Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
2 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
200-300 ml sekoj den ne bi trebalo da pravi nikakov problem barem spored mene,I dali moze da se pie ribino maslo/ omega3 vo leten period?
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
200-300 ml sekoj den ne bi trebalo da pravi nikakov problem barem spored mene,I dali moze da se pie ribino maslo/ omega3 vo leten period?
На чаша дневно воопшто не се грижи, освен ако не осетиш дека нешто не е како што треба иако сумљам.

Делот со омега 3-зошто не би пиел во лето?
 
Член од
2 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
[DOUBLEPOST=1434108076][/DOUBLEPOST]Doktor mi ima receno deka nemalo potreba od ribino maslo na Leto deka imalo sonce(vitamin D) jas na net nenajdov neso takvo,inace go pijam redovno osvem lento vreme.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
[DOUBLEPOST=1434108076][/DOUBLEPOST]Doktor mi ima receno deka nemalo potreba od ribino maslo na Leto deka imalo sonce(vitamin D) jas na net nenajdov neso takvo,inace go pijam redovno osvem lento vreme.
Рибиното масло ти зимај си го ради EPA и DHA масни киселини, не ради витамин Д. Општо рибиното масло е здраво за срцето, мастите, воспалението во организмот... многу пошироки се бенефитите на рибиното масло од само витамин Д.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
[DOUBLEPOST=1434108076][/DOUBLEPOST]Doktor mi ima receno deka nemalo potreba od ribino maslo na Leto deka imalo sonce(vitamin D) jas na net nenajdov neso takvo,inace go pijam redovno osvem lento vreme.
Пиј го и летно време, витамин Д е едно, омега 3 масти се друго.

Едит: Пишале и пред мене...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
G

Goldie

Гостин

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Прва
pon gradi/predno ramo/trapez
vto
sre biceps/triceps/stomak
cet
pet grb/zadno ramo/listovi
sab noze/podlaktica

Втора
pon gradi/biceps
vto
sre grb/triceps
cet
pet ramo/trapez/podlaktica
sab noze/listovi

Ако може мислење која е подобра програма. Ја би за првата али ипак поискусни кажете мислење.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Прва
pon gradi/predno ramo/trapez
vto
sre biceps/triceps/stomak
cet
pet grb/zadno ramo/listovi
sab noze/podlaktica

Втора
pon gradi/biceps
vto
sre grb/triceps
cet
pet ramo/trapez/podlaktica
sab noze/listovi

Ако може мислење која е подобра програма. Ја би за првата али ипак поискусни кажете мислење.
32 god, iskusna

26 god, zelna da nauci, ima iskustvo malce

Многу знаеш дали бирам секретарка или жена, важно нешто да се споредува.
...

Сериозно, кажи конкретна цел ако имаш зошто инаку има 4-day split програми со лопата да ги ринеш.

Второ, од тоа што го пишав погоре незнаеш дали е грда едната или другата, колкави им се, колку пати ја бирале пред тебе итн. Дај ги целите програми (вежби included) па ќе одбереме ако веќе мора од тие.

*лично искуство има уддел as always
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Прва
pon gradi/predno ramo/trapez
vto
sre biceps/triceps/stomak
cet
pet grb/zadno ramo/listovi
sab noze/podlaktica

Втора
pon gradi/biceps
vto
sre grb/triceps
cet
pet ramo/trapez/podlaktica
sab noze/listovi

Ако може мислење која е подобра програма. Ја би за првата али ипак поискусни кажете мислење.
Ниедна. Посебно она првата поизмешана програма немам сретнато :eek: .
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Момци кој начин е најобјективен да се види реалната форма на телото, односо другите како не гледат ? Бидејки во различни огледала со различна поставеност се гледам различно, на слики и на видеа исто така. Знам дека светлината има голема улога во тоа како ќе излеземе на слика/видео па ме интересира дали и под истата светлина во очите на другите изгледаме така.
Што мислите за ова, кој начин ја покажува реалната слика ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom