Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  7.956
  Допаѓања:
  11.659
  Обично важи едно правило, ако си болен од вратот па нагоре вежбај, ако си од вратот надоле не вежбај.
  Ова у превод значи, настинка, нос, главоболка и слично треба да ги занемариш и да се обидеш да вежбаш, не со 100% секако
  А да не вежбаш доколку имаш респираторни и стомачни проблеми.
  Со мала температура јас би вежбал ама помалку од вообичаено. Пробај, телото ќе ти каже.
  Не се оптеретувај, можеш да се доразболиш ама вежбај малку и ќе ти дојде доста подобро мислам.
   
  На zipperwow му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.133
  Допаѓања:
  3.295
  Греота се деците ги боли, мора да дадеме некој совет да не се откажат уште непочнати :pos:

  И аспирин имам земано, за дејство некако ми се слични, а за колку се штетни на телото не би навлегувал, има и за едниот и за другиот поделени мислења, јас ги земам само кога не можам да мрдам или заспијам поради болката :)
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zipperwow

  zipperwow

  Член од:
  26 ноември 2014
  Мислења:
  774
  Допаѓања:
  1.329
  Скокнав веќе два тренинзи и многу мизерно се осеќам. Ај ако не попушти овие денови ќе пробам со помали тежини и помал волумен на тренинг.
   
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.133
  Допаѓања:
  14.064
  Вежбам и кога сум болен, после како и да гледаш ти е подобро...
   
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.133
  Допаѓања:
  3.295
  Ако си настинат без разлика дали вежбаш или не тоа си трае 6-7 денови, ако имаш сила оди вежбај, само бриши се добро и не излегувај испотен надвор. Инаку силен тренинг за нозе и од тилот пот ќе вадиш :D гледај да пиеш течности многу.
   
 6. kkk666

  kkk666

  Член од:
  5 април 2010
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  70
  Абе пазете и на другите малце не во ред ти болен да идеш да вежбаш во теретана, минимум на двајца ке им ја пренесеш настинката посебно ако вежбате во некоја малска теретана во мал простор, ништо не губиш од недела дена одмор, ако толку ти се вежба пукај склекови и чучневи дома вежбај на мобилност или нешто слично.
   
  zipperwow, alekso.mk, Makaron и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Charon

  Charon Нинџа

  Член од:
  31 октомври 2010
  Мислења:
  408
  Допаѓања:
  1.091
  сличен youtube канал на strenghtcamp? во последно време elliot не става многу видеа.
   
 8. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.676
  Допаѓања:
  7.102
  Alphadestiny?
  omarisuf?
  alanthrall?
  brian alsruhe?
  supertraining06?

  овие се "слични" на Eliot Hulse
  а иам уше едно 10 други шо ги следам шо се не слични, ако сакаш
   
  На Charon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alekso.mk

  alekso.mk

  Член од:
  25 декември 2011
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  111
  абе трагедија е што кај нас љугето к*р ги боли за другите, тие само да си направат мерак.... ни нема да помислат дека може да е заразно и ке ги разболат другиве, ајде сите болни у теретана браво сами сте болни и разболете и нас
   
 10. choker

  choker

  Член од:
  24 ноември 2013
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  62
  Лично од Кевин Леврони [​IMG]

  Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
   
  На X3m му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  7.956
  Допаѓања:
  11.659
  Каде е твоето прашање, одговор, заблуда или совет во врска со боди билдинг теретани?
  Озбилно го стави ова овде само за да се пофалиш дека си земал „автограм“ од некој билдер?
  Патем, Кевин знам како се потпишува, фејк е ова.
   
  На choker му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  7.956
  Допаѓања:
  11.659
  А океј сеа верувам
   
  На choker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  43
  Вежбав нозе саботата и малце се исфорсирав со тежини , ете веќе е петок и сеуште имам болки во листовите а пак треба да вежбам нозе. Некој да ми препорача нешто за да се намали болката?
   
 14. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  363
  Допаѓања:
  129
  Пффф љубомора :mad::mad:
   
 15. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  27
  Што ќе кажете за протеинов, има ли некој искуство со него, добар ли е?
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: