Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Goveckiot protein beef protein zasega najdobar i njskap na pazarot. Na my protein mu e dosta dobar. Pred nekoj den go zedov animal whey na universal nutrition ali ne e toj istiot so bese pred nekolki godini. IMG_20200228_163110.jpg
Malku e blag ali sepak e vkusen. Rastvorlivosta e super i so voda i so mleko,sostavot e ist so whey gold standard ali sepak gold e podobar i polesen za pienje.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Подолу од 3.000 полнет во некоја визба, да бидеме реални...
Можиш да му пишиш на меил. Треба да му сликаш некој работи од паковката и ќе ти кажат дали е легит. Сите досега што сум ги зел ми рекоа дека се ок. Ова од хардкор
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Мислење за Me: First протеин од Полео спорт ако некој има пробано да сподели искуство.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Кај го има за 3000ки па викаш само 10 денари денари поефтин бил овој ? Хардкор е 3600, ПБЦ 3700, НоЛимит 3600 итн да не ги редам овие што ги најдов
Сакав да ти кажам дека поевтин од 3000 не го имам најдено, на попусти паѓа и до 3000. Сега брзо хардкор имаја акција 2.27кг + путер од кикиритки 350г за 3190ден.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Malena suplemnt uvezuvaat od bugarija i radi niv ko spoebaja pazarot vo mk. Vo bitola pojke nema od biotech poso nasiot narod kupuva whey za 1200denari 2kg. i vonego samo surutka obicna. Whey gold standard go koristam 2 meseci i go zedov po redovna cena od 3000 denari od arnold suplements a drugiot go zedov od hardcoeahop so ista cena od 3000.Universal animal whey ista cena e so gold standard. Pred 5 meseci gold atandard bese so redovna cena od 4400denari za 2.3kg a so popust bese 3600.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Malena suplemnt uvezuvaat od bugarija i radi niv ko spoebaja pazarot vo mk. Vo bitola pojke nema od biotech poso nasiot narod kupuva whey za 1200denari 2kg. i vonego samo surutka obicna. Whey gold standard go koristam 2 meseci i go zedov po redovna cena od 3000 denari od arnold suplements a drugiot go zedov od hardcoeahop so ista cena od 3000.Universal animal whey ista cena e so gold standard. Pred 5 meseci gold atandard bese so redovna cena od 4400denari za 2.3kg a so popust bese 3600.
И сам знаеш колку пари имаш, имаме потрошено на суплементи сите ние што вежбаме. Барем во овие наши услови, можеме да кажеме дека сме експерти. Правев муабет со личност од САД, вика јас купувам еден протеин и тој го користам не гледам цена бидејќи 100 УСД ми се само дел од платата, а додека јас гледам да го извадам максимумот читам барам исто како кола да купувам. За жал кај нас пазарпт е монопол сеуште, и убаво е да влезат екипи како Malena, но да бидат со тестови редовни. Сега се клава и по 50-60% заработка да не се лажеме....

PS Assault редовна цена во NoLimit 1.300 денари, кај нивниот дистрибутер 1.690 денари. Со фискална, со се... Удрете математика со се одданочување пак се во плус...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Мислење за Me: First протеин од Полео спорт ако некој има пробано да сподели искуство.
Прочитај наназад некоја страна, јас го имам пробано.
Автоматски споено мислење:

Секако дека имаат ќар овие што продават суплементи. Ако немаја ќе го стаеја клучот на врата. Ко што кажа Macedonian97 што поќе конкуренција тоа помали цени ќе имаме. + ЕУ ако влезиме по некој случај уште поќе ќе паднат цените
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Имам заборавено што, како за трибулусот... со колку % сапонини требаше да барам?
60% добар процент е?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Имам заборавено што, како за трибулусот... со колку % сапонини требаше да барам?
60% добар процент е?
Ќе ти избегам малце од прашањето, извини.
Трибулусот има ефект кај помлади? Знам дека го земаат повозрасни луѓе пошто лачењето на тестостеронот се намалва со текот на годините, ама пример кај 19/20год. би имало ефект?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Ќе ти избегам малце од прашањето, извини.
Трибулусот има ефект кај помлади? Знам дека го земаат повозрасни луѓе пошто лачењето на тестостеронот се намалва со текот на годините, ама пример кај 19/20год. би имало ефект?
Mozi da imas benifit od tribulus i na 20 godisna vozrast ako imas namaleno lacenje na testosteron a kaj zdrava licnost nema da se oseti golea razlika. Vo prvite 3 nedeli ke osetis pokacen seksualen nagon i malku pobrz oporavak a vo muskulna masa skoro nisto. Ako go mesas so DHEA ili GABA ili sterol togas rezultatite se malku podobri.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Mozi da imas benifit od tribulus i na 20 godisna vozrast ako imas namaleno lacenje na testosteron a kaj zdrava licnost nema da se oseti golea razlika. Vo prvite 3 nedeli ke osetis pokacen seksualen nagon i malku pobrz oporavak a vo muskulna masa skoro nisto. Ako go mesas so DHEA ili GABA ili sterol togas rezultatite se malku podobri.
Tribulusot во ниеден случај не зголемува тестостерон, тоа е само маркетингшки трик. Можно да ти зголеми либидо.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Tribulusot во ниеден случај не зголемува тестостерон, тоа е само маркетингшки трик. Можно да ти зголеми либидо.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Ако го креваше, немаше да биди по рафтојте и да ги купува кој сака ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom