Бодибилдинг суплементи

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Мдаа не е од вчера забранета.

Ако ме прашуваш за ББ суплементи, стимуланс купувам од УСА (ouroboros), креатин не ми е битно кој бренд е и протеин имам земено 10 различни бренда од најевтини до најскапи и се задржав на ОН Gold Standard, најчесто од хардкоршоп.

Б-комплекс од Livsane кој е ѓубре најверојатно
Мултивитамин било кој
Omega3 го имам фрлено паковањето

Ајде кажи ми како овие не чинат и дека треба да нарачам од now foods од iherb
Ти дадов пример само, во Америка имаше 3 години простор за повлекување на транс масти од пазарот, иако се докажаа дека се доста опасни.

Сакав и да ти доловам дека без разлика на FDA, пак користиме суплементи, и затоа FDA не се битни. Она што е битно е доверливоста на брендот, и дали при побарување испраќаат гасна хроматографија/лабараториска анализа на нивните продукти, колку се транспарентни, колку се задоволни корисниците од нив на сите платформи, форуми, амазон, iherb итн.

Ако искуствата на 3 различни платформи се поклопуваат, брендот има добро реноме, не биле дел од некој сканадал и истиот се покажува добро на мене лично како и на грото од луѓе кои сум го препорачал нема причина зошто да мислам дека не содржи нешто што треба да содржи.

А да ти кажам дека не чинат нема, тоа сам си знаеш - и веќе си одлучил да ги конзумираш, чим си на темава јасно ти е што и како.
Автоматски споено мислење:

Во ред, убаво е да се знае. +туната има повеќе жива и не се препорачува повеќе од 2-3 конзерви неделата. Трудни жени мислам е препорачано воопшто да не ја јадат
Ова со препораките за туна ми е малце смешно, прво скоро НИКОЈ не знае дали во конзервата има малце, или многу тешки метали, да си дозволат контрола на истото можат само големи брендови кои продаваат продукти по висока цена, а сигурно тоа што зимате во маркетите кај нас не се такви продукти, бегајте подалеку. Плус во туната има мали концентрации на омега 3, што значи буквално никаков бенефит нема од конзумација на истата, подобро пилешко јадете.

Сардини барем имаат многу омега 3, и имаат драстично помали нивоа на контаминација.
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Ти дадов пример само, во Америка имаше 3 години простор за повлекување на транс масти од пазарот, иако се докажаа дека се доста опасни.

Сакав и да ти доловам дека без разлика на FDA, пак користиме суплементи, и затоа FDA не се битни. Она што е битно е доверливоста на брендот, и дали при побарување испраќаат гасна хроматографија/лабараториска анализа на нивните продукти, колку се транспарентни, колку се задоволни корисниците од нив на сите платформи, форуми, амазон, iherb итн.

Ако искуствата на 3 различни платформи се поклопуваат, брендот има добро реноме, не биле дел од некој сканадал и истиот се покажува добро на мене лично како и на грото од луѓе кои сум го препорачал нема причина зошто да мислам дека не содржи нешто што треба да содржи.

А да ти кажам дека не чинат нема, тоа сам си знаеш - и веќе си одлучил да ги конзумираш, чим си на темава јасно ти е што и како.
Автоматски споено мислење:



Ова со препораките за туна ми е малце смешно, прво скоро НИКОЈ не знае дали во конзервата има малце, или многу тешки метали, да си дозволат контрола на истото можат само големи брендови кои продаваат продукти по висока цена, а сигурно тоа што зимате во маркетите кај нас не се такви продукти, бегајте подалеку. Плус во туната има мали концентрации на омега 3, што значи буквално никаков бенефит нема од конзумација на истата, подобро пилешко јадете.

Сардини барем имаат многу омега 3, и имаат драстично помали нивоа на контаминација.
Ок. Се разбираме.
 
Член од
21 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
1
Здраво,
Може ли некој да ми каже л карнитинот по отворањето за колку време треба да се испие? Ако е одамна отворен, а има уште рок дали се препорачува да се користи или не?
Благодарам.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Около сармс

 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Па као требаше да бидев некоја лајт варијанта без сајд ефекти
Грешни линкови читаш, штом си мислел дека постои лајт варијанта на тој тип на лекови.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
Ima nekoj ovde iskustvo so Tongkat Ali (Eurycoma longifolia)? Od sto imam citano po net i forumi, dosta go preporacuvaat LJ100 standardiziraniot ekstrakt.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Дечки од брутал купувал некој ? Имаат попуст на му протеин wheyot.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
У склоп на моабетот од претходните страници дали се веродосѕоја продавница. И дали доставуват до дома ?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
У склоп на моабетот од претходните страници дали се веродосѕоја продавница. И дали доставуват до дома ?
Немам купувано од таму досега, види пиши му, а протеините тие се, секаде истите
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
У склоп на моабетот од претходните страници дали се веродосѕоја продавница. И дали доставуват до дома ?
Веродостојност, покажува декларацијата. Ако ја нема и нема фискална можеш да им ја вратиш, законот те штити како купец. Но тоа е научна фантастика за неписменковци кои своите мислења ги црпат од туѓо мислење на интернет, бидејќи се пропалици па не ср во можност да формираат сопствено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom