Бодибилдинг суплементи

Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
2 до 3 месеци дур да ставиш некое кило оти нанесва и сало. Протеинот се пие во секое време без паузи. Да знајш дека однив не се става мускули така да не очекувај чудо
Океј, фала :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Продавам креатин монохидрат на Biotech USA, 500 грама.
Цена: 690 денари.



Го продавам пошто мене две ми стигнаа, а едното ми трае бајаги време, така да...
da ne sakas zamena glava za glava so casein od 4DN 900grama go zedov pred nedalupol 2 dozi iskoristiv i ne go pijam nemitreba. go zedov od no limit prodavnicata.
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
5
Креатин, во денови кога вежбам после тренинг со whey, а кога не вежбам? Наутро, навечер?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
2 до 3 месеци дур да ставиш некое кило оти нанесва и сало. Протеинот се пие во секое време без паузи. Да знајш дека однив не се става мускули така да не очекувај чудо
Баш ме интересира како ја објаснуваш тезава, '2 до 3 месеци дур да ставиш некое кило оти нанесва и сало'.
Самите производи имаат свое име, додатоци во исхраната и како такви, никако поинаку, се употребуваат во секојдневниот живот на рекреативците и спортистите. За да користиш било кој производ, предходно треба да знаеш што е тоа што во дневната исхрана ти недостасува, како би го надополнил. Доколку тоа се знае, не гледам зашто не би се користел 'гејнерот' како таков или како би 'ставиле сало' ако го користите?!
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.364
Баш ме интересира како ја објаснуваш тезава, '2 до 3 месеци дур да ставиш некое кило оти нанесва и сало'.
Самите производи имаат свое име, додатоци во исхраната и како такви, никако поинаку, се употребуваат во секојдневниот живот на рекреативците и спортистите. За да користиш било кој производ, предходно треба да знаеш што е тоа што во дневната исхрана ти недостасува, како би го надополнил. Доколку тоа се знае, не гледам зашто не би се користел 'гејнерот' како таков или како би 'ставиле сало' ако го користите?!
Podilgo vreme koristenje na kaloricen gejner nanesva salo. Piev gejneri 7-8 meseci kako dodatni kalorii ali pojke nanesiv salo nego cista masa pa letoto se cistev. Zato i pisav dovolno e da se zapocni so gejner ali da ne e dolgo posto saloto ne e masa :) proteinot e naj idealen site go znaeme to. Dodeka go piev gejnerot ishranata mi bese tip top osven pilesko, druga hrana nemav kasnato. Oslabev 8kg. Za 2 meseci neuspeav da gi vratam tie 8 kg iako imam 5obroci pa morav pak so gejner ali ovaj pat go piev kratko. Hyper mass isto i predhodnio pat go piev istiot.[DOUBLEPOST=1518462075][/DOUBLEPOST]nekoj dali go ima probano ? http://zdravoilako.se/makedonski.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=testorex&utm_content=v3
 
Последно уредено:

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@martin01 Дефинитивно не ти била средена исхраната како треба, штом во првиот случај со доза гејнер на ден си се 'замастил' а во вториот случај без гејнерот не си можел да зголемиш на телесна тежина.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Да препорачате некој мултивитамин до 500-1000 денари(асален)?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
го користел некој xtreme thyroburn ?
Како корисник на различни фирми (најчесто фирми кои се best buy односно да не ми го оптеретат мојот скромен паричник), можам да ти кажам дека не сум задоволен од FA како фирма. Друго јас никогаш не би користел топач на масти, бидејќи на сите ни е јасно како се губи вишокот на масти (калориски дефицит и добро организиран тренинг, со кој целосно би бил во анаболна фаза).

Јас би одел со друга варијанта односно: Thermo-X/Ignix на SciTec Nutrition мислам дека исто така го имаш и во Херкулес, а ако не се лажам за форумџииве тука имаше и некој минимален попуст кој секако убаво би ти дошол ако овај производ би го комбинирал сo BCAA пред или за време на тренинг (моја препорака BioTechUSA, MyProtein, Olimp или Trec Nutrition кој би можел да ги набавиш за нормална цена а се со висок квалитет).
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Демек по аптекиве не се квалитетни?
Искрено пред некој ден учествував во еден за мене бизарен конфликт тука и несакам повторно да се расправам со некој замрзнати глави ама:

- Производите во продавниците за додатоци најчесто се поефтини, ги имаш во поголем избор, можиш лесно да пронајдиш customer review на интернет што значи дека би видел многу повеќе информации...

- Производите во аптеките најчесто се некој анонимни, кренати цени колку што треба и не треба, најчесто со слаб квалитет и ниска абсорбација...
Ова е само дел од некои факти и реални работи. Сега на твојава тема малце:

Внесувај природни витамини и минерали, кога веќе сакаш да му помогнеш на телото можеш тоа да го направиш со внес на додатни мултивитамини. Препорака за добри мултивитамини: Olimp Vita-Min Plus.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ова од ихерб што порачав на 7ми вечерта, вчера пишуваше дека е у destination country, можно е за 7-8 дена е стигнато у мк? и тие 100-200 ден како се плакаат на рука кај поштарот или до пошта треба да идам да подигнам и да платам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom