Бодибилдинг суплементи

Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Побрза апсорпција ти е маркетингот, во пракса нема да имаш забележлив ефект. Предноста кај хидролозираниот протеин е тоа шо е хипоалергенски, организмот полесно го поднесува и варењето е покусо. Од последново произлегува муабетот дека побрза е апсорпцијата.

Ако имаш проблем со лактоза или слабо толерираш млечни производи, тогаш овој тип на производи ти се најсигурен избор. Алтернатива би ти била да бараш протеин на база на месо или растителен протеин.

Пробај прво концентрат и/или изолат за да видиш шо ти одговара на организам. Не се замарај превише со хидолизиран протеин.
Те разбирам јас. Освен проблемот со лактозата све друго е небитно особено за рекреативци. Исто важи и за ЕАА беспотребно фрлање пари за 95% вежбачи. Има колку сакаш натпреварувачи шо се спремаат на концентрат. Многу се замараат луѓево со небитни работи додека тренингот и исхраната не се постават како треба се останато паѓа во вода
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Кои суплементи ги препорачувате за топење на масти? Не вежбав 4-5 месеци, не внимавав на исхрана и сега имам малце накачено.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Кои суплементи ги препорачувате за топење на масти? Не вежбав 4-5 месеци, не внимавав на исхрана и сега имам малце накачено.
Сега обратно, вежбај 4-5 месеци, внимавај на храна и ќе стопиш масти. Суплементи за топење масти нема, се тоа што се продава е “ветер у магла”.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Кои суплементи ги препорачувате за топење на масти? Не вежбав 4-5 месеци, не внимавав на исхрана и сега имам малце накачено.
1.Калориски дефицит
2.Ако не ти е битна мускулна маса, кардио
3.Суплементи со мал ефект (Forskolin, Grains of Paradise...)
4.Разни диуретици (Чај/Екстракт од глуварче итн.)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
1.Калориски дефицит
2.Ако не ти е битна мускулна маса, кардио
3.Суплементи со мал ефект (Forskolin, Grains of Paradise...)
4.Разни диуретици (Чај/Екстракт од глуварче итн.)
Ако мора веќе некој суплемент L-carnitine е најдобар.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Моментално го користам овој протеин:
ProteinPower_1000g_zsak_bal_x500_crop_center.png
Со јагода-банана вкус. По мое скромно мислење, најдобар протеин шо сум го пробал до сеа. Во смути е одличен! Многу добар вкус исто.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
@SupplementFreak дај епа пиши нешто повеќе...за овие што ги пиша...не можам од телефон добро да разбирам.
Тоа forskolin ok изгледа од тоа што побарав на брзина..инаку со л-карнитин сигурно,безбедно, проверено е, затоа него го посочив...
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Мислење за промоцијава дечки?Некако многу евтино да земам или не?

proteinpreworkout-makedonija.jpeg
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
За овие пари можеш да купиш од my protein познат бренд,сигурен докажан.

Е сега пре workout јас не препорачувам да се зема а и немам истражено дали вреди и што дози се баш ефективни.
Инаку јас да би правел pre workout сам би го склопил и би го направил без кофеин.
И би земал по потреба тоа што ми треба ем по исплатливо ем знаеш што и кога земаш.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Протеинот --- НЕ
Пре --- НЕ
И двата продукти се тешка бламажа. За протеинот нема ни да дискутирам, а за пре можам да кажам дека сите супстанци што ги има се underdosed и во таа доза скоро и не прават никаква разлика.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Веќе е земена маштеницата со здравје да се јаде.(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom