Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Здраво дечки. Одам во теретана скоро 5 месеци и сега сакам да земам протеини. Меѓутоа колку што разбрав Whey протеините содржат млеко и дека предизвикуваат акни, а таман го средив лицето... :) е сеа ме интересира дали има некаде протеини што не содржат млеко ?
koj ti kaza deka predizvikuvaat akni ? :) ako si vo pubertet so i da jades ke izlezat akni :) izbegavaj lesnik badem soja odniv najmnogu izleguvaat akni a od protein nema da imas gajle. mesajgo samo so voda :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Еве некоја корист и од мускулите :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Со кревање бре, какво туркање.
Другар Смарт да не возиш :D, барај ги децата да ги спремаме за пауерлифтинг.

Инаку овие од видеото ќе му купат на некој крило или некоја друга пластика со онакво дигање :)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Zdravo, znae nekoj od internet da se poraca protein naprimer
BioTechUSA Iso Whey Zero
strana za mk isporaka? da ne se nasite dukjani od tuka :D fala
[DOUBLEPOST=1496865828][/DOUBLEPOST]Potocno Gigasnutrion.com pisi deka free shiping nad 30 e i MKD ja ima, bi trebalo da e ok mislam ...ima nekoj iskustvo?
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Zdravo, znae nekoj od internet da se poraca protein naprimer
BioTechUSA Iso Whey Zero
strana za mk isporaka? da ne se nasite dukjani od tuka :D fala
[DOUBLEPOST=1496865828][/DOUBLEPOST]Potocno Gigasnutrion.com pisi deka free shiping nad 30 e i MKD ja ima, bi trebalo da e ok mislam ...ima nekoj iskustvo?
Ако порачуваш протеин има само еден паметен начин што јас го имам правено, тоа е порачуваш од ЕУ, ти го носат во Бугарија, таму некој што има бг државјанство може да си изнајми сандаче во поштата пр. Ќустендил или Благоевград, протеинот ќе стигне таму без царина, одиш си го земаш тука и си го пиуцкаш. Е сега ние имавме разработено таква шема, оти човекот со сандачето ни беше секој ден на релација мк-бг, али да се закренеш специјално до таму за тоа немаш есап. Инаку и без шипинг да ти го пратат, голема е веројатноста да ти го царинат или да плтиш данок кај нас, или пак да испари пакетот од пошта ;)
 
G

garthok

Гостин
Некој да ми каже вежби со сопствена тежина за овој дел од градите?

Вежбам подолго време склекови со нозе кренати но немам добра симетрија сеуште. Инаку имам и ранец и тегчиња
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да бе пошо сите билдери шо имаат груда напраено ја напраиле од дома шо тегнеле гумен ластик од алиекспрес.
Шварценегер нема груда јака зашо немал вакво гумиче.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Некој да ми каже вежби со сопствена тежина за овој дел од градите?

Вежбам подолго време склекови со нозе кренати но немам добра симетрија сеуште. Инаку имам и ранец и тегчиња
Едната страна ти е поголема од другата или ова симетрија ти се однесува во контекст дека тој дел од градите ти е помалку развиен од другиот?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Да бе пошо сите билдери шо имаат груда напраено ја напраиле од дома шо тегнеле гумен ластик од алиекспрес.
Шварценегер нема груда јака зашо немал вакво гумиче.
aj procitaj pak so ima deckoto napisano procitajgo pak mojot komentar podumajse razmisli 5 minuti i ke ti stani jasno za sto stanuva zbor
 
T

the.equalizer

Гостин
Колку вежби се доволни за еден дел например гради?
1. bench press
2. incline bench press
уште колку други вежби?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Колку вежби се доволни за еден дел например гради?
1. bench press
2. incline bench press
уште колку други вежби?
4/5 вежби, двата бенчови, разбој, преса и развлекување со тегови или на пек дек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom