Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  159
  Допаѓања:
  50
  Вежбав нозе саботата и малце се исфорсирав со тежини , ете веќе е петок и сеуште имам болки во листовите а пак треба да вежбам нозе. Некој да ми препорача нешто за да се намали болката?
   
 2. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  136
  Пффф љубомора :mad::mad:
   
 3. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  379
  Допаѓања:
  32
  Што ќе кажете за протеинов, има ли некој искуство со него, добар ли е?
   

  Прикачени податотеки:

 4. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.368
  Допаѓања:
  9.466
  Дечки после 4-5 години се вратив в теретана веќе месец и нешто. Дајте ми мислење за Разор, негово дејство и дали е добар? Планирам да го земам со попуст ми иди некои 1600 ден арно ама ми кажаа во продавницата дека имаат нешто подобро и посилно а доста поефтино (1400ден) за еден месец било доволно ама не ми кажаа што. Фала ви :)
   
 5. alekso.mk

  alekso.mk

  Член од:
  25 декември 2011
  Мислења:
  337
  Допаѓања:
  142
  па незнам што очекуваш 5 години не си бил во теретана и што сакаш за 1 месец да направиш... остај тој напредок што си имал предходно сеа како од почеток да си почнал после толку време.
  Така што не бе се надевал толку на некој суплемент а и друга фармакологија, не се лажуј, само хард ворк братче само хард ворк и време
   
  На dstojanovic666 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.368
  Допаѓања:
  9.466
  Паа неможев а имав салам резултати и бев доста посветен плус се оперирав и не смеев долго време да вежбам. Сакам да го земам разорот поради силата која наводно ја дава а искрено ми треба пособено дека одам после работа ма вежбање оти ско влезам дома толку е :). Затоа барам мислење за разорот и како тој делува :)
   
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.933
  Допаѓања:
  4.419
  Ако мислиш на овој Разор јас не го ни осетив воопшто, дури и дупли дози го пиев, го имав земено од кај Гоце во Гет Реди пред 2-3 години, али попромашена инвестиција немам, а цената ја платив доста поскапо од тоа што ти го даваат тебе.
  Имаше еден дечко во теретана се фалеше дека летал од Разор, или ја смениле формулата или пак на некој делува, на некој не, немам друго објаснување.
   
 8. alekso.mk

  alekso.mk

  Член од:
  25 декември 2011
  Мислења:
  337
  Допаѓања:
  142
  витамини преку ден и кафе + бца пред тренинг

  ама да ти дадам совет не се фурај чим после операција си, можеби немаш сила поради тоа што организмот не ти е оправен уште, почни пополека ако си за долги патишта со вежбање, нема кај да се брзаш, сеа разбирам некогаш тежко е да го надминеш Егото и да креваш по 5 кила тегчиња кога некогаш си кревал 25 ама тоа е, ке стигнеш таму чим си бил веке
   
 9. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.368
  Допаѓања:
  9.466
  Фала ти на советите. Лека полека се враќам се со тек на време а суплиментот шо ми хо препорачал од продавницата чоекоѕ шо бил наводно поубав од Разор е S.A.W така е викал :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.368
  Допаѓања:
  5.984
  На UpperCut му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.368
  Допаѓања:
  9.466
  Го зедов денес на попуст итоа голем. Некој искуство да има со истиот :)?

  IMG_2350.JPG
   
 12. Tasko Tambata

  Tasko Tambata

  Член од:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  6
  Ако може еден предлог за квалитетни мултивитамини, минерали или мултивитамински минерален комплекс?
  Користев еден мултивитамински минерален комплекс од Зегин, 350 денари 60 таблети точно не знам како се викаше производителот.
   
 13. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  159
  Допаѓања:
  50
  [​IMG]
  350 денари по 1 таблета днево се пие.
   
  На Tasko Tambata му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.368
  Допаѓања:
  5.984
  Како се вика на англиски тоа што се става на шипка кога се вежбаат чучњеви, да не те убива шипката на вратот/рамењата?
   
 15. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.022
  Допаѓања:
  395
  Pussy Pad
   
  На dstojanovic666, Anon и GavolRulz им се допаѓа ова.

Сподели преку: