Бодибилдинг суплементи

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Biljbilj08
Магнезиум на хансал за џвакање земам, цинк имам купено пакетче 100 таблети и не само Б6 туку Б комплекс зашто Б витамините многу подобро реагираат кога се во синергија + на ова имам додадено фолна киселина и омега3 а ми фали и некој антиоксиданти да искомбинирам :)
да исто така пиам и Омега 3 тоа ке ми биде плус,.. а тоа фолна киселина колку му е цената и колку таблети да земам?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
да исто така пиам и Омега 3 тоа ке ми биде плус,.. а тоа фолна киселина колку му е цената и колку таблети да земам?
Пакување е 20 таблети по 5mg, доволно е по една околу 40 денари е кутија. Иначе сетоа тоа пола саат до саат пред спиење само да не си ептен тазе јаден.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
да исто така пиам и Омега 3 тоа ке ми биде плус,.. а тоа фолна киселина колку му е цената и колку таблети да земам?
или ако земаш б-комплекс побарај дали имаат заедно со фолна што се, последниот пат налетав на такви во аптека.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Исто е ама не е исто, ultimate пред california дефинитивно.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Кој веј е моментално најефтин, има ли некоја промоција или слично?
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Па и мене повекје ми факја око на калифит за слични пари повекје добиваш, а и пробан ми е и супер резултати имав.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Вака,сакам да качам едно 10 кила,па се одлушив да зеам гејнер.Колку дози ке ми требаат за да ја остварам целта и дали е можно секако,и ако може да ми препорачате некој квалитетен гејнер,да не речам најдобриот,парите не се проблем.
Фала однапред :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Вака,сакам да качам едно 10 кила,па се одлушив да зеам гејнер.Колку дози ке ми требаат за да ја остварам целта и дали е можно секако,и ако може да ми препорачате некој квалитетен гејнер,да не речам најдобриот,парите не се проблем.
Фала однапред :)
Не фрлај пари за гејнер, земи веј протеин, путер од кикиритки, компири, ориз, декстроза...
Подели 5 оброци во денот и во секој оброк комбинирај протеини со јаглехидрати. Пролистајги темивеи на форумов, ќе најдеш еден куп корисни совети.

А ако си се решил да земаш гејнер и не ти се проблем парите тогаш земи го овој

 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Вака,сакам да качам едно 10 кила,па се одлушив да зеам гејнер.Колку дози ке ми требаат за да ја остварам целта и дали е можно секако,и ако може да ми препорачате некој квалитетен гејнер,да не речам најдобриот,парите не се проблем.
Фала однапред :)
Никој нема да ти даде точен одговор. Ако не јадеш доволно и гејнер да земеш може да не качиш ни кило. Од друга страна пак ако почнеш да јадеш многу и плус ако земеш гејнер може и 20кг да качиш се е релативно. Убаво ти кажа deXterche подобро земи си веј и јади чиста храна, а ако веќе те толку мрзи да јадеш земи гејнер.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Подобар избор е IsoMass на ultimate него овој на optimum.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom