Бодибилдинг суплементи

Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Батки се изначитав 200 страни ама не најдов нешто конкретно затоа ќе прашам. Висок сум 177 имам 64 кила и сум многу слаб на раце нозе гради и остало. Препорачајте ми некој суплемент(креатин протеин сурутка што и да е) што у комбинација со вежбање ќе гарантира трајни резултати. Со исхрана пробувам скоро година дена ама едвај 2 кила качив. поздрав
и со цена да е нешто попристапно до кај 1000ка
Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Среди прехрана, среди тренинг, среди го одморот односно спиењето бидејќи со илјадарка не се клаваат трајни резултати едино моја препорака би било да си земеш 500 грама креатин од BioTechUSA мислам дека е околу 650 денари во Херкулес ако не си од Скопје + достава.

Гледам дека не си искусен па ќе ти ги отворам очите внимавај ќе пробаат се и сешто да ти дадат/продадат само за да ти ја земат таа паричка која најверојатно не е твоја и е тешко спечалена од твоите родители:

- Брендови на кои можеш да му веруваш а се по-пристапни:
1. My Protein
2. BioTechUSA
3. Olimp
4. Trec Nutrition
- Внимавај колку дози има во пакувањето.
- Топ 3 суплементи.
1. Креатин монохидрат.
2. Омега 3.
3. Магнезиум.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
dali se dobri bcaa na everbuild mi gi prodavaat skoro 2 meseci ima dozi vo pakuvanje 1500 den ? 8:1:1 formula ili nekoj drug bcaa da mi preporacate ?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не, за таа цена се зема докажана и квалитетна фирма...

ПС. Колку пари толку музика...
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
zemav denes bcaa od olimp 4:1:1 i pump isto od olimp , sea slusam u teretana deka ne se bas naj naj ??
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
zemav denes bcaa od olimp 4:1:1 i pump isto od olimp , sea slusam u teretana deka ne se bas naj naj ??
"Пумпачот" од Олимп е најпромашена работа. 4:1:1 ratio хммм, дали е по твој избор или продавачот ти го продаде?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Маркетинг трикови ви се тоа со 4:1:1, 8:1:1, 20:1:1, се шлепаат на леуцинот како најанаболен, а уствари ги потиснуваат бенефитите кои ги нудат валинот (побрз опоравок и побавно заморување) или пак активирањето на PPAR од страна на изолеуцинот. и побрзо топење на мастите. Терајте си со проверени фирми со 2:1:1, доволно ви се 5 грама на ден, ако пиете протеин дури и тоа не ви треба.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас лично не сум убеден дека BCAA има било каков бенефит.
Prove me wrong.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Колку пари, толку музика, ако ме прашуваш не ти треба никаков суплемент, особено ако се храниш добро и ако не очекуваш да изгледаш како супер херој од стриповите.
Ако си во групата што очекува таков изглед, не губи време и пари со суплементи.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Колку пари, толку музика, ако ме прашуваш не ти треба никаков суплемент, особено ако се храниш добро и ако не очекуваш да изгледаш како супер херој од стриповите.
Ако си во групата што очекува таков изглед, не губи време и пари со суплементи.
Па не баш. Некои суплементи се многу малце пари а многу поише музика. Ко пример креатин и веј, па и омега 3 и Б-витамини и Ц-витамин и цинк и други работи што екшли работат и не се скапи.
Амино се прескапи за тој непостоечки плацебо ефект шо го промовираат.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
ме интересира што би ми препорачале.
Ми треба нешто што би ми заменило еден оброк (барем)
Не вежбам
Вегетаријанка сум па сакам да почнам да внесувам белковини на некој начин
но воедно ми треба и нешто што ќе ми замени оброк бидејќи често патувам и исхраната надвор од дома ми е проблем.
Благодарам![DOUBLEPOST=1542177989][/DOUBLEPOST]
ме интересира што би ми препорачале.
Ми треба нешто што би ми заменило еден оброк (барем)
Не вежбам
Вегетаријанка сум па сакам да почнам да внесувам белковини на некој начин
но воедно ми треба и нешто што ќе ми замени оброк бидејќи често патувам и исхраната надвор од дома ми е проблем.
Благодарам!
не сакам да качувам маса, напротив не би било лошо да симнам некое килце
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ако си вегетеријанец тогаш можеш комотно да конзумираш веј протеин, како замена за еден оброк фирма која јас искрено ја почитувам и многу ја ценам е MyProtein, а најдобри вкусеви им се ванила, јагода и чоколадо.
Ако си веган тогаш не вреди да даваш пари за ваков тип на замена за оброк...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
263
Може ли да ми кажете кој е најдобар избор на Whey протеин во сооднос цена-квалитет ? И кај имаат најдобри цени на суплементи во Скопје?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
BioTechUSA вкус, цена, квалитет спаковани во едно мене ми ги освои симпатиите го имам на подарок го има во Херкулес (го имаш во ТЦ Веро), мислам дека имаше порано попуст за кајганџии...

MyProten го имаш Polleo и во Brutal...
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Во текот на оваа недела, 20% попуст на целата понуда во Херкулес продажни места.
За оние кои чекат на црн петок или слично.

Baner black friday.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom