Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Еве човек со кој може да се прави достоен муабет, базиран на факти.Да, точно на пример за ер. дисфункција се препорачува 3 x 500 мг дневно, заедно со силен антиоксиданс (Pycnogenol)
Автоматски споено мислење:


Сум пробал бе дибек и пак ке кажам, ЦИТРУЛИН
Дај прочитај си ги фактите кои си ги напишал, да видиш колку си збунет и изгубен во ситуацијава. Од желба да се покажеш, пишуваш неповрзани работи. Да не губам време да копирам и да ти ги поставувам, имаш време за гулгање, де прочитај си ги постовите.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
68
Поени од реакции
25
Дај прочитај си ги фактите кои си ги напишал, да видиш колку си збунет и изгубен во ситуацијава. Од желба да се покажеш, пишуваш неповрзани работи. Да не губам време да копирам и да ти ги поставувам, имаш време за гулгање, де прочитај си ги постовите.
Ајде де, што е овде неточно?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Ајде де, што е овде неточно?
Одам на ручек и боговите мораат да јадат, па сабајлечки ќе ти нацртам се, поубаво даим објасниш на членовиве да можат да разберат што чини за нив, а што не чини. Покрај другото, освен BioTechUSA.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
68
Поени од реакции
25
Одам на ручек и боговите мораат да јадат, па сабајлечки ќе ти нацртам се, поубаво даим објасниш на членовиве да можат да разберат што чини за нив, а што не чини. Покрај другото, освен BioTechUSA.
Пријатен ручек "богу" :lolzz:
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
786
Поени од реакции
924
Добро нормални сте? Уште му враќате на фриков? Реални сте, да се подценувате себеси со лик, кој нема најпрво основна култура, а потоа нема соодветно образование...

Ништо не делува и нема да ви делува, не затоа што не знаете да изгуглате, но затоа што личите како вреќи за ЃУБРЕ, затоа не делува... Кога ќе имате вистинска причина за некаков внес, тогаш се ќе ви делува (добро не баш се...)...
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
68
Поени од реакции
25
Добро нормални сте? Уште му враќате на фриков? Реални сте, да се подценувате себеси со лик, кој нема најпрво основна култура, а потоа нема соодветно образование...

Ништо не делува и нема да ви делува, не затоа што не знаете да изгуглате, но затоа што личите како вреќи за ЃУБРЕ, затоа не делува... Кога ќе имате вистинска причина за некаков внес, тогаш се ќе ви делува (добро не баш се...)...
"личите како вреќи за ЃУБРЕ", еве каде се криела основната култура.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
УСА суплементи се посупериорни од другите.
Никој не спори за квалитетот на одредени брендови, но не сите. И смешно е да се каже дека она кое се произведува во Европа е лошо, споредбено со пазарот во САД.
Автоматски споено мислење:

Пријатен ручек "богу" :lolzz:
Здравје да имаш, цитрулин фрик ;)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.418
Поени од реакции
912
dodeka sme kaj citrulinot, dupla doza pocnav da pijam i nisto ne osetiv ni energia ni peckanje ni podobra napumpanost. Od beta alanin osetiv tro.
Definitivno pre workout ne e zamene.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.302
Поени од реакции
18.082
dodeka sme kaj citrulinot, dupla doza pocnav da pijam i nisto ne osetiv ni energia ni peckanje ni podobra napumpanost. Od beta alanin osetiv tro.
Definitivno pre workout ne e zamene.
Пецкање дава само бета аланинот, цитрулинот треба да те напумпа повеќе, да ти зголеми издржливост и малку повеќе енергија. Чуда не прави, други работи ќе земеш за појак ефект ;)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.244
Поени од реакции
17.748
dodeka sme kaj citrulinot, dupla doza pocnav da pijam i nisto ne osetiv ni energia ni peckanje ni podobra napumpanost. Od beta alanin osetiv tro.
Definitivno pre workout ne e zamene.
Пробај сок од цвекло 350мл со 1/2 лажиче ѓумбир, 1г витамин ц и калинка една 90 мин пред вежбање.

Додај на цитрулинот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.302
Поени од реакции
18.082
Пробај сок од цвекло 350мл со 1/2 лажиче ѓумбир, 1г витамин ц и калинка една 90 мин пред вежбање.

Додај на цитрулинот.
Хемичар е овој не му делуваат овие природните билки :D За бодеж е работата кај него :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom