Бодибилдинг суплементи

Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
ima li nekoja znacitelna razlika pomegju
razlicni brendovi na creatine monohydrate?
imam opcii od optimum, biotech i star nutrition
Нема некои големи отстапки, моментално јас го користам на MyProtein мислам дека реално е најдобар според цена/квалитет.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Нема некои големи отстапки, моментално јас го користам на MyProtein мислам дека реално е најдобар според цена/квалитет.
Не е можно да имам конкуренција во цена/квалитет на креатин :)
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Pozdrav, da prasam dali ima nekoj sto e na TRT terapija prepisana od endokrinolog kaj nas? Nekoja preporaka za dobar endokrinolog dokolku nekoj bil na pregled i konsultacii do sega? Vi blagodaram
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Pozdrav, da prasam dali ima nekoj sto e na TRT terapija prepisana od endokrinolog kaj nas? Nekoja preporaka za dobar endokrinolog dokolku nekoj bil na pregled i konsultacii do sega? Vi blagodaram

1. Каде и со кои тестови е потврден проблемот?

2. Верувал или не грото од ендокринолози, немаат појма за TRT, оставам на тебе да си донесеш сам заклучок дали ќе им веруваш или не, еден имаше што беше солиден но сега е во пензија.

3. Немој да зимаш Небидо, преценeт е.

4. Најдобри се мали дози од некои ~50 мг, 3x во недела.

5. Сензитивен биомаркер на E2 (естроген) во Македонија нема, што значи ако хипотетички имаш спајкови и зголемени нивоа на E2, наместо да го решиш проблемот, ќе сносиш ризик од додатно влошување на состојбата, а тоа значи висок притосок, задржување на вода, ризик од промоција на срцева болест, промена на расположение итн.

6. Ако тирoидиата не ти е ок, T терaпијата дури и ако правиш се друго добро, ќе ти биде далеку помалце успешна.

7. Безбедна терапија со T скоро и да не постои, бара големо познавање од страна на ендокринологот, пациентот, и способност - знаење за познавање на несаканите ефекти, ако не спаѓаш во ова група биди особено внимателен, ќе треба да даваш крв исто така, и дури и со тој метод нема да го решиш проблемот, треба ептен да знаеш што правиш ДОЛГОРОЧНО особено, краткотрајно можеби би поминал.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Овој whey protein на superior добар е? Користам на olimp ама некако како да ми е опаднат на квалитет :toe:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
Овој whey protein на superior добар е? Користам на olimp ама некако како да ми е опаднат на квалитет :toe:
Whey core go imav koristeno, dobar e ama se praj pena i so voda i so mleko. So voda koga go rastvoras cat pat ostava grutki a iso pro zero od superior prav puding. Za taja suma 70% e dobar.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Овој whey protein на superior добар е? Користам на olimp ама некако како да ми е опаднат на квалитет :toe:
за исти пари дајматајз ке пиеш или за малку плус пари голд


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
за исти пари дајматајз ке пиеш или за малку плус пари голд


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кај се продава 2.3кг Дајматајз за 2050 ден?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Кај се продава 2.3кг Дајматајз за 2050 ден?
Во некоја маалска теретана, како тие што се во градот од кој потекнуваме...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Кај се продава 2.3кг Дајматајз за 2050 ден?
а извини овој на Олимп е??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Superior 14, за него и праша членот.
јас одговарав за олимп а тој ако не му е добар ондак за супериор ич да не спомнуваме
од убек сум се прашувал кој им ги купува вакви некои брендови али очигледно за се има купци, битно е да се пие протеин очигледно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom