Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Имам една дилема која ја мислам векје поголг период и ке побарам помош од вас сега на пример на бенџ кревам 70 кила по 3 серии 12 повторувања е сега прашањето ми е следно дали овие 70 кила да ги дигам набрзинка или да ги дигам пополека со болка во мускул значи потребно ми е за дефиниција??
Ако веќе креваш 70кг х 12повторувања време е да почнеш да креваш 80кг.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ова шишево т.е како и да се вика што се пијат суплименти,многу мириса пример пијам гејнер и ок е али после тоа го миам го остаам и седи,следниот пат коа го зиам да пиам и отварам нормално бзди ептен. .. а нонстоп го миам и го оставам капачето отворено да се луфтира,недај боже да го остаам затворено.
Чаре некое?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ова шишево т.е како и да се вика што се пијат суплименти,многу мириса пример пијам гејнер и ок е али после тоа го миам го остаам и седи,следниот пат коа го зиам да пиам и отварам нормално бзди ептен. .. а нонстоп го миам и го оставам капачето отворено да се луфтира,недај боже да го остаам затворено.
Чаре некое?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

врела вода и сјај и остави го да седи така една ноќ.Сабајле кога ќе станеш измиј го и истриј го со сунгер и нема да мириса
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
96
Поени од реакции
309
Здраво,
постои ли кај нас дедициран форум за бодибилдинг? Знае некој?

Благодарам!
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
540
Поени од реакции
280
Препорачајте протеин така солиден и не многу солена цена. Нешто аш пари периодов.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Херкулес во последно време е повеќе мајтап форум и место за рециталите на мастапе, отколку бодибилдинг ;)
епа нз што е не го пратам ама знам дека е форум за бодибилдинг
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
и ја сум разочаран, баш оваа година кога тензијата беше најголема и кога Каи излезе со најдобра форма досега се десија педерските работи, ама тоа е знаеме каква е федерацијата и со години се нема ништо променето, уште од времето на Арнолд се правеле педерски работи и сеуште се прават. Уште една ужас олимпија ке гледаме а знаеме кој го освои, јас чисто ради Цедрик и Биг Рами ке ја гледам другото не ме интересира....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom