Бодибилдинг суплементи

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што е ова по продавнициве, 1000 фирми почнале да увезуваат за протеин, ни гугле нема слушнато за некои :D

Шала на страна, овој го има некој земано?
https://hardcoreshop.mk/shop/sale-2x-whey-grand-2x-700gr/
Не можам аминокиселински состав да најдам, а вака за парите не ми е скап колку да пијам после тренинг, гледам пишува демек микс концентрат+изолат.
Подбренд на Трек е ова мислам, така да би требало да е океј.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Што е ова по продавнициве, 1000 фирми почнале да увезуваат за протеин, ни гугле нема слушнато за некои :D

Шала на страна, овој го има некој земано?
https://hardcoreshop.mk/shop/sale-2x-whey-grand-2x-700gr/
Не можам аминокиселински состав да најдам, а вака за парите не ми е скап колку да пијам после тренинг, гледам пишува демек микс концентрат+изолат.
BELTOR е Trec Nutrition фирмата. Добар е.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Што е ова по продавнициве, 1000 фирми почнале да увезуваат за протеин, ни гугле нема слушнато за некои :D

Шала на страна, овој го има некој земано?
https://hardcoreshop.mk/shop/sale-2x-whey-grand-2x-700gr/
Не можам аминокиселински состав да најдам, а вака за парите не ми е скап колку да пијам после тренинг, гледам пишува демек микс концентрат+изолат.
Кеплер ти барем си паметен за овие работи да не купуваш глупости, за протеини сметам дека ако се купува се купува асален голд, биссиен, биотеч, 100 % , ултимејт и сл. Или подобро ич не купувај инвестирај во исхрана што е и побитно
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Кеплер ти барем си паметен за овие работи да не купуваш глупости, за протеини сметам дека ако се купува се купува асален голд, биссиен, биотеч, 100 % , ултимејт и сл. Или подобро ич не купувај инвестирај во исхрана што е и побитно
Во храна инвестирам, ама сум слаб со време 10-12 часа дневно со работни обврски плус се нешто излегува и морам барем еден оброк да спасам со прашок. Немам толку кеш за фрлање во моментов за тие фирми, 2.3кг се над 3000денари, за до 2500 сакам да земам и протеин и креатин :)
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Во храна инвестирам, ама сум слаб со време 10-12 часа дневно со работни обврски плус се нешто излегува и морам барем еден оброк да спасам со прашок. Немам толку кеш за фрлање во моментов за тие фирми, 2.3кг се над 3000денари, за до 2500 сакам да земам и протеин и креатин :)
Јас за 2500 денари на попуст зедов GOLD edition на Трек. Супер протеинче.

И по една недела го спуштија 1900 денари за денот на вљубените....2.3кг:tapp::tapp::tapp:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Јас за 2500 денари на попуст зедов GOLD edition на Трек. Супер протеинче.

И по една недела го спуштија 1900 денари за денот на вљубените....2.3кг:tapp::tapp::tapp:
За Нова Година имаше такви интересни понуди, се зезнав тогаш не зедов, инаку имаше протеин од Олимп протеин+бца за 2300 денари (2.3 кг +300гр бцаа), од Muscle Pharm имаше исто тој 1.8кг + глутамин за 2500 ако не се лажам, тој е исто добар протеин.
Денес ми излезе од пбц понудата за 2850 протеин 2.3 кг од олимп + бцаа 500 грама ама не ми треба искрено толку бцаа, повеќе сакав креатин да земам.
Креатин три малат дали имаш пробано од тој што го нудат во пбц DNA?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
За Нова Година имаше такви интересни понуди, се зезнав тогаш не зедов, инаку имаше протеин од Олимп протеин+бца за 2300 денари (2.3 кг +300гр бцаа), од Muscle Pharm имаше исто тој 1.8кг + глутамин за 2500 ако не се лажам, тој е исто добар протеин.
Денес ми излезе од пбц понудата за 2850 протеин 2.3 кг од олимп + бцаа 500 грама ама не ми треба искрено толку бцаа, повеќе сакав креатин да земам.
Креатин три малат дали имаш пробано од тој што го нудат во пбц DNA?
Креатин земам само монохидрат, немам пробано друг. Порано имав од Олимп 6 врсти на креатин ама не осетив некоја разлика од обичниот монохидрат.

Иначе, јас би избегавал такви понуди протеин + бцаа, глутамин...од проста причина што и двете се непотребни.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Во храна инвестирам, ама сум слаб со време 10-12 часа дневно со работни обврски плус се нешто излегува и морам барем еден оброк да спасам со прашок. Немам толку кеш за фрлање во моментов за тие фирми, 2.3кг се над 3000денари, за до 2500 сакам да земам и протеин и креатин :)
https://hardcoreshop.mk/shop/100-whey-100-1500-gr/
Овај ти е добар и е на попуст моментално. Од чоколадо ти го препорачвам,многу е вкусен а и добро се раствора. И големото паковање е на попуст https://hardcoreshop.mk/shop/100-whey-100-2275-gr-bag/
Така да ќе имаш и за креатинче. Тој од blade нема никаков вкус,како супа се прај кога го мешаш со вода.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
За Нова Година имаше такви интересни понуди, се зезнав тогаш не зедов, инаку имаше протеин од Олимп протеин+бца за 2300 денари (2.3 кг +300гр бцаа), од Muscle Pharm имаше исто тој 1.8кг + глутамин за 2500 ако не се лажам, тој е исто добар протеин.
Денес ми излезе од пбц понудата за 2850 протеин 2.3 кг од олимп + бцаа 500 грама ама не ми треба искрено толку бцаа, повеќе сакав креатин да земам.
Креатин три малат дали имаш пробано од тој што го нудат во пбц DNA?
И јас се мислев за истава понуда и прашав погоре ама не добив одговор... Ај ако може некој нека ни каже?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
И јас се мислев за истава понуда и прашав погоре ама не добив одговор... Ај ако може некој нека ни каже?
Се исплаќа. 500гр. бцаа ќе имаш за цели 2 месеци. Ги имам користено со вкус на круша,вкусни се за пиење и се едни од поквалитетните на нашиот пазар. Веј протеинот ти е исто така добар,вреди за парите. Понудата им важи само доколлку го нарачаш пакетот преку нивната страница.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Се исплаќа. 500гр. бцаа ќе имаш за цели 2 месеци. Ги имам користено со вкус на круша,вкусни се за пиење и се едни од поквалитетните на нашиот пазар. Веј протеинот ти е исто така добар,вреди за парите. Понудата им важи само доколлку го нарачаш пакетот преку нивната страница.
И јас имам пиено со вкус на јагода и беше одличен. Ама сега само со вкус на mohito има од Бцаа, а протеин peanut butter, salted caramel i coconut. Тоа и ми беше прашањето, да не има некој пробано од тие вкусови...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Screenshot_20190305-152951.jpg Screenshot_20190305-152936.jpg
Еве од оптимум нутришн намален е во брутал 3.16кг за 4000ден, 2.3кг за 3300ден
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom