Бодибилдинг суплементи

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
316
Поени од реакции
460
Не си ме разбрал, јас ти кажувам квалитетен и поефтин од креапјур, не ми треба мене, имам скоро се пробано и овој сооднос квалитет-цена ми е во топ 3
тоа те прашувам колку е поефтин која цена е,
јас конкретно 1кг креапјур го зимам од мајпротеин.ком за 21 евро
кај се продава оргинал биотеч од овластен продавач
по слична цена?

Annotation 2020-01-22 103048.jpg
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.392
Поени од реакции
896
Креатин + Бцаа 30 мин пред тренинг? Поточно оваа бцаа, зашто е со кофеин и е еден вид на пре-воркаут.
Sto ke ti e bcaa so kofein?
Si zemas bcaa najobicni 2:1:1 bez kofeini i gi pies odma posle trening zaedno so dextroza, kreatin i eventualno i glutamin ako imas, ako nemas togas bcaa so dextrozata i kreatinot.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
631
Поени од реакции
126
Sto ke ti e bcaa so kofein?
Si zemas bcaa najobicni 2:1:1 bez kofeini i gi pies odma posle trening zaedno so dextroza, kreatin i eventualno i glutamin ako imas, ako nemas togas bcaa so dextrozata i kreatinot.
Затоа што таа беше на промоција. Иначе и таа р 2:1:1 ама има додадено и кофеин и бета аланин.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
467
Поени од реакции
862
Креатин + Бцаа 30 мин пред тренинг? Поточно оваа бцаа, зашто е со кофеин и е еден вид на пре-воркаут.
Oва како некој вид преворкаут послаб, можеш. Јас лично амино (бцаа, глутамин,итд) престанав да ги внесувам бидејќи се без потребни и се внесуваат со доволна количина на протеин. Ако пиеш протеин, односно внесуваш, плусот од овие суплементи нема да направи значителна разлика. Освен ако си маратонец и дневно трчаш по 30км. 80% од супементиве се маркетинг.

Мое мислење само преворкаут(можеш само коефин) пред тренинг и креатин по тренинг во комбинација со брзи шеќери(мед,суво грозје). Искрено не сум фан на суплементи како декстроза и малтодекстрин, едноставно џабе фрлени пари, имаш мед, суво грозје, ем поефтино ем ќе внесеш некој микронутриент.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
99
Поени од реакции
44
тоа те прашувам колку е поефтин која цена е,
јас конкретно 1кг креапјур го зимам од мајпротеин.ком за 21 евро
кај се продава оргинал биотеч од овластен продавач
по слична цена?

Прегледај го приврзокот 230192
Не ти иди скапо од мајпротеин.ком, со доставата?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.757
Поени од реакции
16.617
тоа те прашувам колку е поефтин која цена е,
јас конкретно 1кг креапјур го зимам од мајпротеин.ком за 21 евро
кај се продава оргинал биотеч од овластен продавач
по слична цена?

Прегледај го приврзокот 230192
Околу 800 од Херкулес пола кило, не правам споредба за онлајн суплементи, во државава креапјур од мајПротеин е 2000ки кило. Шипинг колку ти наплаќаат за овој? Ддв?
Автоматски споено мислење:

Sto ke ti e bcaa so kofein?
Si zemas bcaa najobicni 2:1:1 bez kofeini i gi pies odma posle trening zaedno so dextroza, kreatin i eventualno i glutamin ako imas, ako nemas togas bcaa so dextrozata i kreatinot.
Побитно е што ќе му е воопшто бцаа. Поарно фрли некоја стотка плус за ЕАА.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.392
Поени од реакции
896
Околу 800 од Херкулес пола кило, не правам споредба за онлајн суплементи, во државава креапјур од мајПротеин е 2000ки кило. Шипинг колку ти наплаќаат за овој? Ддв?
Автоматски споено мислење:


Побитно е што ќе му е воопшто бцаа. Поарно фрли некоја стотка плус за ЕАА.
Pa realno EAA e podobra varijanta ali da se vo prav. Ima i bcaa vo nekoj ali se i dosta skapi. 2200 denari se 400grama.
Jas koristam bcaa odma posle trening itoa dolgo vreme i mozam da kazam deka me osvezuvat odma posle trening i ne osejkam tolku mnogu macnina, zamor i pospanost. Sekoj organizam reagira razlicno.... na primer jas ne reagiram ni a beta alanin nitu na citrulin a nekoj ne osejkat nisto ni od bcaa nitu od kreatin...Dodeka sme kaj kreatinite, ima kreaten, so 10 vida na kreatin vnatre. Dosta skap ama treninzite se mnogu podobri.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.757
Поени од реакции
16.617
Pa realno EAA e podobra varijanta ali da se vo prav. Ima i bcaa vo nekoj ali se i dosta skapi. 2200 denari se 400grama.
Jas koristam bcaa odma posle trening itoa dolgo vreme i mozam da kazam deka me osvezuvat odma posle trening i ne osejkam tolku mnogu macnina, zamor i pospanost. Sekoj organizam reagira razlicno.... na primer jas ne reagiram ni a beta alanin nitu na citrulin a nekoj ne osejkat nisto ni od bcaa nitu od kreatin...Dodeka sme kaj kreatinite, ima kreaten, so 10 vida na kreatin vnatre. Dosta skap ama treninzite se mnogu podobri.
Не е поентата само да те освежува туку и да растеш, со внес на ЕАА пред, за време и после тренинг во крвотокот имаш целосен аминокиселински спектар. Додатно ЕАА ги тепаат БЦАА во поглед на се: ставање на мускулна маса, побрз опоравок, подобро расположение, подобар сон, подобрување на BMR и тн (ѕирни и некое видео од Милош Шарчев, тој е првиот што го воведува протоколот за ЕАА како преворкаут и ЕАА за време на тренинг.
Хидроизолатот ти е најблиску во овој аспект, наместо ЕАА можеш да завршиш работа и со него, инаку со БЦАА само си ги фрлате парите, мислам дека е еден од најисфорсираните суплементи во последните неколку години.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
102
Поени од реакции
44
Со користење на 10гр ЕАА за време на тренинг одма се забележува промената, многу побрз опоравок на мускулите, повеќе енергија за време на тренингот, поинтензивен тренинг ... Стварно вредат само што се малце поскапи, освен ако се начека некоја промоција. Моментално ги користам Alpha Amino (performance aminos) од Cellucor
 

Attachments

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.329
Поени од реакции
994
@Lester Freamon , немој вакви реклами жити мене, ги плашиш луѓето :) 650 денари е 500 гр., тоа е редовна цена. Не редовна, кога ќе си ја дочекаме пратката, наскоро...бидете така ;)
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
316
Поени од реакции
460
Околу 800 од Херкулес пола кило, не правам споредба за онлајн суплементи, во државава креапјур од мајПротеин е 2000ки кило. Шипинг колку ти наплаќаат за овој? Ддв?
не плакам ддв и шипинг. Ја зборам за производи од официјални канали, биотеч, оптимум нутришн, мајпротеин, и остали попознати брендови немаат официјални партнери кај нас, кога ке го додадеш фактот дека у бугарија за евтини пари може да ти направат прашак со кој сакаш бренд паковање, не вреди и без пари да ми ги даваат...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.757
Поени од реакции
16.617
не плакам ддв и шипинг. Ја зборам за производи од официјални канали, биотеч, оптимум нутришн, мајпротеин, и остали попознати брендови немаат официјални партнери кај нас, кога ке го додадеш фактот дека у бугарија за евтини пари може да ти направат прашак со кој сакаш бренд паковање, не вреди и без пари да ми ги даваат...
Официјални или неофицијални јас ти кажувам што сум пробал во државава и е добро. Сум пиел креатин од: ултимејт (обичен и креапјур) , оптимум, олимп, мајпротеин, биотеч, амикс, дна, универзална и сооднос цена-квалитет (растворливост добра, ситен, ме подувал брзо и тн) е овој од биотеч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom