Бодибилдинг суплементи

Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.209
Препорака за добар гејнер, сум со намера да го земам super mass gainer dymatize
Прочитав наназад неколку мислења ама не можам да се одлучам.
Пред да ми пишите да баталам гејнер и да внесувам јагленихидрати и протеини преку храна да си кажам дека немам апетит и сум 46 кг (женско) :) Знам дека само гејнерот нема да помогни дека ќе треба и храната да ја покачам ама за почеток ми треба и нешто плус да внесам.
Нека ставам и сало не е проблем затоа што кај мене и сало фали хаха
Гледам овој за разлика од другите гејнери не содржи мн шеќери и има повеќе протеин во него, исто и креатин, во една порција 3 грама
Секое мислење е добродојдено затоа што врска немам од суплименти. :)
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Ако немаш апетит можеш и да изблендаш свој вид на гејнер (шејк), барем ќе знаеш сама што точно ставаш во него. Иначе овој од Dymatize треба да е квалитетен. Пример доза whey + овес + банана + путер од кикирики/јатки во блендер и имаш супер калоричен "течен" оброк.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Препорака за добар гејнер, сум со намера да го земам super mass gainer dymatize
Прочитав наназад неколку мислења ама не можам да се одлучам.
Пред да ми пишите да баталам гејнер и да внесувам јагленихидрати и протеини преку храна да си кажам дека немам апетит и сум 46 кг (женско) :) Знам дека само гејнерот нема да помогни дека ќе треба и храната да ја покачам ама за почеток ми треба и нешто плус да внесам.
Нека ставам и сало не е проблем затоа што кај мене и сало фали хаха
Гледам овој за разлика од другите гејнери не содржи мн шеќери и има повеќе протеин во него, исто и креатин, во една порција 3 грама
Секое мислење е добродојдено затоа што врска немам од суплименти. :)
image_skuOPT198_largeImage_X_450_white.jpg
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Препорака за добар гејнер, сум со намера да го земам super mass gainer dymatize
Прочитав наназад неколку мислења ама не можам да се одлучам.
Пред да ми пишите да баталам гејнер и да внесувам јагленихидрати и протеини преку храна да си кажам дека немам апетит и сум 46 кг (женско) :) Знам дека само гејнерот нема да помогни дека ќе треба и храната да ја покачам ама за почеток ми треба и нешто плус да внесам.
Нека ставам и сало не е проблем затоа што кај мене и сало фали хаха
Гледам овој за разлика од другите гејнери не содржи мн шеќери и има повеќе протеин во него, исто и креатин, во една порција 3 грама
Секое мислење е добродојдено затоа што врска немам од суплименти. :)
Подобро земи си чист whey протеин и сама направи си гејнер. Стави една дозерка од протеинот, 100 грама овес, 1 банана или друго овошје по избор, 1 лажица путер од кикирики или 1 шака јаткасти плодови и еве ти гејнер.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Препорака за добар гејнер, сум со намера да го земам super mass gainer dymatize
Прочитав наназад неколку мислења ама не можам да се одлучам.
Пред да ми пишите да баталам гејнер и да внесувам јагленихидрати и протеини преку храна да си кажам дека немам апетит и сум 46 кг (женско) :) Знам дека само гејнерот нема да помогни дека ќе треба и храната да ја покачам ама за почеток ми треба и нешто плус да внесам.
Нека ставам и сало не е проблем затоа што кај мене и сало фали хаха
Гледам овој за разлика од другите гејнери не содржи мн шеќери и има повеќе протеин во него, исто и креатин, во една порција 3 грама
Секое мислење е добродојдено затоа што врска немам од суплименти. :)
Сите викаат дека немаат проблем со салото додека не го закачат, а го закачи од гејнер тешко после ваѓање, се лепи стриктно за стомак. ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.209
Сите викаат дека немаат проблем со салото додека не го закачат, а го закачи од гејнер тешко после ваѓање, се лепи стриктно за стомак. ;)
Чул те Бог, јас од кога знам за себе стомакот мој сало грам нема видено, кожа и коски сум :)
Автоматски споено мислење:

Ионака немам намера долг период да го користам, ќе земам гејнер па и да се угојам малце, после тоа ќе видиме ако има резултати ќе преминам на нешто почисто. Малце сало не е на одмет кај мене колку и да звучи лудо ама кожа и коски сум, ми требаат минимум 10 килограми
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
265
Kakov germanski kvalitet kakvi bakraci. Od buaria gi tovarat nakilo i ovde prodavat fusarski suplementi, go preplavia pazarot so sranja suplementi. Zemisi L carnitin od kaj boban gjorovski na xerkules stranata go imas. Em kvaliteten em dolgi godoni se na pazarot. I kaj hardcoreshop imas kvalitetni suplementi. Bataligi pbc.
Може ли да ми препорачаш некој ? Прв пат сакам да земам, и не знам како се со квалитет...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Л-Карнитинот е срање како помагател за топење масти, (со предпоставка дека 90% за тоа го бараат) па маме му ебем поарно ефедрин ќе земам. Кој ви ги дава советиве бе? Покрај толку информации достапни на интернетов со два-три клика .....

Него, се наоѓаат уште суплементи од Ultimate Nutrition од тоа залихите низ Македонијава? Нели ја затворија компанијата од нигде никаде
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Л-Карнитинот е срање како помагател за топење масти, (со предпоставка дека 90% за тоа го бараат) па маме му ебем поарно ефедрин ќе земам. Кој ви ги дава советиве бе? Покрај толку информации достапни на интернетов со два-три клика .....

Него, се наоѓаат уште суплементи од Ultimate Nutrition од тоа залихите низ Македонијава? Нели ја затворија компанијата од нигде никаде
Ultimate nutrition ima vo bitola kaj bolnicata i se dosta skapi. L carnitinot i site ostanati suplementi deluvaat ali nasiot narod ocekuva od suplementot cudo a na ishranata nepazat. Kajnas seuste ima decki so mislat deka kreatinot e hemija i deka ja zgolemuva muskulnata masa.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ultimate nutrition ima vo bitola kaj bolnicata i se dosta skapi. L carnitinot i site ostanati suplementi deluvaat ali nasiot narod ocekuva od suplementot cudo a na ishranata nepazat. Kajnas seuste ima decki so mislat deka kreatinot e hemija i deka ja zgolemuva muskulnata masa.
Доста му верувам на дечккиве

 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.209
IMG_20200225_180540.jpg
Јас сепак в послушав и си зедов протеин наместо гејнер,е сега мислење за протеинот, го има некој користено ?
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Баш овој вкус не. Чоколат Милк вкусот е преблаг по мене

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom