Бодибилдинг суплементи

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Не. Ти ја сметаш?
Епа ако не сфати кај е замерката после ова џабе дискусијата. Who gives a fuck about asparagus, јадеш леќа, грав, семки од тиква, соја, тофу, нутритивен квасец, протеински леб итн.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Епа ако не сфати кај е замерката после ова џабе дискусијата. Who gives a fuck about asparagus, јадеш леќа, грав, семки од тиква, соја, тофу, нутритивен квасец, протеински леб итн.
Ме замисли вакво мислење да иди од тебе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ме замисли вакво мислење да иди од тебе.
Зошто да те замисли? Салатата ти е додаток на основните макронутриенти, извор на протеини секогаш има, само не секој сака, може, или има знаење за планирање на правилна исхрана.

П.С. нема потреба од фенси зеленчук и овошје, разновидност ти е едно 3x побитна од изолирани супер храни, пример сливи + тиква + малце аронија се каде каде подобра и поефтина опција од гоџи, ама нив не ги препорачуваат фејк гуру ликови на нет.
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
12
Поени од реакции
18
Зошто да те замисли? Салатата ти е додаток на основните макронутриенти, извор на протеини секогаш има, само не секој сака, може, или има знаење за планирање на правилна исхрана.

П.С. нема потреба од фенси зеленчук и овошје, разновидност ти е едно 3x побитна од изолирани супер храни, пример сливи + тиква + малце аронија се каде каде подобра и поефтина опција од гоџи, ама нив не ги препорачуваат фејк гуру ликови на нет.
Зависи како се храниш, за тебе салата е додаток за мене е оброк
И одредени smoothie ми заменуваат оброци
Кога имаш лимитиран пристап до одредени намирници е тешко да се одржи здрав начин на исхрана долгорочно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Зависи како се храниш, за тебе салата е додаток за мене е оброк
И одредени smoothie ми заменуваат оброци
Кога имаш лимитиран пристап до одредени намирници е тешко да се одржи здрав начин на исхрана долгорочно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мхм, колку калории на ден?

Салата не може да биде оброк, секако не зборувам за салата со јатки/семиња него стандард, може да ЗАМЕНИ оброк ако сакаш да слабееш, а главен оброк не, претпоставувам дека цел ти е да ослабеш што побрзо? Пошто ако не, долгорочно лоша комбинација али ок друг ми беше муабетот, твој избор.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Сите ги имам пробано и искрено сите ми се одлични и имаат нормална цена.
IMG_20200804_211217.jpg

IMG_20200804_211323.jpg
Animal whey mnogu sejker vo vkusot od cokoladoa dodeka whey gold standard nema voopsto sejker i e mnogu povkusen za pienje. Dymatize elite whey vkusot na vanila i kapucino e dobar ali posle izvesno vreme stanuva odbiven.
Biotech usa 100% whey odlicen.
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
12
Прегледај го приврзокот 261582

Прегледај го приврзокот 261583
Animal whey mnogu sejker vo vkusot od cokoladoa dodeka whey gold standard nema voopsto sejker i e mnogu povkusen za pienje. Dymatize elite whey vkusot na vanila i kapucino e dobar ali posle izvesno vreme stanuva odbiven.
Biotech usa 100% whey odlicen.

Се е тоа супер али мора да ги споредиш Анимал и Голд Стандард.. Цената на тие два протеини е поприлично различна.
Голд Стандард е еден од најскапите и еден од најпопуларните протеини а у исто време еден од најквалитените.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Се е тоа супер али мора да ги споредиш Анимал и Голд Стандард.. Цената на тие два протеини е поприлично различна.
Голд Стандард е еден од најскапите и еден од најпопуларните протеини а у исто време еден од најквалитените.
Dvata gi zedov po ista cena od 3000 denari pred koronistevo ama sega gold pak go potkrenale na 3600.
Gold e odlicen a animal whey edno vreme bese dosta dobar ama go iscurucia vo vkus a gleam i rastvorlivosta ne e bas naj naj. Posledno go piev nego koga bea starite kantima beli i go imav zemeno od gladijator ko bese i zato pak go zedov animal whey ama ne e kako gold standard. Sostavot e mnogu slicen.
Ko ke si vo moznost probajgo beef protein na biotech ili od my protein carni pro beef.
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
12
Поени од реакции
18
Мхм, колку калории на ден?

Салата не може да биде оброк, секако не зборувам за салата со јатки/семиња него стандард, може да ЗАМЕНИ оброк ако сакаш да слабееш, а главен оброк не, претпоставувам дека цел ти е да ослабеш што побрзо? Пошто ако не, долгорочно лоша комбинација али ок друг ми беше муабетот, твој избор.
Па веке изгубив околу 25 кг сега сум на одржување и дефиниција
Единствено го зголемив внесот на протеини
Иначе уште сум на салатчиња и семки :))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Хемијата ја средивте, сеа уште физиката да ја појачате и ќе треба да ги прошириме тротоарите и вратите :D
Тоа се средува со најголемиот батко во локалната теретана :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Некој прашуваше за iHerb.com

Ми стигна мене успешно без никакви додатни трошкови за 3 недели. Нарачката беше 24 долари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom