Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Ok poveke sum na meso oriz mlecni proizvodi. Sega za da ne kacam masno tkivo i slicno dajte mi alternativa. Ete ne mora gejner i ne mora 10kg za 2 meseci dosta mi e 5 ali kvalitetni. Togas znaci whey i kreatin kombo?
Квалитетни 5 за повеќе од 1 година, се побрзо на вага ќе бидат 5, ама најголем дел вода и сало.
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Posle kolku vreme redovni treninzi e dobro da zemam protein cist i kreatin monohidrat?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Не земај хемија косата ке ти испаѓа и стерилен можеш да останеш....
Затоа кога одам у теретана нај големите батки се ќелави и не гледаат "скришно" по дадичките
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Bi mozele kompleksi da lecite na drugo mesto. Ako ima nekoj ozbilen da odgovori super ako nema bolje ne pisuvajte. U zivo ds se kladam ko p bi kutele. Samodoverba imate na tastatura samo izvinete vaka ama radi takvi kako vas i nedolzni jadat samari posle. Ako ima normalni i kulturni decki neka dadat sovet nekoj ili iskustvo. Pozz
Автоматски споено мислење:

Можеш одма да земеш, гледам имаш голем мерак :ROFLMAO:
Колку години си?
Nemam merak tuku poradi brzina na zivot dobro bi mi doslo proteince ali za kreatin ne sum siguren pa zatoa baram nekoj so imal iskustvo so tie suplementi. Pozz
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Nemam merak tuku poradi brzina na zivot dobro bi mi doslo proteince ali za kreatin ne sum siguren pa zatoa baram nekoj so imal iskustvo so tie suplementi. Pozz
Па земи слободно, обично протеинот се дозира према дневните потреби, а ако не се замараш со тоа, пиј по 2 дози на ден, една сабајле (на пример со овесните снегулките) и една одма после тренинг со 10-20 грама декстроза. Креатинот 8-10 грама на ден.
Автоматски споено мислење:

Не земај хемија косата ке ти испаѓа и стерилен можеш да останеш....
И коските ќе ти испукат............... ако те дознае татко ти.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Posle kolku vreme redovni treninzi e dobro da zemam protein cist i kreatin monohidrat?
Нема врска дали тренираш или не, ти веќе внесуваш протеини. Фактички тебе ти е прашањето дали треба да земеш whey протеин во прав.
Паа, ако внесуваш доволно протеин преку храната тогаш немаш потреба од whey протеин пошто така само се фрла и нема некоја посебна промена при раст на мускулна маса.
Креатинот ќе те опоравува побрзо помеѓу серии, таја ти е единствена придобивка. Иначе по колку гр протеин внесуваш на 1кг телесна тежина?
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Нема врска дали тренираш или не, ти веќе внесуваш протеини. Фактички тебе ти е прашањето дали треба да земеш whey протеин во прав.
Паа, ако внесуваш доволно протеин преку храната тогаш немаш потреба од whey протеин пошто така само се фрла и нема некоја посебна промена при раст на мускулна маса.
Креатинот ќе те опоравува побрзо помеѓу серии, таја ти е единствена придобивка. Иначе по колку гр протеин внесуваш на 1кг телесна тежина?
Od 120 do 150 ako ne sum u trcanje i na rabota.
Jadam stekovi oves i dr sve so ke stignam
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Posle kolku vreme redovni treninzi e dobro da zemam protein cist i kreatin monohidrat?
После 2-3 саати.
Bi mozele kompleksi da lecite na drugo mesto. Ako ima nekoj ozbilen da odgovori super ako nema bolje ne pisuvajte. U zivo ds se kladam ko p bi kutele. Samodoverba imate na tastatura samo izvinete vaka ama radi takvi kako vas i nedolzni jadat samari posle. Ako ima normalni i kulturni decki neka dadat sovet nekoj ili iskustvo. Pozz
Автоматски споено мислење:


Nemam merak tuku poradi brzina na zivot dobro bi mi doslo proteince ali za kreatin ne sum siguren pa zatoa baram nekoj so imal iskustvo so tie suplementi. Pozz
Опасните момци не прашуваат кога монохидрат, туку кога да пукнат трен.
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
6
Поени од реакции
5
zdravo. visok sum 186 i imam 77kg
vezbam aktivno i bi sakal da zemam serious mass 5.5kg
Mi treba vase mislenje za procesot vo nekolku meseci da kacam barem use 10kg
dali da zemam celo vreme kako dodatok vo ishranata gejner. Kolku e dobro? ili eden mesec da koristam gejner a eden mesec nekoj protein so bcaa i kreatin vo nego ? na kolku vreme da pauziram so vakvite suplementi ?
blagodaram momci :)
Не ти треба според мене, гејнер , затоа што гејнерот е скап а полн е масти и јаглехидрати а малце протеин , најдобро сам да си направиш гејнер шејк да блендаш млеко + Whey Protein powder (затоа што е само чисто протеин без додадени масти и јаглехидрати) со банана , овес , малку семе ,малку путер од кикирики и уште нешто ке шибнеш, тука треба да видиш во зависност колку калории во плус сакаш , најдобро е минимален сурплус на калории за во подолг период ставиш мускул а да не накачиш многу масно ткиво.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Не ти треба според мене, гејнер , затоа што гејнерот е скап а полн е масти и јаглехидрати а малце протеин , најдобро сам да си направиш гејнер шејк да блендаш млеко + Whey Protein powder (затоа што е само чисто протеин без додадени масти и јаглехидрати) со банана , овес , малку семе ,малку путер од кикирики и уште нешто ке шибнеш, тука треба да видиш во зависност колку калории во плус сакаш , најдобро е минимален сурплус на калории за во подолг период ставиш мускул а да не накачиш многу масно ткиво.
Најдобар совет што можеш да го добиеш. Ем ќе го направиш "оброкот" според твоите макроси, ем ќе биде од квалитетен извор на протеин, јх и масти (а не тоа глупостите што ги има во гејнерот) а вкусот сигурно ќе биде и подобар од купечкиот гејнер. Само треба да издвоиш неколку минути да измериш и ставиш се во блендер.
 
Член од
16 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
36
Impact Whey Isolate на myp. и Gold Standard protein на ON. Како најдобро да се комбинираат има врска за кој да се пие preworkout а кој after? Оти секако имам во план да покачам маса и да внесусам по 1-доза од двете.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Impact Whey Isolate на myp. и Gold Standard protein на ON. Како најдобро да се комбинираат има врска за кој да се пие preworkout а кој after? Оти секако имам во план да покачам маса и да внесусам по 1-доза од двете.
Нема врска.
Не ми е јасно што се замарате толку околу вакви ситници кои и на професионален билдер не му се толку битни. Среди исхрана и тренинг како шо треба, гледај да задоволиш унос на макронутриенти и не си ја замарај главата со вакви небитни работи.
Се фатиле сите овај протеин добар бил другиот шеќери имал третиот незнам шо имал... како да се останато под конец им е па со тоа се замараат. Горе доле небитно кој веј протеин воглавно сите се коректни и можете да задоволите внес, пијте тоа што ви одговара на желудник, по вкус и финансиски, ништо нема да смени ако лупнеш 1500ден плус по некој фенси бренд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom