Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Сакам да земам следниов месец овај од пбц ми изгледа ефтин и можам да си го дозволам.

А што е ова ?

pomaga za podobar son,za oporavak,go podobruva raspolozenieto pred trening,go zgolemuva hormonot za rast i pumpa za vreme na trening. so eden zbor glupost :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дијазепамче, од можни 10 ефекти при конзуирање 2 се поврзани со бодибилдинг.

:D
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Абе милион опции имаш од страна на јаглехидрати што се квалитетни, а се припремаат апла брзо.

Полуподготвен ориз- варење/печење за 15 минути, во Стокомак го имаш за 86 денари кг италијански
Овес, остави го да откисне, во блендер со малку овошје и дозерка протеин имаш комплетен оброк.
Компирите се печат и варат исто брзо, барем за варени ги оставаш и бркај си работа низ дома, ниту може да ги зезнеш, ниту може да ги направиш невкусни.
Слатка пченка од конзерва, овошје, мешункасти зеленчуци и да не набројувам, барем јаглехидратите се џабе пари.
Види се е тоа ок и го знам.
Ама начинот на живот и работата не ми дозволува многу слободно време за готвење.

Евентуално можам само насабајле и навечер смути да си смутам пред работа и пред легнување во нутрибулетот и тоа е тоа...

Затоа гледам барем пред и после тренинг гејнер барем, два оброка да имам у текот на денот квалитен , + смутињата мислам ќе биде таман...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
Види се е тоа ок и го знам.
Ама начинот на живот и работата не ми дозволува многу слободно време за готвење.

Евентуално можам само насабајле и навечер смути да си смутам пред работа и пред легнување во нутрибулетот и тоа е тоа...

Затоа гледам барем пред и после тренинг гејнер барем, два оброка да имам у текот на денот квалитен , + смутињата мислам ќе биде таман...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти си знаеш, начинот на живот е тој кај поголемиот дел, еве ме секој ден сум излезен од дома од 10-15 саати, додека да одморам после работа оризот е готов за 15минути, паралелно фрли во рерна да се печи и месото и си комплетен за следниот ден.
Совет за кај гејнерите гледај да нема многу шеќери (ќе видиш пример јаглехидрати 60грама, од кои шеќери 8 грама) и да има добар процент на протеин, не е работата да земеш некој полн со шеќер и да бувташ само „празни“ калории.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Види се е тоа ок и го знам.
Ама начинот на живот и работата не ми дозволува многу слободно време за готвење.

Евентуално можам само насабајле и навечер смути да си смутам пред работа и пред легнување во нутрибулетот и тоа е тоа...

Затоа гледам барем пред и после тренинг гејнер барем, два оброка да имам у текот на денот квалитен , + смутињата мислам ќе биде таман...


Sent from my iPhone using Tapatalk
За 45 мин можеш да скоцкаш јадење за 2 дена па и више, нема тука никој full time бодибилдер

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
За 45 мин можеш да скоцкаш јадење за 2 дена па и више, нема тука никој full time бодибилдер

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Тебе ти треба само да биде зготвено месото и зеленчукот со сол и вагета нешто, не ја гледај мајкати додека готви и и требаат 3 саата за тава со ориз. :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Rastvorlivost solidna ali ovaj na my protein katastrofa od vkusovi i na stranicata na my protein pisuva edno a na pakovanjeto sosem treto[DOUBLEPOST=1513179106][/DOUBLEPOST]2.5kg
 

Attachments

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Rastvorlivost solidna ali ovaj na my protein katastrofa od vkusovi i na stranicata na my protein pisuva edno a na pakovanjeto sosem treto[DOUBLEPOST=1513179106][/DOUBLEPOST]2.5kg
The nutritional information is based on the Unflavoured version, when choosing an alternative flavour the nutritional values may vary.

Capture.PNG
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Ти си знаеш, начинот на живот е тој кај поголемиот дел, еве ме секој ден сум излезен од дома од 10-15 саати, додека да одморам после работа оризот е готов за 15минути, паралелно фрли во рерна да се печи и месото и си комплетен за следниот ден.
Совет за кај гејнерите гледај да нема многу шеќери (ќе видиш пример јаглехидрати 60грама, од кои шеќери 8 грама) и да има добар процент на протеин, не е работата да земеш некој полн со шеќер и да бувташ само „празни“ калории.
Ќе земам протеин и креатин така одлучив, и плус шејкови, со млеко, јајца, јогурт, овесни снегулки, банани, малини, капини, брокула, спањак, лененл семе, чиа семе, путер од кикирики и ќе си ги комбинираам овие работи.... има некои рецепти на смути.мк


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
Rastvorlivost solidna ali ovaj na my protein katastrofa od vkusovi i na stranicata na my protein pisuva edno a na pakovanjeto sosem treto[DOUBLEPOST=1513179106][/DOUBLEPOST]2.5kg
Ако си зел без вкус може да е грд, инаку имаат убави вкусови.
Ако имаш некој со сандаче во Бугарија, нарачајте си од официјална имаат попусти, 5кг за 50-56 фунти (околу 3900 денари+околу 300 денари ќе ви земат за шипинг до Бугарија), тој од чизкејк им е добар, страчатела им е добар, карамел...
https://www.myprotein.com/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html
шипинг опшнс
https://www.myprotein.com/customer-services/international-delivery.list
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
so vkus na malina e ne me bendisa vkusot posto nejadan malina :) ako go saka nekoj ke mu go dam 1500 taka stoj ne ni mislam da go pijam.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Да сечастам со вакво ?


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom