Бодибилдинг суплементи

Член од
11 август 2017
Мислења
395
Поени од реакции
328
Какво мислење имате за Бцаа? Некој вика штетно било, некој дека има резултати...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Какво мислење имате за Бцаа? Некој вика штетно било
Немам коментар :cenzura:

некој дека има резултати...
Некои тврдат дека BCAA не треба да не се зема преку суплементација. Наводно најмалку ефективен суплемент. Подобро протеин и пре-воркаути.

Ова не го тврдам, само кажувам што сум читал :angel:
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Branched-Chain Amino Acid Supplementation Does Not Preserve Lean Mass or Affect Metabolic Profile in Adults with Overweight or Obesity in a Randomized Controlled Weight Loss Intervention



 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
The Influence of Specific Bioactive Collagen Peptides on Knee Joint Discomfort in Young Physically Active Adults: A Randomized Controlled Trial




Chronic cannabis consumption and physical exercise performance in healthy adults: a systematic review


 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Најдобар протеин во однос цена и квалитет?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Неколку недели користам Pro Gainer ON.
И регуларно си ги следам препорачаните дози, во зависност од можностите преку ден за подготовка на храна. Доколку успеам да ги внесам калориите преку храна не користам гејнер, но во случај да не успеам претежно пиев пола доза и ми беше доволна.

Арно ама денеска стварно ме интересираше колку грама има дозерката (пошо им пишува 165г фул доза) и ја ставив на вага... 110г беше бројката.

А во suggested use им стои:
"Just add one heaping scoop of Pro Complex Gainer to 16 fluid ounces of water"
Ти ја пиеш... и си мислиш дека ги внесуваш сите калориите.

No comment. :facepalm:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Неколку недели користам Pro Gainer ON.
И регуларно си ги следам препорачаните дози, во зависност од можностите преку ден за подготовка на храна. Доколку успеам да ги внесам калориите преку храна не користам гејнер, но во случај да не успеам претежно пиев пола доза и ми беше доволна.

Арно ама денеска стварно ме интересираше колку грама има дозерката (пошо им пишува 165г фул доза) и ја ставив на вага... 110г беше бројката.

А во suggested use им стои:
"Just add one heaping scoop of Pro Complex Gainer to 16 fluid ounces of water"
Ти ја пиеш... и си мислиш дека ги внесуваш сите калориите.

No comment. :facepalm:


Heaping scoop ти е максимум што можеш да црпнеш, како планина нагоре да доаѓа гејнерот.
Така мереше?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283


Heaping scoop ти е максимум што можеш да црпнеш, како планина нагоре да доаѓа гејнерот.
Така мереше?
R u serious? Ofc not! :facepalm: :ROFLMAO:

Jesus... bullshit!!!!!!!!
Автоматски споено мислење:

@GavolRulz ама гледај каде е проблемот.
На врвот од мерилката им пишува 8 oz, или во грама скоро 230.

Ок јасно дека зависи од состојката, но нели е пологично единиците да им соодветствуваат со прашокот?
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
@GavolRulz ама гледај каде е проблемот.
На врвот од мерилката им пишува 8 oz, или во грама скоро 230.

Ок јасно дека зависи од состојката, но нели е пологично единиците да им соодветствуваат со прашокот?
Тоа е веќе нивна грешка.
Баш ме интересира сега кога ќе мериш пак дали ќе ти излезе есапот :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Тоа е веќе нивна грешка.
Баш ме интересира сега кога ќе мериш пак дали ќе ти излезе есапот :D
Да, тоа на сликата е премногу. Не можеш со онолкави преполнувања да бидеш точен со внесот, не секогаш.
А ова со мерните единици им е булшит, не е грешка. Една мерилка како од сликата според изграфираното би требало да тежи скоро 300 грама. А всушност со прашокот иди 160.

A инаку, како што кажав... гледам да не го употребувам гејнерот, гледам да јадам храна.
Имам апликација во телефон, 90% од продуктите ги наоѓам и ги внесувам количините што ги јадам. Внесувам околу 3000 калории, не ги цепам строго... како ќе ми се фати.
Внесувам 55% јгх, 25% протеини и 20% масти. Е сеа нормално дека процентиве варираат пропорционално. Кога вежбам настојувам за повеќе јгх.

Се надевам до лето вагата да ги заборави овие 75кг, па ќе видиме. No high expectations :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom