секоја наредна недела додавам по 2 за секое.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

На martin petrovskii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Oak

Oak

Член од:
    денес
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Има ли некаде да се купи ваква шипка кај нас?[​IMG]

Сподели преку: