Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Нема врска.
Не ми е јасно што се замарате толку околу вакви ситници кои и на професионален билдер не му се толку битни. Среди исхрана и тренинг како шо треба, гледај да задоволиш унос на макронутриенти и не си ја замарај главата со вакви небитни работи.
Се фатиле сите овај протеин добар бил другиот шеќери имал третиот незнам шо имал... како да се останато под конец им е па со тоа се замараат. Горе доле небитно кој веј протеин воглавно сите се коректни и можете да задоволите внес, пијте тоа што ви одговара на желудник, по вкус и финансиски, ништо нема да смени ако лупнеш 1500ден плус по некој фенси бренд.
Ашкол сун, гарантирам дека храната им е далеку од перфекција, а тренингот светлосни години од тоа што треба да биде, ама битно ќе го мериме протеинот до грам :D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
12
Нема врска.
Не ми е јасно што се замарате толку околу вакви ситници кои и на професионален билдер не му се толку битни. Среди исхрана и тренинг како шо треба, гледај да задоволиш унос на макронутриенти и не си ја замарај главата со вакви небитни работи.
Се фатиле сите овај протеин добар бил другиот шеќери имал третиот незнам шо имал... како да се останато под конец им е па со тоа се замараат. Горе доле небитно кој веј протеин воглавно сите се коректни и можете да задоволите внес, пијте тоа што ви одговара на желудник, по вкус и финансиски, ништо нема да смени ако лупнеш 1500ден плус по некој фенси бренд.
you said it right. Pola od lugevo ne znaat sto e vistinski intenzitet na trening, ishranata im e shit... ama bitno site brendovi na whey gi znaat. Najbitnite raboti ne se kupuvaat, treba da gi sraboti nekoj. Dopolnitelno, profi bilderi zemaat "vistinski suplementi", ne ovie vo prodavnica sto se prodavaat.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Користите бета аланин или аргинин? Има некој бенифит на подобрување на издржливост или џабе да нефрлам пари. Планирам да се за чистам во наредни 3 месеци па ми треба нешто за подобрување на издржливоста на тренинг пошто и работата ми е во 3 смени.
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Користите бета аланин или аргинин? Има некој бенифит на подобрување на издржливост или џабе да нефрлам пари. Планирам да се за чистам во наредни 3 месеци па ми треба нешто за подобрување на издржливоста на тренинг пошто и работата ми е во 3 смени.
Izvini od so treba da se cistis? So si konzumiral za da se cistis. Terminive ne mi se jasni?
Mislis ako imas zemano gejner 2 meseci i slicno sea 3 meseci da se cistis?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Izvini od so treba da se cistis? So si konzumiral za da se cistis. Terminive ne mi se jasni?
Mislis ako imas zemano gejner 2 meseci i slicno sea 3 meseci da se cistis?
Да намали колку може повеќе процент на масно ткиво, а да задржи колку е можно повеќе мускул.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Izvini od so treba da se cistis? So si konzumiral za da se cistis. Terminive ne mi se jasni?
Mislis ako imas zemano gejner 2 meseci i slicno sea 3 meseci da se cistis?
Друже, спремање за летна сезона. Чистење од телесни масти и да се даде подобра сепарација на мускулите и нормално подобра форма, дефиниција.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Користите бета аланин или аргинин? Има некој бенифит на подобрување на издржливост или џабе да нефрлам пари. Планирам да се за чистам во наредни 3 месеци па ми треба нешто за подобрување на издржливоста на тренинг пошто и работата ми е во 3 смени.
Цитрулин наместо аргининот, и бета аланин ако имаш кеш, првите 2 месеци можеш да тераш и монохидрат. Ќе ти дадат троа сила, и можеби малку поголема издржливост.

Туку ти си единствениот Битолчанец што после толку години уште се лажи со суплементи, а не со стероиди :D
Во Битолата за кратко винстрол, анавар и пропионат ќе станат поскапи од злато :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Цитрулин наместо аргининот, и бета аланин ако имаш кеш, првите 2 месеци можеш да тераш и монохидрат. Ќе ти дадат троа сила, и можеби малку поголема издржливост.

Туку ти си единствениот Битолчанец што после толку години уште се лажи со суплементи, а не со стероиди :D
Во Битолата за кратко винстрол, анавар и пропионат ќе станат поскапи од злато :D
Кленбутерол засега е хит во Битола посебно напролет :ojeaa:
Иначе помислив и за цитрулинот али аргининот поќе ми го препорачуваја демек подобар бил.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кленбутерол засега е хит во Битола посебно напролет :ojeaa:
Иначе помислив и за цитрулинот али аргининот поќе ми го препорачуваја демек подобар бил.
Не е подобар.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Кленбутерол засега е хит во Битола посебно напролет :ojeaa:
Иначе помислив и за цитрулинот али аргининот поќе ми го препорачуваја демек подобар бил.
Не е подобар, 6-8 гр цитрулин на ден и одмор не ти е потребен :D
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Тргнав по креатин, немаше, зедов pre workout, прв пат во годиниве што вежбам, само овај го имаја.

На едната страна од пакувањево пишува да се зема 2г, првиот ден зедов така, буквално ништо не осетив, денеска 3г колку што е мерицата, исто.
Сега гледам дека на другава страна пишува да се земат 10г.

Па може совет.
Да знам.
IMG_20220429_225027.jpg
IMG_20220429_225035.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.893
Поени од реакции
10.517
Тргнав по креатин, немаше, зедов pre workout, прв пат во годиниве што вежбам, само овај го имаја.

На едната страна од пакувањево пишува да се зема 2г, првиот ден зедов така, буквално ништо не осетив, денеска 3г колку што е мерицата, исто.
Сега гледам дека на другава страна пишува да се земат 10г.

Па може совет.
Да знам.
Прегледај го приврзокот 330569
Прегледај го приврзокот 330570
На нивната официјална страна пишува макс 10мг дневно, ако добро забележав пишува 30дози а пакувањето е 300гр што има логика да е по 10мг дневно, по 3мг ако пиеш ке те тера преку 3 месеца пто нема логика


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Тргнав по креатин, немаше, зедов pre workout, прв пат во годиниве што вежбам, само овај го имаја.

На едната страна од пакувањево пишува да се зема 2г, првиот ден зедов така, буквално ништо не осетив, денеска 3г колку што е мерицата, исто.
Сега гледам дека на другава страна пишува да се земат 10г.

Па може совет.
Да знам.
Прегледај го приврзокот 330569
Прегледај го приврзокот 330570
Терај го по 10 грама како што ти пишува, и во иднина чувај си ги парите :)
Ако веќе сакаш да земаш нешто за преворкаут, направи си сам комбо. Пред неколку години имав нарачувано прашок: цитрулин, тирозин, таурин, кофеин таблети, бета аланин. Ем си правев појаки дози, ем ме фаќаше далеку поефтино отколку да ставам повеќе од тоа што пишува кај класичните пумпачи.

Речиси сите се underdosed, рачунај тие сакаат да им биде безбеден и за некој што има срцеви проблеми, и за некој што е тип топ. Гратис и не може да е иста дозата за некој со 60кг, и за некој со 90-100кг.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Денеска зедов околу 10г, вежбав горен дел, гради, грб, раце, и на последните вежби немав потреба да бројам повторувања пошо ми се чинеше дека можам да направам колку сакам.

Едино ми створи нешто како анксиозност, срцебиење и се препотив, сега на сиодвење гратис трпки во стапалата.

Што знам, јас избегавам вакви работи, никогаш не сум земал стимул, освен креатин.
Автоматски споено мислење:

Иначе ова кошташе нецели 800 денари.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Денеска зедов околу 10г, вежбав горен дел, гради, грб, раце, и на последните вежби немав потреба да бројам повторувања пошо ми се чинеше дека можам да направам колку сакам.

Едино ми створи нешто како анксиозност, срцебиење и се препотив, сега на сиодвење гратис трпки во стапалата.

Што знам, јас избегавам вакви работи, никогаш не сум земал стимул, освен креатин.
Автоматски споено мислење:

Иначе ова кошташе нецели 800 денари.
Во која дупка од продавница за суплементи немаат креатин, жити се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom