Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Види, знаеш кога е најлошо? Кога не знаеш, а не знаеш дека не знаеш. Или тоа е во твојот случај.

Проблемот кај мене не е ни терапија ни шема. Убаво објаснав. Лек од аптека можи да биди применет и како терапија и да биде злоупотребен.

Во случајот, тестостерон депо што се продава кај нас т.е енантат се користи како лекарство за третирање на хипогонадизам. Дозата одредва дали ќе е терапија или злоупотреба.

Тоа што си претседател на федерацијата не те прави експерт.

Бројките се тие. 100-250мг за терапија. Дури и 250мг е висока бројка. Лесно е, прочитај. Многу од вас се заостанати со стари познавања. 750мг да кажиш дека може да е терапија е апсурдно. Исто и за аплицирањето на 2 недели до 3-6 месеци.

Не знам дали со сила пробваш да прикажиш грешни информации за да не се злоупотребат на форум или стварно така мислиш. Ако е првото, супер океј.
Ај, еве поради тоа што си многу паметен постирај линк на Тестостерон депо на Галеника да им покажеш на сите па и на мене дека сум грешка во моето тврдење. А јас после ќе ти постирам да видиш колку си неписмен во оваа работа. Читај убаво што е напипано за тераписките дозирања и спореди ги твоите глупави тврдења со моите.
Автоматски споено мислење:

@Филип85 , додека сурфаш, побарај како се користи Тестопел или Тестостерон Ундеканоат. Со тебе фор фри, нема повеќе :)
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
И сега на крај можи сите да се сложиме дека трибулус е срање за бодибилдинг?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
И сега на крај можи сите да се сложиме дека трибулус е срање за бодибилдинг?
Сите заедно ќе се сложиме, дека суплементи се користат само при потреба како додаток во исхрана, не можеме да имаме нереални очекувања и да се правиме паметни и да држиме часови иако не сме стручно образовани, тоа што е презентирано на интернет не значи дека е веродостојно.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Сите заедно ќе се сложиме, дека суплементи се користат само при потреба како додаток во исхрана, не можеме да имаме нереални очекувања и да се правиме паметни и да држиме часови иако не сме стручно образовани, тоа што е презентирано на интернет не значи дека е веродостојно.
Смешен си и ти и претседателот.
Знаете ли вие што значи да инјектираш енантат на секоја 3та недела? Треба да си надвор од разум да го правиш тоа.

@Gjoroski не заслужваш повеќе да ти реплицирам. Егото ти е толку големо што за жал те држи заробен во твоето не знаење.

Поздрав.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Толку од ‘стручноста’ на Супер @Филип85 , за среќа. Во иднина потруди се да се едуцираш, не да нагаѓаш и бараш логики во области за кои појма немаш. Пак мешаш шеми за билдери и терапии за медицинско лекување :( жално.
Јас ти постирам факти, ти со твоја логика кажуваш дека сум заробен во моето незнаење?!
Како после човек да биде добар и да посака да сподели знаење, базирано на искуство и учење 36 години?
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Толку од ‘стручноста’ на Супер @Филип85 , за среќа. Во иднина потруди се да се едуцираш, не да нагаѓаш и бараш логики во области за кои појма немаш. Пак мешаш шеми за билдери и терапии за медицинско лекување :( жално.
Јас ти постирам факти, ти со твоја логика кажуваш дека сум заробен во моето незнаење?!
Како после човек да биде добар и да посака да сподели знаење, базирано на искуство и учење 36 години?
Одговори на ова.

Зошто е океј да се инјектира депо на 3 недели ако полуживотот му е 4.5 дена? Правиш скок, и се до следното инјектирање ти си пак со низок тестостерон.

Не видов ниту еден факт да постираш, 10 мислења уназад пишиш само како ти си најјак и најчитан а ние другите сме глупи и гугл научници.

Луѓето почнаја да користат секојдневно инјектирање на пропионат естер за да се одржат најстабилни нивоа на тестостерон, тука уште се збора за депо инјектирање на 3 недели...Да не беше жално, ќе беше смешно.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Тоа е проблемот кај тебе што мешаш злоупотреба (половично билдерски познавање) кај шеми и терапија.
Ти постирав упаство, факт.
Ти објавуваш само логични билдерски размислувања. Кој е твојот факт што го имаш освен што постојано менуваш мислења и се водиш по логика од општо билдерско/улично познавање кое врска нема со медицина?

Пред да почнеш да пениш, најди некој линк каде во терапија за дете од 12 години некој доктор како тебе ќе му препише секој ден пропионат.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Имаше еден друг форум порано каде што се зборуваше малку поотворено за стеродиите (steroidi.mk), тука секој со својата репутација и со голема претпазливост ;)

Енатат и од моја гледна точка има логика да се боцка на 5-6 дена, ципионат на 7 дена, а за пропионат само ако се научите да спиете на стомак па да си го направите бутот ренде на секои 2 дена :) Сепак како и да е не би препорачал на никој да ги зема ако не заработувате од ова.
На крај најбитно е да е средена исхраната, доволно одмор, правилно изведување на вежбите и прилагодување на интезитетот на самиот тренинг, па на крај се суплементација и лекови. И секако што сакате правете на крај доаѓате пак на генетските предизпозиции.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Имаше еден друг форум порано каде што се зборуваше малку поотворено за стеродиите (steroidi.mk), тука секој со својата репутација и со голема претпазливост ;)

Енатат и од моја гледна точка има логика да се боцка на 5-6 дена, ципионат на 7 дена, а за пропионат само ако се научите да спиете на стомак па да си го направите бутот ренде на секои 2 дена :) Сепак како и да е не би препорачал на никој да ги зема ако не заработувате од ова.
На крај најбитно е да е средена исхраната, доволно одмор, правилно изведување на вежбите и прилагодување на интезитетот на самиот тренинг, па на крај се суплементација и лекови. И секако што сакате правете на крај доаѓате пак на генетските предизпозиции.
Пријател, станува збор за медицинска примена на тераписки дози, не билдерски шеми.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Медицинска примена во тема Здравје за тие со хипогонадизам :)

Како и да е забрането е на форумов муабет за ова, од мене толку во врска со лековите.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Смешен си и ти и претседателот.
Знаете ли вие што значи да инјектираш енантат на секоја 3та недела? Треба да си надвор од разум да го правиш тоа.

@Gjoroski не заслужваш повеќе да ти реплицирам. Егото ти е толку големо што за жал те држи заробен во твоето не знаење.

Поздрав.
Не ме мешај таму каде што не сум се смешал, јас те прашав дали си злоупотребил лек и од каде ти се информациите што ги делиш, бидејќи за да ме увериш треба да ми наведиш.


Не не треба да биде забрането, како што се дискутира за дрогата и незината злоупотреба, треба да се дискутира и за злоупотребата на стероиди и да се подигни свеста бидејќи секоја будала почна да прави шеми и да споделува. Па јас никој кур што не сум, ми праќа дечко шема за клен и ми вика бато добро е вака? Одам во теретана лапаат ко бомбони орални стероиди...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Не ме мешај таму каде што не сум се смешал, јас те прашав дали си злоупотребил лек и од каде ти се информациите што ги делиш, бидејќи за да ме увериш треба да ми наведиш.


Не не треба да биде забрането, како што се дискутира за дрогата и незината злоупотреба, треба да се дискутира и за злоупотребата на стероиди и да се подигни свеста бидејќи секоја будала почна да прави шеми и да споделува. Па јас никој кур што не сум, ми праќа дечко шема за клен и ми вика бато добро е вака? Одам во теретана лапаат ко бомбони орални стероиди...
И ти што му викаш на тие што те прашуваат?

Еве од мене како помош околу нив ви е да си ја купитe оваа книга, буквално е библија за стероиди.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Поглупо од земање Сссссуплементи за куроздравје е клукање на само орални суплементи, а за жал има многу млади што си земаат на своја рака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom