Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.318
Поени од реакции
827
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
Jas koristam bcaa 2 godini odma posle trening zaedno so dekstroza. Kupuvam kvalitetni od ultimate nutrition i realno za posle trening se super. Me osvezuvat i ne osejkam pospanost posle trening i imam pojke energija. Momentalno zedov i EAA i voniv ima I bcaa. Bi ti preporacal EAA koj sodrzat i bcaa taka da poevtino ti idi a i pogolem benifit ke imas.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
769
Поени од реакции
927
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
Чувај си ги парите, криза е... или купи си телешко со парите, незнам ... или мене дај ми ги. :icon_mrgr:
 
Член од
5 април 2010
Мислења
509
Поени од реакции
145
Значи доволно ми е креатин+протеин, нема потреба од други работи?
Немаш потреба другар уклопи ја исхраната со целите што ги имаш. Освем овие две работи не ти треба нипто друго од суплементи.
Автоматски споено мислење:

Jas koristam bcaa 2 godini odma posle trening zaedno so dekstroza. Kupuvam kvalitetni od ultimate nutrition i realno za posle trening se super. Me osvezuvat i ne osejkam pospanost posle trening i imam pojke energija. Momentalno zedov i EAA i voniv ima I bcaa. Bi ti preporacal EAA koj sodrzat i bcaa taka da poevtino ti idi a i pogolem benifit ke imas.
Или земи си whey па ќе имаш и еаа и бцаа, па на чисто да си.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.473
Поени од реакции
7.664
Имате на iHerb попуст од 22%, трае до утре, кодот е DOUBLE11.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.473
Поени од реакции
7.664
BLACK FRIDAY SALE на iHerb.
Кодот е BFSALE12, попуст од 12% на сите продукти.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.575
Поени од реакции
5.340
Совет за добар мултивитамин од iherb? @Psyside @GavolRulz
Направи си сам комбинација од тоа што ти треба, мултивитамин формулите обично имаат мала доза и послаб тип на витаминот/минералот.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.894
Поени од реакции
17.182
Член од
17 ноември 2013
Мислења
29
Поени од реакции
11
Ова трибулус го бива ли или е обично фрлање пари?има некој позитивно/негативно искуство?
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.009
Поени од реакции
1.469
ima li nekoja znacitelna razlika pomegju
razlicni brendovi na creatine monohydrate?
imam opcii od optimum, biotech i star nutrition
 
На врв Bottom