Бодибилдинг суплементи

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
За тие пари само Optimum Nutrition.
Искрено мупротеин растура...
ПС. Имаше порано еден ProStar whey protein и тој за цена/квалитет добар беше...барем кон 2012-2015...
Сега како стојат работите не знам
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Прегледај го приврзокот 363538
Ме интересира ваше мислење за овој?
По состав ок изгледа, ако е вистина тоа што го пишува на паковката и тоа што е внатре.

Jaс лично на bodybuilding supplement industry не верувам баш. Особено ако некој билдер го рекламира тој производ.

Нај добро рангирани и испитувани протеини со нај прифатлива цена ти е myprotein.

PS. Башка со тие зборови "anabolic" и слично мене ми ствара одбивност и ми остава сомнеж во производот.
 
Член од
18 септември 2017
Мислења
35
Поени од реакции
74
Ке може да ми препорачате некој добар протеин од овие на сликава, освен на ON ванилата никој друг не сум пробала па се решив да го сменам
 

Attachments

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.881
Ке може да ми препорачате некој добар протеин од овие на сликава, освен на ON ванилата никој друг не сум пробала па се решив да го сменам
Последните 2 ти се во најтесен избор, кој и да го земеш нема да погрешиш (Elite 100% whey Dymatize, 100% Pure Whey Biotech).
Вториот го имам пиено, ама тогаш на акција беше 2400, не е лош на вкус и растворливост, ама не би верувал во составот затоа што е noname бренд (би платил 3700 за овој само ако Dymatize/Biotech почнат да се продаваат по 4500).

Првиот го имам пиено и не бев фасциниран (и генерално немам добро искуство со суплементи од Scitec), а третиот не гледам потреба (освен ако не ти треба за време на тренинг).
 
Член од
18 септември 2017
Мислења
35
Поени од реакции
74
Последните 2 ти се во најтесен избор, кој и да го земеш нема да погрешиш (Elite 100% whey Dymatize, 100% Pure Whey Biotech).
Вториот го имам пиено, ама тогаш на акција беше 2400, не е лош на вкус и растворливост, ама не би верувал во составот затоа што е noname бренд (би платил 3700 за овој само ако Dymatize/Biotech почнат да се продаваат по 4500).

Првиот го имам пиено и не бев фасциниран (и генерално немам добро искуство со суплементи од Scitec), а третиот не гледам потреба (освен ако не ти треба за време на тренинг).
А кога би купувал ти, би го сменил ON za Biotech/Dimatize или би останал на истиот? ( иако сум задоволна од истиот).
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.881
А кога би купувал ти, би го сменил ON za Biotech/Dimatize или би останал на истиот? ( иако сум задоволна од истиот).
Ако ме прашуваш што би правел, тогаш е прашање дали воопшто би пиел протеин. Јас купував протеин затоа што не успевав да внесам доволна количина без тоа, во превод тоа беше по 170-200 грама протеин дневно (храната ми беше здосадена и затоа морав да надополнам со ова), плус ми се наоѓаше за меѓу состаноци на работа.
Инаку не ги знам кои се цените за ON, ако е слична цената купи го пак него, ако е поскап, тогаш пробај од овие. Не се многу полоши од него, и не е лошо некогаш да промениш.
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Последните 2 ти се во најтесен избор, кој и да го земеш нема да погрешиш (Elite 100% whey Dymatize, 100% Pure Whey Biotech).
Вториот го имам пиено, ама тогаш на акција беше 2400, не е лош на вкус и растворливост, ама не би верувал во составот затоа што е noname бренд (би платил 3700 за овој само ако Dymatize/Biotech почнат да се продаваат по 4500).

Првиот го имам пиено и не бев фасциниран (и генерално немам добро искуство со суплементи од Scitec), а третиот не гледам потреба (освен ако не ти треба за време на тренинг).
Која корист ке ја има од третиот ако го пие за време на тренинг(не разбирам која е потребата да се пие протеинот за време на тренинг) а нема да ја има од останатите?
Шо се однесува до протеините на сликата вториот е чиста катастрофа и вкус и растворливост и премногу е густ.
Останатите се океј, скајтек ми е прв избор засега.(лично преферирање)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Која корист ке ја има од третиот ако го пие за време на тренинг(не разбирам која е потребата да се пие протеинот за време на тренинг) а нема да ја има од останатите?
Шо се однесува до протеините на сликата вториот е чиста катастрофа и вкус и растворливост и премногу е густ.
Останатите се океј, скајтек ми е прв избор засега.(лично преферирање)
Izolatot i hydro izolat se pred svaren protein popravo pred da se pretvori vo amino kiselina i sodrzi mnogu malku laktoza,mnogu brzo se vari i e daleku povkusen normalno i poskap. Ostanatite se koncetrati. Za vreme na trening samo voda a odma posle trening EAA so dextroz i kreatince. Posle eden obrok i pred spienje whey so masti i toe to.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.881
Која корист ке ја има од третиот ако го пие за време на тренинг(не разбирам која е потребата да се пие протеинот за време на тренинг) а нема да ја има од останатите?
Шо се однесува до протеините на сликата вториот е чиста катастрофа и вкус и растворливост и премногу е густ.
Останатите се океј, скајтек ми е прв избор засега.(лично преферирање)
Побрза апсорпција, но за таа намена поефтино ти е да си земеш ЕАА (за intra workout).
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Која корист ке ја има од третиот ако го пие за време на тренинг(не разбирам која е потребата да се пие протеинот за време на тренинг) а нема да ја има од останатите?
Шо се однесува до протеините на сликата вториот е чиста катастрофа и вкус и растворливост и премногу е густ.
Останатите се океј, скајтек ми е прв избор засега.(лично преферирање)
Побрза апсорпција ти е маркетингот, во пракса нема да имаш забележлив ефект. Предноста кај хидролозираниот протеин е тоа шо е хипоалергенски, организмот полесно го поднесува и варењето е покусо. Од последново произлегува муабетот дека побрза е апсорпцијата.

Ако имаш проблем со лактоза или слабо толерираш млечни производи, тогаш овој тип на производи ти се најсигурен избор. Алтернатива би ти била да бараш протеин на база на месо или растителен протеин.

Пробај прво концентрат и/или изолат за да видиш шо ти одговара на организам. Не се замарај превише со хидолизиран протеин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom