Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Може ли да ми препорачате добар протеин?
Досега сум вежбал без никаков додаток (освен последниве 2 месеци земам козја сурутка од Виталија).
Дали е добра оваа Сурутка (80%)?
Ако не е, ве молам препорачајте ми добар протеин.
Фала ви
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.114
Поени од реакции
1.862
Најдобар во однос на цена и квалитет (според мене и оцени што сум читал), е MyProtein Impact Whey.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Може ли да ми препорачате добар протеин?
Досега сум вежбал без никаков додаток (освен последниве 2 месеци земам козја сурутка од Виталија).
Дали е добра оваа Сурутка (80%)?
Ако не е, ве молам препорачајте ми добар протеин.
Фала ви
кој било веј протеин ке ти биде подобар од оваа сурутка од Виталија
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Препорачајте некоја добра HIIT програма..
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
кој било веј протеин ке ти биде подобар од оваа сурутка од Виталија
Може да ми препорачаш некој?[DOUBLEPOST=1488940577][/DOUBLEPOST]
Најдобар во однос на цена и квалитет (според мене и оцени што сум читал), е MyProtein Impact Whey.
Каде можам да го најдам во Скопје и која е цената?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.114
Поени од реакции
1.862
Го има во ПолеоСпорт polleosport.mk 2850ден. е 2,5кг регуларна цена, ако е на промоција може и поефтино. Moжеби можеш да го најдеш и во други продавници, но MyProtein гарантираат дека ПолеоСпорт продаваат нивни оргинални продукти.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Го има во ПолеоСпорт polleosport.mk 2850ден. е 2,5кг регуларна цена, ако е на промоција може и поефтино. Moжеби можеш да го најдеш и во други продавници, но MyProtein гарантираат дека ПолеоСпорт продаваат нивни оргинални продукти.
Може да ми препорачаш некој?[DOUBLEPOST=1488940577][/DOUBLEPOST]
Каде можам да го најдам во Скопје и која е цената?
Во Brutal Supplements ви се најефтини MyProtein продуктите, бар од тоа што сум разгледал.
Полео држат малце повисока цена.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
me zanima ima li nekoj koj uvezuva protein puter od kikiriki za vegani?
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
me zanima ima li nekoj koj uvezuva protein puter od kikiriki za vegani?
не сум видел, путер од кикирики содржи многу масти и калории и не е баш за спортска диета, незнам за што евентуално сакаш да го користиш, ако само поради вкусот ти се допага, па купи си обичен путер од кикирики "protein puter od kikiriki za vegani" тоа ти е чист маркетинг. Сакаш протеин купи си веј протеин, сакаш путер од кикирики купи си путер од кикирики
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
не сум видел, путер од кикирики содржи многу масти и калории и не е баш за спортска диета, незнам за што евентуално сакаш да го користиш, ако само поради вкусот ти се допага, па купи си обичен путер од кикирики "protein puter od kikiriki za vegani" тоа ти е чист маркетинг. Сакаш протеин купи си веј протеин, сакаш путер од кикирики купи си путер од кикирики
Како да си купи веј ако е веган? :D
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Како да си купи веј ако е веган? :D
јас мислев веган е тој што не јади месо демек не ги убива животните ама кој ги знае можда и млеко не пијат, не знам и не ме интересира тоа многу искрено )

еми нека соја протеин си земе што знам.... ама протеин од/во кикирики тоа нешо маркетинг сигурно
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
јас мислев веган е тој што не јади месо демек не ги убива животните ама кој ги знае можда и млеко не пијат, не знам и не ме интересира тоа многу искрено )

еми нека соја протеин си земе што знам.... ама протеин од/во кикирики тоа нешо маркетинг сигурно
Веган е тој што не јаде никакви продукти што се од животинско потекло. А вегетаријанец не јаде месо но јаде јајца, млеко итн.

Инаку јас мислам дека не постои протеин путер од кикирики, ако има такво нешто сигурно е маркетинг.
Постои путер од кикирики кој што го има во секој маркет. А протеин прашок што не е од животинско потекло сум видел овде или нешто поефтино овде.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Веган е тој што не јаде никакви продукти што се од животинско потекло. А вегетаријанец не јаде месо но јаде јајца, млеко итн.
а така ли било, баш интересно да видам некој веган ББ :D ако и постојат такви гарант лажат дека не јадат месо
интересно колку е тоа воопшто здраво да бидеш реален веган...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
а така ли било, баш интересно да видам некој веган ББ :D ако и постојат такви гарант лажат дека не јадат месо
интересно колку е тоа воопшто здраво да бидеш реален веган...
Aко успеваш да внесеш доволно калории и земаш б12, нема зошто да не е здраво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom