Бодибилдинг суплементи

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Препорачајте добри мулти витамини/минерали А-З

Или си праите рачно комбо од индивидуални супс?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Препорака за добар квалитетен трибулус, и препорачана дневна доза?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Ме интересира, дали некој од вас имал алергиска реакција на цитрулин малат? Недела дена од кога почнав да го користам, почнав да се исфрлувам кај препоните/ташакот, во исто тоа време почнав да имам и болки во долниот дел од грбот. Еве веќе 3-ти ден како што не го користам, исфрлувањето/болките исчезнаа. Овој го користам, по од прилика ~7.5gr пола саат пред тренинг.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Ме интересира, дали некој од вас имал алергиска реакција на цитрулин малат? Недела дена од кога почнав да го користам, почнав да се исфрлувам кај препоните/ташакот, во исто тоа време почнав да имам и болки во долниот дел од грбот. Еве веќе 3-ти ден како што не го користам, исфрлувањето/болките исчезнаа. Овој го користам, по од прилика ~7.5gr пола саат пред тренинг.
✔ Compatibility: Our L-citrulline malate is suitable for vegans and vegetarians as well as for allergy sufferers. It contains no lactose, gluten, release agents, flavours, stabilisers, gelatin or preservatives.


Too much malic acid may cause headaches, diarrhea, nausea, and allergic reactions.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
✔ Compatibility: Our L-citrulline malate is suitable for vegans and vegetarians as well as for allergy sufferers. It contains no lactose, gluten, release agents, flavours, stabilisers, gelatin or preservatives.


Too much malic acid may cause headaches, diarrhea, nausea, and allergic reactions.
Наздравје, изгледа по се ова не е за мене. И дијареа имав кратко пред да почне исфрлувањето, мислев настинал само стомаков. Не знам дали вреди да ескпериментирам со помали дози или да џитнам во канта директ.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Кој whey протеин е моментално најдобар во поглед на цена - грамови протеин во доза / пакување?
 
J

joli1

Гостин
@martin01 од кои причини ON whey е најбоље?

Прашувам од љубопитност, која е разликата помеѓу ON whey и останатите whey протеини, некои дури што содржат 25гр протеин на дозерка, се во исти или поголеми пакувања, а со помала цена? Не е малку преценет овој?
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
@martin01 од кои причини ON whey е најбоље?

Прашувам од љубопитност, која е разликата помеѓу ON whey и останатите whey протеини, некои дури што создрат 25гр протеин на дозерка, се во исти или поголеми пакувања, а со помала цена? Не е малку преценет овој?
има некаква си репутација за разлика од другите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
@martin01 од кои причини ON whey е најбоље?

Прашувам од љубопитност, која е разликата помеѓу ON whey и останатите whey протеини, некои дури што создрат 25гр протеин на дозерка, се во исти или поголеми пакувања, а со помала цена? Не е малку преценет овој?
Малку преценет, а си има изградено добра репутација на пазарот, со години е истиот квалитет.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Добар вкус, растворливост и состав. Ист е и на Dymatize од тие што сум ги пробал, иако не експериментирам многу. Од другите неколку што сум ги пробал или се преблаги, или имаат вкус буквално да ти се приповраќа или не се раствораат добро, оставаат грутки.

Може некој да препорача веј со тие три елементи, сакам да пробам нешто ново, моментално го меркам вејот и казеинотна My Protein.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom