Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Мдаа не е од вчера забранета.

Ако ме прашуваш за ББ суплементи, стимуланс купувам од УСА (ouroboros), креатин не ми е битно кој бренд е и протеин имам земено 10 различни бренда од најевтини до најскапи и се задржав на ОН Gold Standard, најчесто од хардкоршоп.

Б-комплекс од Livsane кој е ѓубре најверојатно
Мултивитамин било кој
Omega3 го имам фрлено паковањето

Ајде кажи ми како овие не чинат и дека треба да нарачам од now foods од iherb
Ако навистина сакаш да купиш квалитетни омега ќе си земеш крилово масло.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Кога сме кај омега3, би го остал и ова тука

Како што пишав и погоре, не се замарајте до тој степен со вакви работи. Тој тестирал на тамошна конзерва, ти ако тестираш на тукашна ќе добиеш и различни резултати и со конкретни бројки.

Јас порано купував еден период омега 3 суплементи, али веќе не планирам да давам ни денар на нив.

Инаку да сардината е подобар извор од туната, ја имаш често и свежа во Рамстор ја имам купено, а имаш и во некои рибарници.

Според мене уште подобра и поефтина варијанта која ја конзумирам од сардината е папалина(sprat), оваа е џабалук, ја имаш замрзната во сите маркети, имаат јак вкус и мирис и доста луѓе поради тоа ги избегнуваат. Инаку ако сакаш поздрава подготовка стави ги на тивок оган во тенџерче со: лимон, бибер, оригано, маслиново масло, лукче, ловоров лист и остави ги да крчкаат подолг период (коските ќе им се стопат комплет), или пак печи ги (првото знае да замириса многу, јас најчесто ги правам по втората метода на хартија за печење во рерна).

 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.684
Поени од реакции
2.515
Како што пишав и погоре, не се замарајте до тој степен со вакви работи. Тој тестирал на тамошна конзерва, ти ако тестираш на тукашна ќе добиеш и различни резултати и со конкретни бројки.

Јас порано купував еден период омега 3 суплементи, али веќе не планирам да давам ни денар на нив.

Инаку да сардината е подобар извор од туната, ја имаш често и свежа во Рамстор ја имам купено, а имаш и во некои рибарници.

Според мене уште подобра и поефтина варијанта која ја конзумирам од сардината е папалина(sprat), оваа е џабалук, ја имаш замрзната во сите маркети, имаат јак вкус и мирис и доста луѓе поради тоа ги избегнуваат. Инаку ако сакаш поздрава подготовка стави ги на тивок оган во тенџерче со: лимон, бибер, оригано, маслиново масло, лукче, ловоров лист и остави ги да крчкаат подолг период (коските ќе им се стопат комплет), или пак печи ги (првото знае да замириса многу, јас најчесто ги правам по втората метода на хартија за печење во рерна).

Во ред, убаво е да се знае. +туната има повеќе жива и не се препорачува повеќе од 2-3 конзерви неделата. Трудни жени мислам е препорачано воопшто да не ја јадат
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Како што пишав и погоре, не се замарајте до тој степен со вакви работи. Тој тестирал на тамошна конзерва, ти ако тестираш на тукашна ќе добиеш и различни резултати и со конкретни бројки.

Јас порано купував еден период омега 3 суплементи, али веќе не планирам да давам ни денар на нив.

Инаку да сардината е подобар извор од туната, ја имаш често и свежа во Рамстор ја имам купено, а имаш и во некои рибарници.

Според мене уште подобра и поефтина варијанта која ја конзумирам од сардината е папалина(sprat), оваа е џабалук, ја имаш замрзната во сите маркети, имаат јак вкус и мирис и доста луѓе поради тоа ги избегнуваат. Инаку ако сакаш поздрава подготовка стави ги на тивок оган во тенџерче со: лимон, бибер, оригано, маслиново масло, лукче, ловоров лист и остави ги да крчкаат подолг период (коските ќе им се стопат комплет), или пак печи ги (првото знае да замириса многу, јас најчесто ги правам по втората метода на хартија за печење во рерна).

Ова папилината е мн евтина варијанта ама смрди ненормално при печење ако живеш во стан не е хумано спрема комшијте. Иначе на вкус со лимонче е прилично добра
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Ова папилината е мн евтина варијанта ама смрди ненормално при печење ако живеш во стан не е хумано спрема комшијте. Иначе на вкус со лимонче е прилично добра
Аспираторот на 3ка :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Riba tuna kvalitetna 50-75 denari a gotovo parce oslic 80 denari vo vero. :D
Deka spomnavte omega 3,jas gi koristev omega 3,6,9 od trec nutrition kako dodatok vo hranata poso nejadam cesto riba a inace od riba nema pozdravo i pokvalitetni omega 3. Steta so odzemat vreme za gotvenje a i mirisat. Misirkinoto meso probajtego od pirutina vo kam, vkusno e.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Осличот одзема помалце време од готвење стек на пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom