Бодибилдинг суплементи

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Неколку пијалоци кои содржат кофеин испиени во денот даваат и до 50% заситеност на аденозинските рецептори и кофеинот делува како антагонист на аденозинот, рецепеторите се сигнализатори за одмор, успорување на метаболизам итн, и затоа кофеинот стимулира да се извршуваат баш спротивните процеси. Ова резултира со забрзување на нервните клетки, лачење на адреналин што резултира со ширење на дишните патишна, брзо чукање на срцето итн.

Јас не би се потпирал многу на стимулансите и нивно константо користење бидејќи го оптеретуваат CNS системот резултирајќи со дисбаланс во лачење на кортизол и DHEA. Лоша адренална функција = лоша тироидна жлезда.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
Po kolku pati na den piete whey?
jas vejke pocnav i po 3 pati koga nestigam so hrana, vo red e ili .?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Po kolku pati na den piete whey?
jas vejke pocnav i po 3 pati koga nestigam so hrana, vo red e ili .?
Кога сум на стрикна диета и внесот мие задоволен од храна не внесувам ич од whey, иначе зависи колку имам недостиг на протеин од исхрана. 1-2 дневно.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дечки земав whey протеин и еден casein. Но го пијам whey само, пошто еден шејк ми е потребен на ден после тренинг, а за тоа whey е најдобар брзо се апсорбира. Иначе casein протеинот е како тој на сликата еден шејк имам пробано само. Го продавам за 1000 ден ако сака некој нека пише. Како тој на сликата е од јагода. Во пбц е 1700 по регуларна цена.
upload_2018-6-16_20-21-21.png
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дечки земав whey протеин и еден casein. Но го пијам whey само, пошто еден шејк ми е потребен на ден после тренинг, а за тоа whey е најдобар брзо се апсорбира. Иначе casein протеинот е како тој на сликата еден шејк имам пробано само. Го продавам за 1000 ден ако сака некој нека пише. Како тој на сликата е од јагода. Во пбц е 1700 по регуларна цена.
Прегледај го приврзокот 192367
зошто да го продаваш, пиј си го навечер пред да си легнеш
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Малце избрзав со пишување ама еве вака бидејќи гледам ми си нешто намерачен мене, а пред некое време водеше исти битки за гејнерите со други членови:

Малтодекстринот е всушност сложен јаглено хидрат, најчесто се добива од компир, пченичен или оризов скроб, но всушност молекуларниот синџир (на веќе преработениот односно добиениот малтодекстрин) е многу пократок од останатите комплексни јагленохидрати. За разлика од декстрозата малтодекстринот треба предходно да се обработи во црниот дроб, после обработката малтодекстринот влегува директно во крвта, кој на овај начин го зголемува крвниот шеќер и нивото на инсулин исто како и декстрозата...
Воопшто не сум ти се намерачил, слободно мирно можеш да спиеш :) едноставно се работи за нешто што секојпат ми боде очи. Тоа што си го пишал не е целосно точно, што значи дека не е баш така како што си мислел. Тука сме се разликувале.
 
Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Вежбам Insanity завршена еднаш, сега уште еднаш. + калориски дефицит и имам добри резулати (целта е слабеење) пред тренинг земав Olimp Thermo Speed Hardcore.. се потев повеќе имав повеќе сила но претпоставувам поради екстрактот од чили пиперка- капсацин желудникот ми беше хаос.. Читам како "топач на масти" го препорачуваат од Ultimate Nutrition - Ultra Ripped 90 caps. Некој искуство со овој или предлог за друг продукт кој би помогнал?
Дополнително земам и Whey Complex од Olimp и L-carnitne.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557

Kajgana Shop

На врв Bottom