Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.457
Поени од реакции
938
Го купив вчера гејнерот, Шведски производ, дечкото шо работи таму ми го препорача овој гејнер. Гледам нутритивни вредности ми изгледа за добар. Никако килажа не можам да качам, слабо јадам, пробам и со чист протеин ама не го пиев редовно а и многу многу не ми помагаше и кога го пиев.
Прегледај го приврзокот 304011
Прегледај го приврзокот 304012
40 евра го платив 5 кг. За пристапна цена мислам дека е солиден гејнер.
Го има некој пиено ?
Serious mass gainer optium nutrition 1800 kalorii vo doza. Odnego mozis samo da se zbucis.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.044
Поени од реакции
10.793
Serious mass gainer optium nutrition 1800 kalorii vo doza. Odnego mozis samo da se zbucis.
Со намера ојдов него да го земам ама ме предомисли дечкото таму шо работи :) Тоа е премногу за мене, јас толку во цел ден едвај внесвам калории, мислам дека нема да ми го прима стомакот, ќе треба залак да не ставам во уста после цел ден.
Ама ќе видам овој како ќе оди, за еден месец ќе го сменам со него.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.897
Поени од реакции
19.699
Serious mass gainer optium nutrition 1800 kalorii vo doza. Odnego mozis samo da se zbucis.
Со намера ојдов него да го земам ама ме предомисли дечкото таму шо работи :) Тоа е премногу за мене, јас толку во цел ден едвај внесвам калории, мислам дека нема да ми го прима стомакот, ќе треба залак да не ставам во уста после цел ден.
Ама ќе видам овој како ќе оди, за еден месец ќе го сменам со него.
Не ја мајтапи, ќе пушти мев, после ќе треба да и бараме клен :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.579
Поени од реакции
6.881
Два пати на ден пијам, измеѓу оброци.
Еднаш пред ручек, па вториот пат после тренинг. Се надевам ќе има резултати. :)
кој ти рече пред ручек? да те засити?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.897
Поени од реакции
19.699
Немам гајле, штица сум во стомакот од кога знам за себе :)
Нема да ми штети малце сало :)
Со овој што ти го препорачува сограѓанинот ќе ставиш многу сало :D
Екстра 1800ккал на ден во превод се 1кг салце неделно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.044
Поени од реакции
10.793
Со овој што ти го препорачува сограѓанинот ќе ставиш многу сало :D
Екстра 1800ккал на ден во превод се 1кг салце неделно.
Зато му пишав, премногу е тоа дури и за суфтер како мене :)
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
403
Поени од реакции
183
Зато му пишав, премногу е тоа дури и за суфтер како мене :)
на толку вкусна, здрава и убава храна што имаме да пиеш прашок за мене е лудост. Земи си едно чоколадо изеди еве ги ти се тие 300 ккал‚ зашто да пиеш тој гејнер не ми е јасно
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.044
Поени од реакции
10.793
на толку вкусна, здрава и убава храна што имаме да пиеш прашок за мене е лудост. Земи си едно чоколадо изеди еве ги ти се тие 300 ккал‚ зашто да пиеш тој гејнер не ми е јасно
Не можам благо да јадам, една коцка чоколадо и ми се лоши :)
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
403
Поени од реакции
183
Не можам благо да јадам, една коцка чоколадо и ми се лоши :)
па не е битно, не мора да биде чоколадо, земи која било високо калорична храна например путер од кикирики или од бадеми на кришка интегрален леб, сендвич авокадо + јајце, интегрални колачинја, значи нешто здраво и со многу каллории сигурно ке најдеш нешто, не можам да смислам ситуација кога би се префериал прашок од обична храна, сеа само ако не си космонаут па да немаш избор
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.823
Поени од реакции
8.724
Излези си од комфортната зона и почни да јадеш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.044
Поени од реакции
10.793
па не е битно, не мора да биде чоколадо, земи која било високо калорична храна например путер од кикирики или од бадеми на кришка интегрален леб, сендвич авокадо + јајце, интегрални колачинја, значи нешто здраво и со многу каллории сигурно ке најдеш нешто, не можам да смислам ситуација кога би се префериал прашок од обична храна, сеа само ако не си космонаут па да немаш избор
Јас те разбирам ама да имав апетит немаше да се одлучам за прашак :)
Сега трошам повеќе енергија па имам поќе апетит, да кренам еднаш некое кило и ќе го прекинам, ионака не планирам да го пијам повеќе од два/три месеци.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
403
Поени од реакции
183
Јас те разбирам ама да имав апетит немаше да се одлучам за прашак :)
Сега трошам повеќе енергија па имам поќе апетит, да кренам еднаш некое кило и ќе го прекинам, ионака не планирам да го пијам повеќе од два/три месеци.
па тогаш тоа не тие решение, ке крениш кило со прашок, кога ке престанеш да го пиеш хомеостаза ке те врати назад. Хронично отсутство на апетит може да биде индикатор на здравствени проблеми, башка ако намален апетит предизвикан од проблем со стомак со гејнер само полошо можеш да направиш, треба да разгледаш со што се храниш да ги нормализираш оброците во тек на ден, и да е само намален апетит со тек на време он може да доведе до сериозни здравствени проблеми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom