Бодибилдинг суплементи

Член од
23 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
3
baaa.png Мислење за производиве , дали се добри ?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Прегледај го приврзокот 191799 Мислење за производиве , дали се добри ?
Супер е протеинот од трек, растворливост, вкус, низок број на шеќери и добар аминокиселински профил. Креатините горе-долу се исти, некој предизвикуваат тешкотии во стомакот, лоша растворливост, лош вкус. Мој избор би бил од Olimp. BCAAта не ти е потребна освен ако се чистиш и правиш кардио сабајле на празен стомак.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Za oporavuvanje posle trening i go stitat muskulnoto tkivo od raspajganje i davat energia. Mnogu poisplatlivo e da se zemat bcaa negoli whey proteini.
Како бе, мене ми кажаа тие плавите срценца биле уште поисплатливи ?
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Се отворила нова продавница за суплементи во Скопје, Provit Macedonia, имаат на фејсбук профил. (имаат продавници и на Косово, Албанија, мислам и Швајцарија)

Стварно пристапни цени, и тоа со редовни цени, а не оној трикот, крени ги цените до небо, па после као давање попуст.

Гледам сега на Провит, плаќаш Serious Mass ON 5,5 кг за 3700 ден. а добиваш БЦАА ДНА гратис. (кој во Полео има цена од 1400 ден).

Со отварање на новиве продавници гледате како и цените паѓаат, сега сите спуштаат.
Извини aмa јaс кoгa ќе видaм декa имa прoдaвници вo кoсoвo aлбaнијa и мoлдaвијa ги избегнувaм.

Не е целтa дa е сaмo евтинo. Акo не е тoa штo требa дa биде, ценaтa е дури и скaпa.
Oтидoв дa земaм whey my protein и се изненaдив кoгa ми рекoa декa е нa нaмaление.
Oвa ми предизвикувa сoмневaње искренo декa мoжеби е нaмaлен квaлитетoт. Дaјте предлoг зa бццa. Дaли имa некoј дoбaр oд ION
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Извини aмa јaс кoгa ќе видaм декa имa прoдaвници вo кoсoвo aлбaнијa и мoлдaвијa ги избегнувaм.

Не е целтa дa е сaмo евтинo. Акo не е тoa штo требa дa биде, ценaтa е дури и скaпa.
Oтидoв дa земaм whey my protein и се изненaдив кoгa ми рекoa декa е нa нaмaление.
Oвa ми предизвикувa сoмневaње искренo декa мoжеби е нaмaлен квaлитетoт. Дaјте предлoг зa бццa. Дaли имa некoј дoбaр oд ION
Na my protein skoro vo site prodavnici ima popust, brutal, nutrishop, protein suplements, no limits no samo vo polleo nemat popust :cautious: poracav my protein 2.5kg 2250 denari od brutal i ja zajginaja pratkata od kargoto. Srejka nek si ebe majkata. ..... Bcaa od ultimate nutrition da znaes deka pies kvalitetni i vkus i miris i tastvorlivost. Olimp isto taka ti se super i ima citrulin voniv, my protein ti se isto taka dobri, biotech, na ON. Train sustain mu se odlicni no dosta skapi. I imas evtini od all nutrition, isto kako supa da pies :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
poracav my protein 2.5kg 2250 denari od brutal i ja zajginaja pratkata od kargoto. Srejka nek si ebe majkata. ....
Оди за 1 месец у каргото, тој што е нај развиен, тој ја земал пратка... кај него загинала :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Za oporavuvanje posle trening i go stitat muskulnoto tkivo od raspajganje i davat energia. Mnogu poisplatlivo e da se zemat bcaa negoli whey proteini.
Врз основа на што го тврдиш ова?
Протеински шејкови се користат за да суплементираш доколку не внесуваш доволно протеин преку исхрана, а доколку внесуваш доволно протеин тогаш телото нема потреба од суплементирање со BCAA.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Врз основа на што го тврдиш ова?
Протеински шејкови се користат за да суплементираш доколку не внесуваш доволно протеин преку исхрана, а доколку внесуваш доволно протеин тогаш телото нема потреба од суплементирање со BCAA.
Kako sto kazav i predhodno, bcaa ima pobrza apsorbacicia za razlika od whey. Whey treba da se vari vo zelidnikot pa da se pretvori vo amino kiselina pa da navlezi vo krvta. Za posle trening naj idealno e bcaa so dextroza a whey izmejgu obroci ako e potrebno. Sprema mene podobra varijanta mi e bcaa nego whey. So 2200 denari vrvam 2 meseci so bcaa a whey kupuvav sekoj mesec i ne samo so e poln sejker tuku i duja, praj grcevi na stomak, namaluva apetit.[DOUBLEPOST=1528683355][/DOUBLEPOST]
Оди за 1 месец у каргото, тој што е нај развиен, тој ја земал пратка... кај него загинала :icon_lol:
Hahahaha abe site kako bumbari se kizne sojmat napraeno. Gi nacekav evtino na gjomiti na krajo isto ke mi izlezi so cenata :D ugore udolu benzin i mocajse voniv.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Kako sto kazav i predhodno, bcaa ima pobrza apsorbacicia za razlika od whey. Whey treba da se vari vo zelidnikot pa da se pretvori vo amino kiselina pa da navlezi vo krvta. Za posle trening naj idealno e bcaa so dextroza a whey izmejgu obroci ako e potrebno. Sprema mene podobra varijanta mi e bcaa nego whey. So 2200 denari vrvam 2 meseci so bcaa a whey kupuvav sekoj mesec i ne samo so e poln sejker tuku i duja, praj grcevi na stomak, namaluva apetit.[DOUBLEPOST=1528683355][/DOUBLEPOST]
Hahahaha abe site kako bumbari se kizne sojmat napraeno. Gi nacekav evtino na gjomiti na krajo isto ke mi izlezi so cenata :D ugore udolu benzin i mocajse voniv.
Не сум некој кој има доволно знаење, суште учам и се надоградувам постепено, но после тренинг вистинска анаболичка бомба ти е БЦАА+Глутамин со декстроза и бета-аланин...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom