Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Член од
13 март 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
sakam da ve prasam dali bi mi nashtetile amino kiselinite na zdravjeto ???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
pa neznam kakva funcija ima taa hemija samo znam deka te poti mnogu ne sum konzumiral do sega nekakva hemija sakam da oslabam brzo dali bi mi pomognalo toa
Не, најчеста грешка на сите е што мислат дека аминокиселините ќе им помогнат да ослабат, претпоставувам тоа киселини ги мачи ептен.
Види во темата за исхрана и општи прашања има многу пишано ќе го најдеш одговорот таму, немаш потреба од суплементи за слабеење.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Колку чинат протеински шејкови и каде можам да најдам ?
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
sakam da ve prasam dali bi mi nashtetile amino kiselinite na zdravjeto ???
Аминокиселините не би ти наштетиле во никој случај само како што гледам подоле имаш пишано дека аминово слабее во тоа грешиш и тоа многу...Не верувам дека си долго в теретана ама поубаво земи си л-карнитин кој ти е термогеник односно поти повише и храната место во масти ја претвора во енергија иако до некаде е точно не се очекува премногу од тоа....Средена исхрана,л-карнитин,кардио тренинг и нема грешка...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Не верувам дека си долго в теретана ама поубаво земи си л-карнитин кој ти е термогеник односно поти повише и храната место во масти ја претвора во енергија иако до некаде е точно не се очекува премногу од тоа..../quote]
Не е термогеник л-карнитинот туку транспортер на масни киселини.
--- надополнето: 14 март 2013 во 21:41 ---
pa neznam kakva funcija ima taa hemija samo znam deka te poti mnogu ne sum konzumiral do sega nekakva hemija sakam da oslabam brzo dali bi mi pomognalo toa
аминокиселините имаат калории така да можат дури и да те здебелат (повеќе теоретски) но ако се користат паметно со кардио и тежински тренинг можат да придоноесат до задржување на што повеќе мускул за време на диета
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не е термогеник л-карнитинот туку транспортер на масни киселини.
Ај можда 1000 пати иам прашано, од лично искуство (или барем научно докажано), топач шо всушност работи? (не ми објаснувај калории, исхрана, кардио, знам дека знаеш дека знам и следам се тоа :) , симнав од 25% на 17% масти, сакам да убрзам малце да почнам со булк)
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
pa neznam kakva funcija ima taa hemija samo znam deka te poti mnogu ne sum konzumiral do sega nekakva hemija sakam da oslabam brzo dali bi mi pomognalo toa
Кога ќе прочитам ваков или сличен коментар ми се плаче.... од толку информации по форуми и сајтови некој да каже дека амино киселините потат и се хемија е жално..
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Кога ќе прочитам ваков или сличен коментар ми се плаче.... од толку информации по форуми и сајтови некој да каже дека амино киселините потат и се хемија е жално..
Не е тоа ништо друже, идам еден ден во теретана зборувам со едно бате што пијам ова она од страна на протеин креатин, и ми вика џабе вежбаш немаш мускул целиот си вода, ми идеше да се удавам во вода.
Луѓето кога ќе слушнат вежбање и протеин и други збунувачки зборови мислат на стероиди.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не е тоа ништо друже, идам еден ден во теретана зборувам со едно бате што пијам ова она од страна на протеин креатин, и ми вика џабе вежбаш немаш мускул целиот си вода, ми идеше да се удавам во вода.
Луѓето кога ќе слушнат вежбање и протеин и други збунувачки зборови мислат на стероиди.
Џабе вежбаш цел си вода.:pos:
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Џабе вежбаш цел си вода.:pos:
Као чешма сум, на вода работам, без мускул ми се движи телото, се думам само дали да го донирам за научно истражување да видат како можи тело без мускул да движи хаха :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom