Бодибилдинг суплементи

Член од
5 март 2018
Мислења
10.983
Поени од реакции
10.694
па тогаш тоа не тие решение, ке крениш кило со прашок, кога ке престанеш да го пиеш хомеостаза ке те врати назад. Хронично отсутство на апетит може да биде индикатор на здравствени проблеми, башка ако намален апетит предизвикан од проблем со стомак со гејнер само полошо можеш да направиш, треба да разгледаш со што се храниш да ги нормализираш оброците во тек на ден, и да е само намален апетит со тек на време он може да доведе до сериозни здравствени проблеми
Јадам повеќе сега, гејнерот ми е плус додаток во исхраната.
Работата ми е таква шо некогаш и немам време да јадам многу оброци во текот на денот, засега гејнерот ми е солуција, ќе видиме понатаму.
Во глобала јадам повеќе зеленчук, и лесни манџи, месо пилешко и риба.
Благо, газирани сокови, леб и слични ствари скоро ичч, затоа сум штица, ама битно се осеќам витално, немам досега индикации за здравствени проблеми. :)
И генетика мислам дека игра улога, дома сме сите шланг :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.433
Поени од реакции
923
Јадам повеќе сега, гејнерот ми е плус додаток во исхраната.
Работата ми е таква шо некогаш и немам време да јадам многу оброци во текот на денот, засега гејнерот ми е солуција, ќе видиме понатаму.
Во глобала јадам повеќе зеленчук, и лесни манџи, месо пилешко и риба.
Благо, газирани сокови, леб и слични ствари скоро ичч, затоа сум штица, ама битно се осеќам витално, немам досега индикации за здравствени проблеми. :)
И генетика мислам дека игра улога, дома сме сите шланг :)
Zemisi ovez so vkus na kukis ili vanila, eden whey protein, dextroza i maltodextein. Vo tekot na denot stavas 40gr maltodextrin, 50gr ovez i 30gr whey.
Eteti gejner. Poevtino i vnesvas pocisti hidrati i dobar vnes na protein. Dexteoza odma posle trening.
Pred spienje edna doza whey izmesaja so grcki jogurd i dodaj 40gr droben lesnik. Podobro amin.
Inace ako vejke sakas gejner,zemigo beef gainer goveckiot gejner na Everbulid nutrition. Nemas sejkwri vonego ali e poskap od ostanatite.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
403
Поени од реакции
183
Јадам повеќе сега, гејнерот ми е плус додаток во исхраната.
Работата ми е таква шо некогаш и немам време да јадам многу оброци во текот на денот, засега гејнерот ми е солуција, ќе видиме понатаму.
Во глобала јадам повеќе зеленчук, и лесни манџи, месо пилешко и риба.
Благо, газирани сокови, леб и слични ствари скоро ичч, затоа сум штица, ама битно се осеќам витално, немам досега индикации за здравствени проблеми. :)
И генетика мислам дека игра улога, дома сме сите шланг :)
е сега немаш време или немаш апетит, сите сакате волшебно апче или прашок да ви реши проблем, ама нема такво, се доага со своја цена
па и шо ке ти е сало, билдај мускул :) само јади доволно и јади здрава храна
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.084
Поени од реакции
2.652
Тие што не се природно сучки не знаат колку е тешко со сила да јадеш за да накачиш некое кило. Јас дека вежбам секој ден и имам апетит, ама кога не вежбам ништо во уста не ми се става, одма слабеам. Aма предност имаме што сме стално ripped :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.433
Поени од реакции
923
Тие што не се природно сучки не знаат колку е тешко со сила да јадеш за да накачиш некое кило. Јас дека вежбам секој ден и имам апетит, ама кога не вежбам ништо во уста не ми се става, одма слабеам. Aма предност имаме што сме стално ripped :D
Се пронајдов во текстот :ojeaa:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Многу ми е тешко да го разберам ова „немам апетит“ :D
Последно мислам дека немав апетит 2-3 денови во средно кога закачив грип :D
Тие што не се природно сучки не знаат колку е тешко со сила да јадеш за да накачиш некое кило. Јас дека вежбам секој ден и имам апетит, ама кога не вежбам ништо во уста не ми се става, одма слабеам. Aма предност имаме што сме стално ripped :D
Би се трампал со вас во секој момент :D
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
21
Поени од реакции
6
Ме интересираа информации за САРМС и Тренорол дали некој користел и имал ефект?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Ме интересираа информации за САРМС и Тренорол дали некој користел и имал ефект?
Кај САРМС најмалиот проблем е дали имаат ефект, поголемиот проблем е што не знаеш дали навистина ќе ти пратат тоа што треба.
Со rad140, s4 + (MK-677 и GW501516) пред 3 години задоволителни резултати, но фирмата што ги шиткаше не постои повеќе.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.752
Поени од реакции
8.442
Каде да купам Л карнитин?
Во било која продавница за суплементи.
Да не се правам дрвен адвокат, ама нема да ти помогне да стопиш масти ако е таа причината поради која сакаш да земеш Л-карнитин :)

 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.424
Поени од реакции
21.541
Во било која продавница за суплементи.
Да не се правам дрвен адвокат, ама нема да ти помогне да стопиш масти ако е таа причината поради која сакаш да земеш Л-карнитин :)

Ако е тоа у Ситимол многу се безобразни,два пати не отвараат на време,и се јавив на таа на телефон у другиот дуќан таа ми вика не ми е гајле од кај ке купиш,не ме интересира.Такви кретени не сум сретнал у живот.Ако има некое друго место да ми препорачаш
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.752
Поени од реакции
8.442
Ако е тоа у Ситимол многу се безобразни,два пати не отвараат на време,и се јавив на таа на телефон у другиот дуќан таа ми вика не ми е гајле од кај ке купиш,не ме интересира.Такви кретени не сум сретнал у живот.Ако има некое друго место да ми препорачаш

Еве ти, го држи модераторот на подфорумов :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.586
Поени од реакции
18.785
Прецедник е, не модератор :D
Ако е тоа у Ситимол многу се безобразни,два пати не отвараат на време,и се јавив на таа на телефон у другиот дуќан таа ми вика не ми е гајле од кај ке купиш,не ме интересира.Такви кретени не сум сретнал у живот.Ако има некое друго место да ми препорачаш
Нема да те ослаби 103.2%, може да се тешиш дека е арен за срцето :D

Побарај си кленче :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.424
Поени од реакции
21.541
Прецедник е, не модератор :D

Нема да те ослаби 103.2%, може да се тешиш дека е арен за срцето :D

Побарај си кленче :D
И за по надвор ми го препорачаа.Иначе да фатам уште малку кондиција и тамам кога ке престанам да слабеам планирам анимал катс да закачам,сеа глеам и у прашак ги пуштиле,таблетите и капсулите со литро вода не се голтаа
Автоматски споено мислење:

Што е тоа кленче?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
6.533
И за по надвор ми го препорачаа.Иначе да фатам уште малку кондиција и тамам кога ке престанам да слабеам планирам анимал катс да закачам,сеа глеам и у прашак ги пуштиле,таблетите и капсулите со литро вода не се голтаа
Автоматски споено мислење:

Што е тоа кленче?
кленбутерол, намената му е да спречи напади на астма а е доста злоупотребен од луѓе што сакаат да слабеат и да натепаат кондиција, у Идризово копиљацине што се сега џандари без тоа неможеа да мрднат
Мислам дека не е за луѓе со слабо срце


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom