Бодибилдинг суплементи

Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Па ајде напишете кои преворкаути се ин во моментов за да земам за следен месец.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Па ајде напишете кои преворкаути се ин во моментов за да земам за следен месец.
Не ти треба.
Тој се пие по потреба односно во денови кога немаш доволно енергија за тренинг или не си расположен.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Јас секогаш се водам со онаа "колку пари толку музика" така и за суплементација, иако се согласувам со горното мислње дека приворкаутот не е толку потребен, мислам дека овој што го зедов за парите е одличен.
Јас кога бирам приворкаут секогаш гледам тој повеќе да гравитира кон "пумпач" него преворкаут во класичната смисла како извор на енергија.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Не ти треба.
Тој се пие по потреба односно во денови кога немаш доволно енергија за тренинг или не си расположен.
Прво велиш "Не ти треба" за потоа во следната реченица да пишеш кога се пие. Следно, супстанците што најчесто се наоѓаат во пре се добри и за општото здравје на една единка и не мислам за кофеин и разни стимуланси, туку за цитрулин, бета аланин, глицерин, креатин, бетаин, Alpha GPC итн.
Автоматски споено мислење:

Па ајде напишете кои преворкаути се ин во моментов за да земам за следен месец.
Во кутрата наша држава можеш да добиеш малку музика за многу пари. Со тоа кажано, еве ти листа за "пумпачи" од светски реномирани брендови:

 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Прво велиш "Не ти треба" за потоа во следната реченица да пишеш кога се пие. Следно, супстанците што најчесто се наоѓаат во пре се добри и за општото здравје на една единка и не мислам за кофеин и разни стимуланси, туку за цитрулин, бета аланин, глицерин, креатин, бетаин, Alpha GPC итн.
Автоматски споено мислење:


Во кутрата наша држава можеш да добиеш малку музика за многу пари. Со тоа кажано, еве ти листа за "пумпачи" од светски реномирани брендови:

Гледам цело време скокаш како петел во врска со суплементи но во голема заблуда си изгледа.
Ако вложиш пари и време во исхрана,сон,основни суплементи оние нај опходните, потребата за pre workout е еднаква на 0.
So how about firstly invest in most necessary things.
But no, lets look for some hidden and secret ingredient, that will make us bigger,better etc.

Типов како почетник џам ке свитка со сите што ги наброја ако не ги исполнува основните работи.
А да добиваш боост без телото да може да го издржи тој стрес не е баш паметно, и да го уништуваш здравјето за да имаш 1цм поголем бицепс за месец дена ???
Автоматски споено мислење:

Протеинот --- НЕ
Пре --- НЕ
И двата продукти се тешка бламажа. За протеинот нема ни да дискутирам, а за пре можам да кажам дека сите супстанци што ги има се underdosed и во таа доза скоро и не прават никаква разлика.
Pre workout е тешка бламажа, а сега го препорачуваш.
Па дури уште имал позитивни ефекти врз здравјето.....
Оди прочитај добро што пишуваш и јас што пишувам па потоа дојди цитирај ме.

Јас реков пре воркоут не му треба и да го купи не се зема секој ден туку само кога ептен нема мотивација енергија и слично.
Затоа му препорачав добра исхрана, основни, суплементи, сон и други основни работи за да нема воопшто потреба од пре воркоут
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Па и не сум баш почетник не дека сум ветеран меѓутоа имам "стаж" три години вежбав активно пред 8-9 год.Се согласувам со диетата дека таа е на прво место, горе долу мислам дека е солидна има простор секако за подобрување но на прав пат сум.Јадам 500г стек, 4 јајца, 300-400г ориз(компир и тестенини за разновидност), доза протеин сега за сега сето ова во 3 оброци плус шејк.Е сега планирам шејкот да го збогатам со овес, путер од кикири и банана едноставно да направам еден голем шејк.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.342
Поени од реакции
10.147
Па и не сум баш почетник не дека сум ветеран меѓутоа имам "стаж" три години вежбав активно пред 8-9 год.Се согласувам со диетата дека таа е на прво место, горе долу мислам дека е солидна има простор секако за подобрување но на прав пат сум.Јадам 500г стек, 4 јајца, 300-400г ориз(компир и тестенини за разновидност), доза протеин сега за сега сето ова во 3 оброци плус шејк.Е сега планирам шејкот да го збогатам со овес, путер од кикири и банана едноставно да направам еден голем шејк.
300-400 грама ориз го мериш сиров пред варење или варен?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.342
Поени од реакции
10.147
Браво, треба награда златен желудник да ти доделат :ROFLMAO:
Јас стигнав до 300 мислам на дневно ниво, имав во план и повеќе, ама тоа беше мачење неколку дена. Не се дојадува, 100 грама на оброк (200г на ден) ми е макс...
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Исто стек ставам нешто повеќе пред варење бидејќи се губи грамажа при варење.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.763
Поени од реакции
30.511
Прво велиш "Не ти треба" за потоа во следната реченица да пишеш кога се пие. Следно, супстанците што најчесто се наоѓаат во пре се добри и за општото здравје на една единка и не мислам за кофеин и разни стимуланси, туку за цитрулин, бета аланин, глицерин, креатин, бетаин, Alpha GPC итн.
Автоматски споено мислење:


Се убаво со другите состојки, ама 350мг кофеин на дозерка и со Жан Митрев најдобри другари ;) (грубо ова се 6-7 кафиња).
1678787041031.png
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Гледам цело време скокаш како петел во врска со суплементи но во голема заблуда си изгледа.
Ако вложиш пари и време во исхрана,сон,основни суплементи оние нај опходните, потребата за pre workout е еднаква на 0.
So how about firstly invest in most necessary things.
But no, lets look for some hidden and secret ingredient, that will make us bigger,better etc.

Типов како почетник џам ке свитка со сите што ги наброја ако не ги исполнува основните работи.
А да добиваш боост без телото да може да го издржи тој стрес не е баш паметно, и да го уништуваш здравјето за да имаш 1цм поголем бицепс за месец дена ???
Автоматски споено мислење:


Pre workout е тешка бламажа, а сега го препорачуваш.
Па дури уште имал позитивни ефекти врз здравјето.....
Оди прочитај добро што пишуваш и јас што пишувам па потоа дојди цитирај ме.

Јас реков пре воркоут не му треба и да го купи не се зема секој ден туку само кога ептен нема мотивација енергија и слично.
Затоа му препорачав добра исхрана, основни, суплементи, сон и други основни работи за да нема воопшто потреба од пре воркоут
Абе шупелко низаедна...
Си додаваш работи кога нема што да кажеш. Каде претходно некој спомна исхрана,сон? Зборуваме за суплементи, поточно пре.
Preworkout што беше на сликата не го препорачувам, а не било кој.
Какви бре тајни состојки шупелко, какви? Цитрулин, бета аланин, бетаин, глицерин ако се тајни за тебе, ти дефинитивно си едно 20-30 години назад во светот на суплементацијата.
Најопходните не "нај опходните". Малку писменост нема лошо да ти дојде.
Автоматски споено мислење:

Се убаво со другите состојки, ама 350мг кофеин на дозерка и со Жан Митрев најдобри другари ;) (грубо ова се 6-7 кафиња).
Прегледај го приврзокот 371591
Точно, овој е со мн кофеин и не е за сите. Јас на пример немам проблем со таа доза. Инаку еден нес ти е околу 90-100 мг кофеин, турското ако не се лажам е 160 мг, така да не е таа математика.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
@SupplementFreak мајка ти е шупелка што те родила ваков каков што си.
Членов има "супер диета"
400-500g oriz :D:D
500g stek
4 jajca
Се гледа дека си ја знае работата, башка пред 8-9 години последно бил во теретана само за пре воркоут е.
А пре воркоут гледам дека е супер за здравје.
Можда е во некој по мали дози + без кофеин и слично.Инаку се зема по потреба не секој ден, пишав тоа
Уште тоа што му препорача му фали покрај неговата супер "средена исхрана".
За почеток ти кажав само креатин и/или протеин ти треба.

Парите за пре воркоут или слични. суплементи вложи ги во исхрана или во основни микро нутриенти/витамини /минерали или анти оксиданти.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2018
Мислења
171
Поени од реакции
111
Браво, треба награда златен желудник да ти доделат :ROFLMAO:
Јас стигнав до 300 мислам на дневно ниво, имав во план и повеќе, ама тоа беше мачење неколку дена. Не се дојадува, 100 грама на оброк (200г на ден) ми е макс...
Cream of rice и идат и 150гр жива мера по оброк како ништо. Па уште и путер од кикирики/бадем на тоа ...
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
@SupplementFreak мајка ти е шупелка што те родила ваков каков што си.
Членов има "супер диета"
400-500g oriz :D:D
500g stek
4 jajca
Се гледа дека си ја знае работата, башка пред 8-9 години последно бил во теретана само за пре воркоут е.
А пре воркоут гледам дека е супер за здравје.
Можда е во некој по мали дози + без кофеин и слично.Инаку се зема по потреба не секој ден, пишав тоа
Уште тоа што му препорача му фали покрај неговата супер "средена исхрана".
За почеток ти кажав само креатин и/или протеин ти треба.

Парите за пре воркоут или слични. суплементи вложи ги во исхрана или во основни микро нутриенти/витамини /минерали или анти оксиданти.
Барем писмен сум ако не друго, ти пак ќе си бидеш шупелка. Веројатно си од оние "билдери" што уште веруваат во трибулус и аргинин. Што ќе ти се антиоксиданси ако исхраната ти е средена како што велиш ти шупелко низаедна? И да, ти на мајка ти, знаеш што...проста кретенчино низаедна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom