Бодибилдинг суплементи

S

Stef Bachatero

Гостин
Па добро,за разлика од вас јас едуцирам со моето знаење,после го ставам профитот.
Не го ставам личниот интерес пред едукацијата.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
ај еден финален одговор од твоја страна за трибулусот , затоа што уште самиот почеток со спортов пред некои 3 години на херкулес го поставив прашањето за трибулус на 18 год и добив сличен одговор на тоа што го напишав. Затоа еден финален одговор дали има корист или нема :) и ако де зошто и ако не зошто :)
PS: не тролам стварно сакам да знам.
Најпрост одговор е, резултатот на СЕ па и на трибулусот, како ина стероидите или било кој лек, е различен и варира индивидуално од индивидуа до индивидуа. Факт е дека сите тие своето, она за што се наменети, ќе си го сработат. Кај некои, тоа ќе предизвика силни рекации и со мали дози, кај некои нема да предизвика такви реакзции на истите дози. Ќе биде или минорно или воопшто нема да ги има.Што ќе користиш зависи од себе и својот избор, од степенот на кој се наоѓаш и целта која сакаш да ја постигнеш.[DOUBLEPOST=1394975915][/DOUBLEPOST]
Па добро,за разлика од вас јас едуцирам со моето знаење,после го ставам профитот.
Не го ставам личниот интерес пред едукацијата.
Не едуцираш, создаваш забуни од причина што сеуште не ти се јасни многу нешта. Прво едуцирај се, па после едуцирај.
Што се однесува до профитот и заработката, пак си влегол во забуна.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас сум доволно едуциран и да знам да кажам како функционира трибулусот од лично искуство и од искуства на моите клиенти.
Ако веќе збориме што вистински функционира за зголемување тестостерон,преку хипоталамусот Витамин Д3 е доста истражуван во клинички и дупло плацебо истражувања.
Ако јас тврдам нешто,го кажувам со истражувања а после со лично искуство.
Лично искуство не се факти,може да има и други варијабли што треба да се тестираат.
И викајте ме како сакате,но независни истражувања на оваа компонента не е најдено дека го зголемува тестостеронот,за разлика од другите компоненти како D-Asparatic Acid,D3 и компонентата http://examine.com/supplements/Anacyclus+pyrethrum/ имаат некој ефект на тестостерон.
Сакаш да го зголемиш тестостеронот и да има ефект,земи ампула,барем има ефект и е по ефективно.
Ако веќе споредуваме ефективност...
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
Jas neznam od koga stef stana personalen trener i od kade stekna tolku znaenje za da im pametuva na ljugjevo(Na fb i po forumive ) ????? lol
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.715
Поени од реакции
2.057
Што мислите за Dymatize CLA ? Помага при топење масти ??Ефекти ова она
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Поздрав.Ве молам за совет.Јас сум 168 цм и 50 кг.Пред 1 месец почнав да вежбам дома.Вежбам со ластик,ab king pro,правам стомачни,чучњеви,пешачам. Планирам и на вратило да почнам.Сакам убаво атлетско тело,да добијам на мускулна маса :) Сакам да си купам протеин.Ми го препорачаа 100% Whey Gold Standard.Што ми препорачувате вие? Кој протеин е добар,и месечна доза колку пари би ме чинело? И од каде да купам?(пошто не сум од Ск ама ќе си нарачам) Ви благодарам :) @Myers
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Поздрав.Ве молам за совет.Јас сум 168 цм и 50 кг.Пред 1 месец почнав да вежбам дома.Вежбам со ластик,ab king pro,правам стомачни,чучњеви,пешачам. Планирам и на вратило да почнам.Сакам убаво атлетско тело,да добијам на мускулна маса :) Сакам да си купам протеин.Ми го препорачаа 100% Whey Gold Standard.Што ми препорачувате вие? Кој протеин е добар,и месечна доза колку пари би ме чинело? И од каде да купам?(пошто не сум од Ск ама ќе си нарачам) Ви благодарам :) @Myers
Буџетот одредува добар и лош протеин. Ако имаш да одвоиш пари за тој што ти го препорачале тогаш слободно - нема да згрешиш.

Имаш голем избор во Скопје на производи од различни фирми. Еве ти моја препорака.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.607
Поени од реакции
11.149
Сакам да си купам протеин.Ми го препорачаа 100% Whey Gold Standard.Што ми препорачувате вие? Кој протеин е добар,и месечна доза колку пари би ме чинело? И од каде да купам?(пошто не сум од Ск ама ќе си нарачам) Ви благодарам :) @Myers
Ако имаш некој да ти донесе од Бугарија, најисплатливо е, околу 6200мкд за големо паковање од 4,5 кг (ќе ти трае 2,5 месеци ако пиеш според препорачаната доза). Во Македонија е 4700мкд за 2,3кг, па види колкава е разликата :D
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Буџетот одредува добар и лош протеин. Ако имаш да одвоиш пари за тој што ти го препорачале тогаш слободно - нема да згрешиш.

Имаш голем избор во Скопје на производи од различни фирми. Еве ти моја препорака.
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1395153071][/DOUBLEPOST]
Ако имаш некој да ти донесе од Бугарија, најисплатливо е, околу 6200мкд за големо паковање од 4,5 кг (ќе ти трае 2,5 месеци ако пиеш според препорачаната доза). Во Македонија е 4700мкд за 2,3кг, па види колкава е разликата :D
Немам кој да ми донесе а и секако од Ск ќе земам.Сепак благодарам :)
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.946
Ако имаш некој да ти донесе од Бугарија, најисплатливо е, околу 6200мкд за големо паковање од 4,5 кг (ќе ти трае 2,5 месеци ако пиеш според препорачаната доза). Во Македонија е 4700мкд за 2,3кг, па види колкава е разликата :D
Пакувањето од 4.5кг од протеинов на оптимум кај нас е над 8000 денари :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.607
Поени од реакции
11.149
Пакувањето од 4.5кг од протеинов на оптимум кај нас е над 8000 денари :)
Знам дека отприлика е толку, за тие пари од Бугарија ќе земам протеин 4,5кг, креатин и БЦАА :D
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Може најдобρо на јаκа хρана да ги потρошиш со κρеатин,многу κеш се тоа за еден пρотеин плус добρа исхρана ќе ти тρеба со тоа,освен аκо имаш доволно κеш и за тоа и за тоа онда бујρум :D

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.946
Сум пиел неколку различни протеини и сите биле вкусни, тоа биле протеини од дајматајз, ултимејт и сл.
Вечерва ја испив последната доза од 10 компонентниов протеин што го купив во pbc. Погрд напиток (било сок, протеин, итн.) во прашкаста форма не сум пиел во животот, како да мешаш кал во чаша и да го испиеш после. Со млеко ако го пиеш е НЕШТО подобар, со вода е рамен на самоубиство. Толку беше лош што земав го пиев по 3 пати дневно, некогаш 4 пати, само да го завршам побрзо и да продолжам со животот. Почесто го мешав во блендер со други работи за да му го намалам вкусот.
Вајда се решивте што да правите, ако до сега се мислевте да го купите.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Мојот стомак не го одобрува тоа :P

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870


Каде можам да најдам ваков протеин во Скопјево и што цена е? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom