Бодибилдинг суплементи

Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Олимп е подобар од 14ката, почнав јас од Impact Whey Protein од палео за 1400/кг и сум задоволен мислам дека ми е подобар од олимп, мада и од олимпот бев задоволен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.572
јас одговарав за олимп а тој ако не му е добар ондак за супериор ич да не спомнуваме
од убек сум се прашувал кој им ги купува вакви некои брендови али очигледно за се има купци, битно е да се пие протеин очигледно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да бидам искрен не верувам на ниеден бренд што се продава во мкд.
Кога дојде ред во САД пред неколку години да паднат на тестови брендови од типот на Гаспари се е можно (ако го има некој екселот може да го прикачи со сите брендови).

Јас имам земено 2 пати супериор и тоа малите паковања заедно со некој преворкаут беа на акција, за во овесните колку да им смени вкус арен е, секако не се замарам да ги калкулирам протеините до грам :D

еве апдејт и со други такви:
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Зимав и ја од olimp порано па сега пак почнав да користам whey и земав olimp ама што знам некако не ми е тоа што беше. Затоа и прашував дали да сменам на superior. Е сега ако збориме за квалитет тоа е др прича не се споредува со gold пример.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Да бидам искрен не верувам на ниеден бренд што се продава во мкд.
Кога дојде ред во САД пред неколку години да паднат на тестови брендови од типот на Гаспари се е можно (ако го има некој екселот може да го прикачи со сите брендови).

Јас имам земено 2 пати супериор и тоа малите паковања заедно со некој преворкаут беа на акција, за во овесните колку да им смени вкус арен е, секако не се замарам да ги калкулирам протеините до грам :D

еве апдејт и со други такви:
Почни да веруваш.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Само да прашам бидејќи гледам во дискусија сте, има некој инфо за PBC? Ги снема некако многу, гледам многу дистрибутери им затворија, имаја баш агресивен маркетинг со добри понуди, сега како да ги снема со Малена во комплет...
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Да бидам искрен не верувам на ниеден бренд што се продава во мкд.
Кога дојде ред во САД пред неколку години да паднат на тестови брендови од типот на Гаспари се е можно (ако го има некој екселот може да го прикачи со сите брендови).

Јас имам земено 2 пати супериор и тоа малите паковања заедно со некој преворкаут беа на акција, за во овесните колку да им смени вкус арен е, секако не се замарам да ги калкулирам протеините до грам :D

еве апдејт и со други такви:
"Да бидам искрен не верувам на ниеден бренд што се продава во мкд. ", мој човек. И не треба да веруваш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.572
Почни да веруваш.
Да не се разбереме погрешно, недовербата не е само кај тие што ги продаваат, туку и во самите фирми кои ги произведуваат.
Колку и да имам доверба во тебе, некогаш може и тебе да ти имаат дадено лоша пратка.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Да не се разбереме погрешно, недовербата не е само кај тие што ги продаваат, туку и во самите фирми кои ги произведуваат.
Колку и да имам доверба во тебе, некогаш може и тебе да ти имаат дадено лоша пратка.
Се си е во ред, но има фирми кои држат до себе и напредуваат со години н пазарот во Европа и пошироко.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Бидејќи неможев тука да прикачам кликнете на (Candidlab), анализа и извештај од Candidlab. Е сега, прашање е колку овие анализи не се направени по нарачка, и се реални.

Исто така ЕУ има строги правила, кога станува збор за точноста на информациите на нутритивната табличка, за разлика од САД, каде што законот дава голема процентуална отстапка на -+ и тн. Но исто така, мора да се земе во предвид дека многу ЕУ брендови прават манипулации со амино киселините...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што бренд е ова California Gold Nutrition што го има на iherb? Имаат добри цени, ама нема никакво инфо на нет за нив.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.572
Што бренд е ова California Gold Nutrition што го има на iherb? Имаат добри цени, ама нема никакво инфо на нет за нив.
Нивен бренд се и дедицирани за нив.
Е сега колку се квалитетни не можам да ги оценам оти од нив сум пиел само д3 и к витамин (мк7 + мк4).
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Што бренд е ова California Gold Nutrition што го има на iherb? Имаат добри цени, ама нема никакво инфо на нет за нив.
Солиден бренд али од iHerb јас би проверил дали прво тоа што го барам го има од Jarrow Formulas.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Бидејќи неможев тука да прикачам кликнете на (Candidlab), анализа и извештај од Candidlab. Е сега, прашање е колку овие анализи не се направени по нарачка, и се реални.

Исто така ЕУ има строги правила, кога станува збор за точноста на информациите на нутритивната табличка, за разлика од САД, каде што законот дава голема процентуална отстапка на -+ и тн. Но исто така, мора да се земе во предвид дека многу ЕУ брендови прават манипулации со амино киселините...
Нејќе да ми го отворе, знам дека го имаше во друг формат и имав читнато низ него ама не се сеќавам кои протеини беа со најблиски резултати до прикажаните? Кои протеини се најчисти од тие што ги имаме на наш пазар? Последно од протеините имам покачен креатинин во серум и сакам да земам некој посигурен.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Нејќе да ми го отворе, знам дека го имаше во друг формат и имав читнато низ него ама не се сеќавам кои протеини беа со најблиски резултати до прикажаните? Кои протеини се најчисти од тие што ги имаме на наш пазар? Последно од протеините имам покачен креатинин во серум и сакам да земам некој посигурен.
На брзина;
- Квалитетот зависи од фирма до фирма, а кај подобрите фирми сето тоа зависи од серијата на производство т.е полнење.
- Намали со внес на протеини, внесуваш високо протеинска исхрана, не е проблемот до квалитетот... Колку протеини внесуваш по КГ?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
785
Поени од реакции
266
Olimp или Nutrend веј протеин. Кој е подобар избор од овие два?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom