Бодибилдинг суплементи

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
"L-carnitine is LIKELY SAFE for most people when taken by mouth and when used as an injection, with the approval of a healthcare provider. It can cause side effects such as nausea, vomiting, stomach upset, heartburn, diarrhea, and seizures. It can also cause the urine, breath, and sweat to have a "fishy" odor."

Не би се базирал само на ова да не слушнев и лични искуства...
Пробај, види, ако не ти одговара батали го.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
"L-carnitine is LIKELY SAFE for most people when taken by mouth and when used as an injection, with the approval of a healthcare provider. It can cause side effects such as nausea, vomiting, stomach upset, heartburn, diarrhea, and seizures. It can also cause the urine, breath, and sweat to have a "fishy" odor."

Не би се базирал само на ова да не слушнев и лични искуства...
Golem del od ovie simptomi ti se vo farmakoloski side efekti na sekoj lek, ne si procital nisto novo.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
после 4 месеци конечно стигна пратката од ихерб...
у мегувреме мислев нема да стигне и док бев у словенија нарачав од мајпротеин пакет и сега имам вишак

B 12 таблети - 180 , по една на ден се пие
и B 5 (pantotenska kiselina) 250 грама , по 1 грам на ден

ги шиткам од мајпротеин директно нарачани ако сака некој пп, не се отворени, по 1000ка едно, двете заедно 1800
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Ako Нитритивните факти се реални Баш изгледа квалитетен и добар
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Вака и евтин е доста се топ, али не гледам фирма никаде не пишува да не зимаат сурутка во вреќи и да ја препакуваат само ... не ми е баш сигурно
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Вака и евтин е доста се топ, али не гледам фирма никаде не пишува да не зимаат сурутка во вреќи и да ја препакуваат само ... не ми е баш сигурно
1800 denari tie kiloipol whey protein od superior,si zemas i si pies a ovie so vadat surutki toe samo pari frlanje.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
што викате за протеинов дечки ? го користел некој?
https://pbc.mk/pure-whey-protein-natural-500-g
Јас активно го користев до пред некое време. Нутритивните се горе долу тие, само што прави голема тегоба на желудникот односно ако имаш слаб желудник подобро не го земај. Добар е за шејкови утрински, додека главна состојка ми во оброкот ми беа овесните одлично се совпаѓаше...

--------------------
Некој повеќе да каже за GABA?
- Нуспојави, дали е добра за млади лица, пред се дали е корисна и тнт?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Протеинот погоре неколку постови што го спомнав е срање, го купив проблеми со стомакот прави. Најверојатно нов ќе зимам сега ако може мислење за секој од овие:
Olimp complex whey
Big man whey
My protein
Dymatyze
Superior whey core

 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Протеинот погоре неколку постови што го спомнав е срање, го купив проблеми со стомакот прави. Најверојатно нов ќе зимам сега ако може мислење за секој од овие:
Olimp complex whey
Big man whey
My protein
Dymatyze
Superior whey core

Superior whey core ili iso pro zero, whey od dymatize i my protein ti se vrv a ostanatite jok. Ovaj whey komplex na olimp mislam e ok ama vkusot mu e grd. Go piev i pola go frliv. Od my protein zemaj so vkus na samo vanila, jagoda, cokolado, kukis krem oti ostanatite se so grd vkus.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Протеинот погоре неколку постови што го спомнав е срање, го купив проблеми со стомакот прави. Најверојатно нов ќе зимам сега ако може мислење за секој од овие:
Olimp complex whey
Big man whey
My protein
Dymatyze
Superior whey core

Според оцени што се сретнуваат на интернет најдобри ти се мај протеин и дајматајз, за супериор нема многу податоци по интернет али не изгледа лош, вака барем има ок растворливост и малку грд вкус барем според мене (чоколадо кокос го пиев и ми изгледа како грд пудинг).

А зошто ти е потребен протеинов? Колку време вежбаш, колку си висок/тежок, отприлика телесни масти и цел?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Протеинот погоре неколку постови што го спомнав е срање, го купив проблеми со стомакот прави. Најверојатно нов ќе зимам сега ако може мислење за секој од овие:
Olimp complex whey
Big man whey
My protein
Dymatyze
Superior whey core

Па нормално друже дека ќе биди срање кога е без вкус, тој е за луѓе со појак желудник и доаѓа како најевтина замена за оброк... Биди појасен зошто ти треба, како ти треба кога веќе дискутираме, еве мене конкретно не ми се исплати да пијам ON Gold Standard, кога за цената на неговата доза можам да јадам 150 грама пилешки стек...

Еве ти една листа, според оцените на интернет и тоа што е достапно кај нас:

1. Optium Nutrition - Whey GOLD Standard
2. Dymatyze - Elite 100% Whey Protein
3. My Protein - Imapct Whey Concentrate
4. ПРАЗНО
5. ПРАЗНО
6. ПРАЗНО
7. Olimp Nutrition Complex Whey / Trec Nutrition Whey 100% / BioTechUSA Whey / Body Attact 100% Whey / YAMAMATO Ultra Whey COMPLEX Ти се исти ранк...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Фала на сите за одговорите. Иначе сум 176cm висок 75kg тежок, сакам да намалам сало а да накачам на мускулна маса малце(трупот ми е дебел,а рацете и нозете слаби), гледам од исхрана да внесувам овес,стек(200-250гр) секој ден и да намалам на леб. Меѓутоа ми фалат протеини за да достигнам 1.5-2г од кило тоа би било над 115 гр на ден. Затоа сакам да внесувам еден шејк после тренинг за побрзо да се апсорбира од окулу 25-30гр протеин. Иначе сум нов во вежбање 2 недели после година дена пауза, а и тогаш идев само 3 месеца без да пазам на исхрана.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Фала на сите за одговорите. Иначе сум 176cm висок 75kg тежок, сакам да намалам сало а да накачам на мускулна маса малце(трупот ми е дебел,а рацете и нозете слаби), гледам од исхрана да внесувам овес,стек(200-250гр) секој ден и да намалам на леб. Меѓутоа ми фалат протеини за да достигнам 1.5-2г од кило тоа би било над 115 гр на ден. Затоа сакам да внесувам еден шејк после тренинг за побрзо да се апсорбира од окулу 25-30гр протеин. Иначе сум нов во вежбање 2 недели после година дена пауза, а и тогаш идев само 3 месеца без да пазам на исхрана.
Не ти треба тебе шејк другарче ново после вежбање, тебе ти треба да одиш во калориски дефицит да го исчистиш тоа стомачето а паралелно на тоа да правиш комплексни вежби, каде би изградил мускул кој понатаму откако ќе го стопиш салото би го нахранил и би добил добар облик... Малце е посложено од тоа што си мислиш, но мој совет е парите за протеин инвестирај ги во добра храна...

ПС. Не ги слушај продавачите во продавнициве за додатоци во исхраната, тие ќе ти кажат дека од креатин монохидрат ќе се направиш како Арнолд само за да ти го продадат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom