Бодибилдинг суплементи

Член од
22 септември 2018
Мислења
112
Поени од реакции
50
Супер е овој Elite Whey од Dymatize. Само за квалитетен протеин и цената е повисока.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
634
Поени од реакции
126
Креатин како пиете? Прв пат пијам и не знам како иде. Еден месец пиете еден не? Или цело време да пијам?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.109
Поени од реакции
1.520
Креатин како пиете? Прв пат пијам и не знам како иде. Еден месец пиете еден не? Или цело време да пијам?
Цело време... не е стимуланс. 3-6 грама денот. Пијај 2.5 + литри вода денот... и без креатинот треба да пијаш
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.708
Поени од реакции
8.361
Креатин како пиете? Прв пат пијам и не знам како иде. Еден месец пиете еден не? Или цело време да пијам?
5 грама пред и 5 грама по тренинг.
На денови без тренинг - 5 грама.

Пиј додека имаш :icon_mrgr:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
634
Поени од реакции
126
Да да, знам како се пие од тој аспект, така и го конзумирам :D Ме интересираше само дали се прават одредени паузи или да пијам цело време...Дека 500гр е пакувањево.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.708
Поени од реакции
8.361
Да да, знам како се пие од тој аспект, така и го конзумирам :D Ме интересираше само дали се прават одредени паузи или да пијам цело време...Дека 500гр е пакувањево.
Цепај.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
565
Поени од реакции
201
5 грама пред и 5 грама по тренинг.
На денови без тренинг - 5 грама.

Пиј додека имаш :icon_mrgr:
Нема реална потреба од 10 гр на ден освем ако не спаѓа во категоријата на покрупни момци 100кг плус. Најубава доза ти е 5 гр на ден секој ден безразлика во кое време го пие.Некој прави и пунење од недела дена по 10 гр за да напуни резерви и послем одржавање од 5 гр дневно ама нема потреба и од тоа.Нека избегува само преголемемо количество на алхокол ако неможе без ич.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
634
Поени од реакции
126
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.228
Поени од реакции
6.425
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
нормално ке викаат така кога зимаат на своја рака па и комбинираат со глупости
а искрено незнам и некои од суплементиве што очекуваат дека ке бидат Шварценегер


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.318
Поени од реакции
18.129
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
Поарно земи си ЕАА, поскапи се али за интра воркаут и одма после тренинг се далеку подобар избор.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.734
А за Бцаа што мислите? Какво искуство имате? Дека читам многу поделени мислења, некои викаат дека е добар суплемент, други викаат дека се џабе фрлени пари...
Jas zedov pred dva meseca, go zemav okolu dve nedeli i go isfrliv vo kanta, dzabe dadeni pari, ako vezbas zamo za rekreacija edino creatin, nisto drugo ne ti treba.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
634
Поени од реакции
126
Значи доволно ми е креатин+протеин, нема потреба од други работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom