Бодибилдинг суплементи

Член од
18 април 2014
Мислења
357
Поени од реакции
622
Како може да внесеш 200 грама протеини со исхрана? Ми делува невозможно без 3--4 протеински шејкови.
Пфф многу лесно, дури на 1500 калории можеш 200 гр протеин да внесеш.
Стек и да само стек, и suoerspoon 21gr greek jogurt
И секако протеин пенќејкс, туна, јајца, џигерче може, beef ама иди та зготви го, лосос, пастрмка, и зеленчук.
Тоа ти е изборот :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.753
Поени од реакции
8.452
10 hi protein snikers у еден има 20 грама
hi protein snicker 20 грама протеини и 50 грама јаглехидрати, од кои 49 шеќери :pos:
На сите тие грицки и слатки што нагласуваат дека се "протеински", знајте дека доминираат јх, автоматски не се протеински, туку јаглехидратни.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
357
Поени од реакции
622
Така е , затоа ке си земете вакво со 20г протеини 9 грама шеќер 150 калории, и си уживкаш.Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 април 2014
Мислења
357
Поени од реакции
622
Го има кајнас и во кој маркети?
Во сите маркети, тинекс, веро, кам, кит го. Побарај го, има различни вкусови, исто и има уше некои од различни фирми.

Еве како изгледа еден совршен дел со храна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
81
Поени од реакции
115
Во сите маркети, тинекс, веро, кам, кит го. Побарај го, има различни вкусови, исто и има уше некои од различни фирми.

Еве како изгледа еден совршен дел со храна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Незнам која ти е целта ама мислам дека премногу ниско си со масти.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
357
Поени од реакции
622
Незнам која ти е целта ама мислам дека премногу ниско си со масти.
Па ова ми беше целта,


И јас го мислам истото дека сум прениско со масти. Иако омега внесувам коа ми текне чат пат.
И скинав заден вкрстен лигамент па операции бла бла па се поправив 20кг, ама после целосно закрепнување се вратив пак на теретана и тој начин на живот и со масл мемори и мака отидоа 20+ кг, пошо бев 103, сеа сум 79.
Мож да треба да качам масти малку. Ама ок е и вака, можда може сес веќе lean bulking дс терам и се дтавив на 2380 калории, шо па е под мејнтененс ама мислам дека ке ја задржам тас килажа со тие вредности.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
69
Поени од реакции
27
Земав веј, креатин, бцаа и аргинин
Мислење за трибулус и препорака?
Не сум го пробал до сега
BCAA, немаш потреба, освен ако си на калориска рестрикција и имаш намален внес на протеини (али пошо си зел whey, тогаш тоа не е случај). Наместо аргинин, ќе си земеш цитрулин (не цитрулин малат) во доза 6-8 гр. 1 час пред вежбање.
Трибулус е билка на неедуцираните билдери од 80тите и 90тите. Нема ниту една студија која покажала дека има бенефит за сила, мускулна маса, а најмалку па за тестостерон. Ќе си земеш Аshwagandha (KSM-66) i Tongкat Ali (LJ100) и ќе ми кажеш фала.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.610
Поени од реакции
18.811
Го пробал некој овој, како е на вкус? Ми треба за во овесните наутро, му се мислев на овој, или да земам некоја поскапа варијанта.
1634305072633.png
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
175

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.610
Поени од реакции
18.811
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.435
Поени од реакции
925
Абе не го земам ради екстра протеин, туку за вкусот :)

Не ни вежбам со таков интензитет за да бројам протеин :D
Во брутал суплементц на попуст е my protein 2270 денари 2.5кг. Најдобра опциа ти е тој. Убави вкусови имат. Или од трек да го земеш веј 100
 

Kajgana Shop

На врв Bottom