Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
Za bratot zemav, inace on e 185 visok so 63kg.
Возраст?
Ако не е дете во пубертет тогаш ова е мала килажа за машко, повеќе храна обавезно, гејнерот нема да му го реши проблемот трајно.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
64
Ма дај му таму ориз, компир, овес, тестенини нека се најаде убаво !
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
Нека пика повеќе храна, другар со кој вежбавме заедно беше на иста возраст горе доле слична килажа/висина, се залета со гејнери на старт стави само сало во стомакот и +15кг на цело тело, прекина да вежба по неколку години и пак е слаб како стап само што сега има и стомак :D (навика за храна никаква, благо, чипсови, пецива, паштети).
Нека почне да јаде, па макар и на сила (иако лето не е баш период, жешкото не смета на апетитот).
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
104
Поени од реакции
9
Земав веј, креатин, бцаа и аргинин
Мислење за трибулус и препорака?
Не сум го пробал до сега
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.813
Поени од реакции
8.713
Земав веј, креатин, бцаа и аргинин
Мислење за трибулус и препорака?
Не сум го пробал до сега
0 придобивки, ни на сила, ни на физички промени на телото. Не се исплаќа, чувај си ги парите за веј протеин подобро.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.039
Поени од реакции
10.778
Го купив вчера гејнерот, Шведски производ, дечкото шо работи таму ми го препорача овој гејнер. Гледам нутритивни вредности ми изгледа за добар. Никако килажа не можам да качам, слабо јадам, пробам и со чист протеин ама не го пиев редовно а и многу многу не ми помагаше и кога го пиев.
IMG_20210819_140053.jpg
IMG_20210819_123652~2.jpg
40 евра го платив 5 кг. За пристапна цена мислам дека е солиден гејнер.
Го има некој пиено ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
Мислам го нема тука овој, се гледа дека е од ШвеЦка :D

За гоење е арен, само троа поголема количина мавај, на 100гр има 385ккал, што значи барем 150тина грама на ден ако сакаш да видиш разлика за брзо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.039
Поени од реакции
10.778
Мислам го нема тука овој, се гледа дека е од ШвеЦка :D

За гоење е арен, само троа поголема количина мавај, на 100гр има 385ккал, што значи барем 150тина грама на ден ако сакаш да видиш разлика за брзо.
Два пати на ден пијам, измеѓу оброци.
Еднаш пред ручек, па вториот пат после тренинг. Се надевам ќе има резултати. :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
Два пати на ден пијам, измеѓу оброци.
Еднаш пред ручек, па вториот пат после тренинг. Се надевам ќе има резултати. :)
Види колку гр е 1 мерица, чисто да имаш инфо колку дополнителни калории ќе внесеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom