Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Член од
13 мај 2020
Мислења
66
Поени од реакции
24
Ne mozam so tebe pak da se dokazuvam za preworkout.Ako ne e BioTechUSA :)toe:) , za tebe avtomatski ne e dobro, site zneme od koja pricina (ti gi prodavas).Proizvodot sto ti go preporaca sega e nisto drugo osven kofein so underdosed beta alanine.Pumpanje so citrulline malate od 2 g i AAKG(ne mi se veruva deka uste lugjeto se lazat na arginine) NEMA!. NAJPOZNATITE SVETSKI marki(kade def. BioTechUSA ne pripagja), vekje ne go stavaat poso se pokaza deka NE raboti.Poguglaj malce i ke najdes deka argininot go pokacuva nivoto na NO(znacitelno), ako se primeni intravenozno!
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Ne mozam so tebe pak da se dokazuvam za preworkout.Ako ne e BioTechUSA :)toe:) , za tebe avtomatski ne e dobro, site zneme od koja pricina (ti gi prodavas).Proizvodot sto ti go preporaca sega e nisto drugo osven kofein so underdosed beta alanine.Pumpanje so citrulline malate od 2 g i AAKG(ne mi se veruva deka uste lugjeto se lazat na arginine) NEMA!. NAJPOZNATITE SVETSKI marki(kade def. BioTechUSA ne pripagja), vekje ne go stavaat poso se pokaza deka NE raboti.Poguglaj malce i ke najdes deka argininot go pokacuva nivoto na NO(znacitelno), ako se primeni intravenozno!
Прво, жал ми е што се распени од одма, ама од короната ќе е.
Второ, каде реков дека BioTechUSA е супериорен или го споредив или омаловажив производот кој го постираше?!
Трето, во производот кој го постираше, убаво ќе беше да ја споредеше количината на under dosed од бета аланинот во производот кој го плукаш.
Четврто, престани да гуглаш, почни да применуваш и споредуваш. Грам за грам и попсле пиши мислење.
Пето, за тебе е цел свет америка, па и no name да е производот.
Автоматски споено мислење:

Што е заедничко за сите pre workout-и?
- ниедно не работи.
Што подрзабираш под работи, дефинирај го тоа.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
66
Поени од реакции
24
Прво, жал ми е што се распени од одма, ама од короната ќе е.
Второ, каде реков дека BioTechUSA е супериорен или го споредив или омаловажив производот кој го постираше?!
Трето, во производот кој го постираше, убаво ќе беше да ја споредеше количината на under dosed од бета аланинот во производот кој го плукаш.
Четврто, престани да гуглаш, почни да применуваш и споредуваш. Грам за грам и попсле пиши мислење.
Пето, за тебе е цел свет америка, па и no name да е производот.
Автоматски споено мислење:


Што подрзабираш под работи, дефинирај го тоа.
Прво, што има врска ова што си го пишал со дискусијава?
Второ, сите одговори кога станува збор за суплементи, ти се базираат на BioTechUSA.
Трето, тој производ e BCAA и preworkout(слаб, дечкото бараше само BCAA).
Четврто, тој муабет "грам за грам", не ти држи вода. Се знае кој е супериорен суплемент, ЦИТРУЛИН и тоа меѓу 6 и 8 гр. за пред вежбање.
Петто, секако дека Америка, сигурно не BioTechUSA(Унгарија или од каде беше)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Нула ефект имаат сите, може малку фокус даваат, ништо повеќе.
Ако бараш производ, или нешто од надвор кое би те подготвило психички за тренинг, би ти дало подобар фокус, со жалење морам да кажам дека не си спремен за тренинзи. Ако се ослониш на додаток или лек за таа намена, лоша работа со краток век на траење.
Автоматски споено мислење:

Прво, што има врска ова што си го пишал со дискусијава?
Второ, сите одговори кога станува збор за суплементи, ти се базираат на BioTechUSA.
Трето, тој производ e BCAA и preworkout(слаб, дечкото бараше само BCAA).
Четврто, тој муабет "грам за грам", не ти држи вода. Се знае кој е супериорен суплемент, ЦИТРУЛИН и тоа меѓу 6 и 8 гр. за пред вежбање.
Петто, секако дека Америка, сигурно не BioTechUSA(Унгарија или од каде беше)
:lolzz:
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
66
Поени од реакции
24
Ако бараш производ, или нешто од надвор кое би те подготвило психички за тренинг, би ти дало подобар фокус, со жалење морам да кажам дека не си спремен за тренинзи. Ако се ослониш на додаток или лек за таа намена, лоша работа со краток век на траење.
Автоматски споено мислење:


:lolzz:
Пред фактите и боговие траат.Лежи и смеј се така, ништо друго не ти останува.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
Пред фактите и боговие траат.Лежи и смеј се така, ништо друго не ти останува.

Прво, што има врска ова што си го пишал со дискусијава?
После ваков заклучок, БОГУ, подобро да лежам и да се смеам, отколку да се натегам со тебе, фрику. Продолжи со гулгање. Пред да споредиш во пракса 6-8 гр аргинин-цитрулин.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.154
Поени од реакции
17.474
Пред фактите и боговие траат.Лежи и смеј се така, ништо друго не ти останува.
На многу студии има значајно подобрување на респираторниот капацитет во дози многу помали од 8 грама
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
66
Поени од реакции
24
На многу студии има значајно подобрување на респираторниот капацитет во дози многу помали од 8 грама
Еве човек со кој може да се прави достоен муабет, базиран на факти.Да, точно на пример за ер. дисфункција се препорачува 3 x 500 мг дневно, заедно со силен антиоксиданс (Pycnogenol)
Автоматски споено мислење:

После ваков заклучок, БОГУ, подобро да лежам и да се смеам, отколку да се натегам со тебе, фрику. Продолжи со гулгање. Пред да споредиш во пракса 6-8 гр аргинин-цитрулин.
Сум пробал бе дибек и пак ке кажам, ЦИТРУЛИН
 

Kajgana Shop

На врв Bottom