Бодибилдинг суплементи

Член од
12 декември 2010
Мислења
6.646
Поени од реакции
5.610
гледам по нетов доста поделени мислења околу тоа дали ако веј протеинот содржи бцаа е доволно или потребно е да се земе плус
според некои е трошење на пари и доволно им е 5г додека некои викаат подобро е да се комбинира за да се внесе повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.249
гледам по нетов доста поделени мислења околу тоа дали ако веј протеинот содржи бцаа е доволно или потребно е да се земе плус
според некои е трошење на пари и доволно им е 5г додека некои викаат подобро е да се комбинира за да се внесе повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мое мислење е дека се overrated BCAA, мислам дека е далеку подобра комбинација да си земеш EAA (и да ги пиеш за време на тренинг или инстант за после тренинг), или евентуално изолат за после тренинг.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
533
Поени од реакции
171
гледам по нетов доста поделени мислења околу тоа дали ако веј протеинот содржи бцаа е доволно или потребно е да се земе плус
според некои е трошење на пари и доволно им е 5г додека некои викаат подобро е да се комбинира за да се внесе повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема што да читаш мислења за факти.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.646
Поени од реакции
5.610
Мое мислење е дека се overrated BCAA, мислам дека е далеку подобра комбинација да си земеш EAA (и да ги пиеш за време на тренинг или инстант за после тренинг), или евентуално изолат за после тренинг.
поентата ми беше дали ако пиеш голд стандард кој во една дозерка содржи 5,5г бцаа е доболно или потребно е да се земе плус

Нема што да читаш мислења за факти.
а фактите се?
обично несакам многу да лутам по нетов баш од такви причини што секој ке си пише како му одговара


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.047
Поени од реакции
17.348
поентата ми беше дали ако пиеш голд стандард кој во една дозерка содржи 5,5г бцаа е доболно или потребно е да се земе плус


а фактите се?
обично несакам многу да лутам по нетов баш од такви причини што секој ке си пише како му одговара


Sent from my iPhone using Tapatalk
Фактите се дека големи количини протеин се преценета работа за 99% од популацијата
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.249
поентата ми беше дали ако пиеш голд стандард кој во една дозерка содржи 5,5г бцаа е доболно или потребно е да се земе плус


а фактите се?
обично несакам многу да лутам по нетов баш од такви причини што секој ке си пише како му одговара


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ти треба плус.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
533
Поени од реакции
171
поентата ми беше дали ако пиеш голд стандард кој во една дозерка содржи 5,5г бцаа е доболно или потребно е да се земе плус


а фактите се?
обично несакам многу да лутам по нетов баш од такви причини што секој ке си пише како му одговара


Sent from my iPhone using Tapatalk
Доволно е. Со 2гр по кг протеин телесна тежина си покриен, ако уживаш во таква исхрана и можеш да си дозволиш можеш и поише да внесуваш но некој зголемен бенефит ќе немаш.
 
Член од
15 јули 2018
Мислења
31
Поени од реакции
39
Sakam da pocnam vo teretana, u plan sum da oslabam nekoi 5 6 kg i da napravam muskuli. Sovet nesto kakov protein da zemam i sho pari e?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
65
Поени од реакции
23
гледам по нетов доста поделени мислења околу тоа дали ако веј протеинот содржи бцаа е доволно или потребно е да се земе плус
според некои е трошење на пари и доволно им е 5г додека некои викаат подобро е да се комбинира за да се внесе повеќе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако се решиш да трошиш пари на BCAA, што не ти препорачувам, освен ако не вежбаш во некојa fasted state, гледај да земеш некој производ што има и плус електролити и/или бетаин. Еве некои. 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.520
Поени од реакции
7.836
За рекреативци нема никаква потреба. Со 100 - 150г нема гајле, за професионалци друго е.
Стави слика да видиме како ти без протеини билдаш тело, ако ми се допаѓа и јас ќе ги намалам, реално ми е скурчено од нив.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.332
Поени од реакции
841
Стави слика да видиме како ти без протеини билдаш тело, ако ми се допаѓа и јас ќе ги намалам, реално ми е скурчено од нив.
Кога се споменува протеин, мислиш на протеин во прав или?
Немора да земаш додаток на протеин ако внесуваш доволно од храна. Посекако госпо знај дали воопшто има протеин во прашакот.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.520
Поени од реакции
7.836
Кога се споменува протеин, мислиш на протеин во прав или?
Немора да земаш додаток на протеин ако внесуваш доволно од храна. Посекако госпо знај дали воопшто има протеин во прашакот.
Не, мислам на протеин во било која форма од животинско потекло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom