Бодибилдинг суплементи

Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
929
Полека со тоа стимулансите. Јас со стимуланс + валсалва маневар на 1 РМ squat си направив внатрешно крварење.
Аман бе.....??? Ништо посериозно претпоставувам, што пукна?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.151
Поени од реакции
1.682
Аман бе.....??? Ништо посериозно претпоставувам, што пукна?
Па пукна нешто...

Бев на кардиолог, се ми е во ред, срце, артерии, каротидни артерии.

Кога креваш тешко се крева крвниот притисок. Затоа јас се сомневам дека од тој 1рм squat ми е крварењето. 90%~ од максимумот + стимулансот + валсалва маневрот, мислам дека крвниот притисок втаван ми се има кренато. Валсалвата ненормално го крева.

Најинтересно е што кардиологот ми рече дека не е можно од крвниот притисок да е крварењето. Да незнајш кој да го верваш. :)
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
69
Поени од реакции
27
Искуства со Animal cuts ?
Pretpostavuvam sakas namaluvanje na telesna tezina i deka si masko...Edinstveno nesto so pomaga e kaloriski deficit so pripazuvanje na makronutrientskiot soodnos i sekako, vezbanje.Megjutoa ne se zadrzuvaj premnugu na ovoj deficit (nikako pod 1200 kcal dnevno), zatoa sto hronicen kaloriski deficit(osobeno slab vnes na nezasiteni masti i jaglehidrati) doveduva do namaluvanje na testosteronot, a toa veruvaj mi ne go posakuvas.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.050
Поени од реакции
3.323
Pretpostavuvam sakas namaluvanje na telesna tezina i deka si masko...Edinstveno nesto so pomaga e kaloriski deficit so pripazuvanje na makronutrientskiot soodnos i sekako, vezbanje.Megjutoa ne se zadrzuvaj premnugu na ovoj deficit (nikako pod 1200 kcal dnevno), zatoa sto hronicen kaloriski deficit(osobeno slab vnes na nezasiteni masti i jaglehidrati) doveduva do namaluvanje na testosteronot, a toa veruvaj mi ne go posakuvas.
Исхраната ми е добро средена, а и не сум многу дебел (186 цм видина, а тежина 91 кг) туку сакам да намалам малку телесни масти. Инаку внесувам околу 2000 калории во однос протеин 40%, јаглехидрати 35% и маси 25%. Прашањето ми беше дали animal cuts ќе ми помогне малку во топењето телесни масти?
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
69
Поени од реакции
27
Исхраната ми е добро средена, а и не сум многу дебел (186 цм видина, а тежина 91 кг) туку сакам да намалам малку телесни масти. Инаку внесувам околу 2000 калории во однос протеин 40%, јаглехидрати 35% и маси 25%. Прашањето ми беше дали animal cuts ќе ми помогне малку во топењето телесни масти?
Zavisi od organizam do organizam..Ali najverojatno, od diureticnite efekti na samiot proizvod se sto ke izgubis e voda,koja brzo ke ja nadoknadis potoa.Moe mislenje, za 2800-3000 den kolku i da e, ne vredi.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
2.834
Поени од реакции
1.696
Zavisi od organizam do organizam..Ali najverojatno, od diureticnite efekti na samiot proizvod se sto ke izgubis e voda,koja brzo ke ja nadoknadis potoa.Moe mislenje, za 2800-3000 den kolku i da e, ne vredi.
За парите дека не вреди, не вреди... може тоа да го постигне и на друг начин, доколку го промени начинот на вежбање и, исхраната секако.
А тоа ти што го напиша, е многу голема смешка.
А зошто, одговорот ќе го дознаеш малце повеќе доколку прогуглаш и се едуцираш :)
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
69
Поени од реакции
27
За парите дека не вреди, не вреди... може тоа да го постигне и на друг начин, доколку го промени начинот на вежбање и, исхраната секако.
А тоа ти што го напиша, е многу голема смешка.
А зошто, одговорот ќе го дознаеш малце повеќе доколку прогуглаш и се едуцираш :)
Имам прогуглано, едуцирано и пробано. После "и" не се става запирка.
 
Последно уредено:
Член од
18 април 2015
Мислења
53
Поени од реакции
100
Дечки има некој пиено BIG MAN - Multi-Phase Whey??
Имам пиено од Олимп а сеа некојси Whey Core , олимпот ми е боље на вкус а и сумлив ми е овој вториот.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
61
Поени од реакции
43
Моментално кој е best buy протеин ако може некој да ми препорача.
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
12
Моментално кој е best buy протеин ако може некој да ми препорача.
Сите ги имам пробано и искрено сите ми се одлични и имаат нормална цена.
 
Член од
23 јули 2020
Мислења
12
Поени од реакции
18
Моментално кој е best buy протеин ако може некој да ми препорача.
Најзадоволна во однос квалитет + цена ON Gold Standard и Animal.
Dymatize iso 100 дефинитивно најдобар ама скап исто и hidro whey ОN
Dymatize elite whey катастрофа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
My Protein u polleo 4600 den. 5kg na promocija
5600 вика овде?
За земање сум, чекам попуст дали на 5кг или на 2,5кг сеедно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom