Бодибилдинг суплементи

Член од
25 септември 2016
Мислења
693
Поени од реакции
775
Ми стигна уште една пратка од iHerb од 28-29 долари без никакви додатни трошкови, значи може да се надминат 25 долари.
Сега нарачав уште една од 33 долари, да видиме што ќе се случи :icon_lol:
Ништо нема да се случи до 45 долари, не грижи се...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.403
Поени од реакции
701
1599860690236.png
Нешто слично да се најде кај нас во поглед на состав? Колку што успеав да погледнам и да барам нема а може имам испуштено нешто.
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
35
Користам Gaspari Myo Fusion Advanced protein. Ве молам некој да ми каже вака сега можеби глупаво ќе звучам но за колку време е потребно да се видат сериозни резултати од консумирањето на протеините, како да ги користам со вода/млеко/сок или тоа е по сопствена желба, во кој дел од денот дали најдобро е после вежбање или може и пред и дали штети два пати на ден и дали доколку не се вежба доволно и не се хранам доволно нема никаков резултат од конзумирањето?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.230
Поени од реакции
738
Користам Gaspari Myo Fusion Advanced protein. Ве молам некој да ми каже вака сега можеби глупаво ќе звучам но за колку време е потребно да се видат сериозни резултати од консумирањето на протеините, како да ги користам со вода/млеко/сок или тоа е по сопствена желба, во кој дел од денот дали најдобро е после вежбање или може и пред и дали штети два пати на ден и дали доколку не се вежба доволно и не се хранам доволно нема никаков резултат од конзумирањето?
Seriozen si? Ocekuvas bez trening da imas rezultat od whey protein...
Pred da zemes suplement prvo vidi so ti treba i kolku ti treba i dali stvarno ti treba suplement. Se sreduva ishranata i tek posle nekoj period ako ne uspevas da vnesis dovolno protein od meso jajca riba tuna e duri togas zemas whey protein za da go nadohnadis nedostigot na protein.
Edno da zapamtis deka od WHEY protein ne se klava muskulna masa.
Whey protein e obicen protein dobien od mlecna surovina i dobro obrabotena taka sto mastite, vodata, sejkerite, laktozata se izvadeni a ostanuva cista surovina koja sodzi samo protein. WHEY vo prevod e surutka.
Neka ne te lazat preprodavacite i tie lepenkite deka whey kacuva muskulna masa. Osnoven graditel na muskulna masa e proteinot no celovkupniot protein dobien od povejke proizvodi kako meso, jajca, mleko, sirenje, riba, tu a riba... Whey se pie sprema potrebite. Mozes ednas a mozes i cetiri pati na den dokolku nestigas da prigotvis hrana.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.599
Поени од реакции
16.733
Neka ne te lazat preprodavacite i tie lepenkite deka whey kacuva muskulna masa. Osnoven graditel na muskulna masa e proteinot no celovkupniot protein dobien od povejke proizvodi kako meso, jajca, mleko, sirenje, riba, tu a riba... Whey se pie sprema potrebite. Mozes ednas a mozes i cetiri pati na den dokolku nestigas da prigotvis hrana.
Како како? што има во јајцата а нема во whey?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
954
Како како? што има во јајцата а нема во whey?
Нема жолчка :oops: и тешко се прави кајгана. Шала на страна, додатоците нека ви бидат тоа што се, додатоци во правилниот начин на ихсрана, која треба да е разноврсна, не еднолична.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.599
Поени од реакции
16.733
Нема жолчка :oops: и тешко се прави кајгана. Шала на страна, додатоците нека ви бидат тоа што се, додатоци во правилниот начин на ихсрана, која треба да е разноврсна, не еднолична.
Јасно си е тоа....
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
5
На хардкор има веј самураи 2кг и бца енерџи џус 300гр за 2700
Има некој пробано?
Дали вреди да се земи
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
11
На хардкор има веј самураи 2кг и бца енерџи џус 300гр за 2700
Има некој пробано?
Дали вреди да се земи
Баш пред 1 недела одприлика го земав тој whey за 2300-2400ден така нешто беше од хардкор.. Земав вкус шумско овоше, мени ми е екстра и според мене океј е цената исто со растворливост нема никаков проблем.. Земи си.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.230
Поени од реакции
738
Како како? што има во јајцата а нема во whey?
Kvalitet nema :D I sam znajs kako i kolku se klava muskulna masa so i bez whey a baska kvalitetot na proteinot od vareni belki e daleku podobar negoli whey. Sme piele whey ili samo vnesuvame protein od hranata toe edno isto. Na denesno vreme koga ke se spomni protein odma se misli na whey protein koj seuste ima lujge koj sto mislat deka whey kacuva muskulna masa i deka kreatinot e za definicia.
Se pronaojgam ijas tuka posto bev eden od niv.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.599
Поени од реакции
16.733
Kvalitet nema :D I sam znajs kako i kolku se klava muskulna masa so i bez whey a baska kvalitetot na proteinot od vareni belki e daleku podobar negoli whey. Sme piele whey ili samo vnesuvame protein od hranata toe edno isto. Na denesno vreme koga ke se spomni protein odma se misli na whey protein koj seuste ima lujge koj sto mislat deka whey kacuva muskulna masa i deka kreatinot e za definicia.
Se pronaojgam ijas tuka posto bev eden od niv.
Воопшто не се согласувам, квалитет на протеин т.е. разликата помеѓу оној од јајца и whey е минимален во финален исход т.е. градба на маса. Студиите стари каде што се тврдеше за апсорпција и способност за дигестија на разноразни видеови на протеини се застарени и неточни, демантирани многу пати - се додека имаш доволен внес на леуцин и калории за твоите потреби, се друго е далеку помалце важно.

Митовите во нутритивниот дел од билдингот најспоро умираат.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
954
Воопшто не се согласувам, квалитет на протеин т.е. разликата помеѓу оној од јајца и whey е минимален во финален исход т.е. градба на маса. Студиите стари каде што се тврдеше за апсорпција и способност за дигестија на разноразни видеови на протеини се застарени и неточни, демантирани многу пати - се додека имаш доволен внес на леуцин и калории за твоите потреби, се друго е далеку помалце важно.

Митовите во нутритивниот дел од билдингот најспоро умираат.
Тогаш само Леуцин да внесуваме, јаглени хдтрати и маси (за калории)?!
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 266051
Нешто слично да се најде кај нас во поглед на состав? Колку што успеав да погледнам и да барам нема а може имам испуштено нешто.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.599
Поени од реакции
16.733
Тогаш само Леуцин да внесуваме, јаглени хдтрати и маси (за калории)?!
Автоматски споено мислење:


Зборам за адекватна исхрана, не мора да јадеш јајца за да имаш резултат. Ако внесуваш доволно протеини и калории, дали се од јајца или месо прави 0 или блиску до 0 разлика.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
47
Поени од реакции
12
На хардкор има веј самураи 2кг и бца енерџи џус 300гр за 2700
Има некој пробано?
Дали вреди да се земи
Ne si frlaj parite na tie polski bullshit suplementi.Eve ti kvalitet, preworkout i BCAA vo edno:

 
На врв Bottom