Бодибилдинг суплементи

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Официјални или неофицијални јас ти кажувам што сум пробал во државава и е добро. Сум пиел креатин од: ултимејт (обичен и креапјур) , оптимум, олимп, мајпротеин, биотеч, амикс, дна, универзална и сооднос цена-квалитет (растворливост добра, ситен, ме подувал брзо и тн) е овој од биотеч.
тоа не е мерило за квалитет. Исто како да ти кажам ја сум пиел чоколадно млеко нестле и добро е супер растворливост вкус топ.
Побитно е колку време и во какви услови (влага, температура) стоел во магацини (кај нас подруми) во транспорт па у продавници.
од мајпротеин во еу за 4-5 дена стига на врата, нема манипулација со рокот, неможе да споредуваш со продавничиња кај нас од 4метри квадратни, што не се знае ништо како дошол до таму, ипак некупуваш патики него нешто што го пиеш...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
тоа не е мерило за квалитет. Исто како да ти кажам ја сум пиел чоколадно млеко нестле и добро е супер растворливост вкус топ.
Побитно е колку време и во какви услови (влага, температура) стоел во магацини (кај нас подруми) во транспорт па у продавници.
од мајпротеин во еу за 4-5 дена стига на врата, нема манипулација со рокот, неможе да споредуваш со продавничиња кај нас од 4метри квадратни, што не се знае ништо како дошол до таму, ипак некупуваш патики него нешто што го пиеш...
Да го правевме истиов муабет за стероиди ај да те разберам, ама арчење муабет за креатин кој и со поминат рок го имам пиено и мешано со алкохол, или протеини (ти гарантирам дека се ок 3 месеци по поминување на рокот) е излишно.
Онлајн нарачувам и јас, ама други суплементи, за креатин не се исплати мислењето и гуглањето, што си намислил тоа пиј.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Да го правевме истиов муабет за стероиди ај да те разберам, ама арчење муабет за креатин кој и со поминат рок го имам пиено и мешано со алкохол, или протеини (ти гарантирам дека се ок 3 месеци по поминување на рокот) е излишно.
Онлајн нарачувам и јас, ама други суплементи, за креатин не се исплати мислењето и гуглањето, што си намислил тоа пиј.
муабетот беше кој е поисплатлив, нема мислење и гуглање проста математика
мајпротеин креапјур 1кг- 21 евра (без вкус 16евра)
биотеч - 800 ден пола кило
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
муабетот беше кој е поисплатлив, нема мислење и гуглање проста математика
мајпротеин креапјур 1кг- 21 евра (без вкус 16евра)
биотеч - 800 ден пола кило
Старите викаат: Во Солуна грош сомуна, до Солуна сто сомуна така и со ова ако нема кој да ти го носи и платиш шипинг, а може и данок ќе ти испадне далеку повеќе ;)
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Старите викаат: Во Солуна грош сомуна, до Солуна сто сомуна така и со ова ако нема кој да ти го носи и платиш шипинг, а може и данок ќе ти испадне далеку повеќе ;)
еве пак продужуваш да го арчиш муабетот, уреду е биотеч е најдобар и најевтин креатин уживај. ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Џабе се колкате со неедентификувани прашаци пак сте слаби... :D
Земете си како луѓе астероиди :angel:
Еми както казват, без бодеж нјама растеж :D
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
не плакам ддв и шипинг. Ја зборам за производи од официјални канали, биотеч, оптимум нутришн, мајпротеин, и остали попознати брендови немаат официјални партнери кај нас, кога ке го додадеш фактот дека у бугарија за евтини пари може да ти направат прашак со кој сакаш бренд паковање, не вреди и без пари да ми ги даваат...
Ова ти, онака од ракав или проверено ти е тврдењево?!
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ова ти, онака од ракав или проверено ти е тврдењево?!
Еве јас ќе ти кажам дека ќе ти направат што сакаш за пари, ти како дистрибутер ќе си го браниш својот продукт, секој си ја брани заработката и својот леб и тотално си во право што и да кажеш. Јас ќе им кажам на сите тука дека има 5 увозници вклучувајќи те и тебе, од кои 3 (за тебе не знам) имаат свои дистрибутери низ Македонија.
Ако правиме муабет за потеклото на производите ЕУ има свои закони, така да 98.9% се полнат по лиценца низ ЕУ, дали ЕУ има добри закони за квалитет има, дали кај нас суплементите имаат квалитет? Имаат оние кои се проверени од АХВ, дали цените се реални? Утврдете сами кога ги пуштаат на попусти до 35-40% суплементите...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Уште да имавме сите генетика.

Суплементи е последно нешто што ви треба за нормално обликувано тело, дури и теретана не ви треба воопшто. Масата од теретана за време на пауза нема да успеете да ја задржите ни 6 месеци, наспроти тоа таа направена со своја тежинае ви користи повеќе и ќе паднете при пауза многу помалку.
Теретаната е апла искомерцијализирана последни 20 години и стана помодарство. Деца одат со години и пак се пифтија, да ги стегнеш 10 минути нема да издржат во вонредна ситуација. Мускули од теретана по функција ви се исто како силиконски цицки, само за гледање и чалам.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Уште да имавме сите генетика.

Суплементи е последно нешто што ви треба за нормално обликувано тело, дури и теретана не ви треба воопшто. Масата од теретана за време на пауза нема да успеете да ја задржите ни 6 месеци, наспроти тоа таа направена со своја тежинае ви користи повеќе и ќе паднете при пауза многу помалку.
Теретаната е апла искомерцијализирана последни 20 години и стана помодарство. Деца одат со години и пак се пифтија, да ги стегнеш 10 минути нема да издржат во вонредна ситуација. Мускули од теретана по функција ви се исто како силиконски цицки, само за гледање и чалам.
И шо кажа сега?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
проверено



добро, ако се на хромони не им треба суплементи реално
Modern androgen therapy started in 1935 when Enrest Lacquer isolated testosterone from bull testes in Amsterdam. In the same year testosterone was chemically synthesized independently by Adolf Butenandt in Göttingen and Leopold Ruzicka in Basel.

 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Modern androgen therapy started in 1935 when Enrest Lacquer isolated testosterone from bull testes in Amsterdam. In the same year testosterone was chemically synthesized independently by Adolf Butenandt in Göttingen and Leopold Ruzicka in Basel.


The English physician E. H. Starling discovered in collaboration with the physiologist W. M. Bayliss secretin, the first hormone, in 1902.

Otto Arco
He was born in 1881 and 22 years later he won the Austrian wrestling title, despite the fact he was only 5'2.

;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom